Archiv novinek

 Výběr sezóny 


Neděle 12. 5. 2019

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

TJ Sokol Malé Svatoňovice

Branky: 4 Regina, 2 Růžička V., Hlaváček P., Pour

Sobota 11. 5. 2019

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Jiskra Libeč 0:0 (2:0 p.)

Rozhodčí: Havlík
Bez karet
Diváků 52

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Pavliš, Sameš, Hradecký, Stránský, Šterzel, Janíček, Krudenc, Kult, Vorel, Dewat

Bezgólovému výsledku odpovídala i hra. O něco ofenzivněji naladění hosté se snažili hrát, ale vlastní nepřesnosti je zrazovali. Domácí tým vsadil na defenzivu, kterou úspěšně držel hosty před vápnem. Několik gólových šancí bylo na obou stranách, ale vždy tomu něco chybělo. Oba soupeři se tak zaslouženě rozešli smírně, loterie pokutových kopů se díky vynikajícímu Bernasinskému, který chytil všechny penalty, přiklonila domácím a patřil jim dodatkový bod.

Středa 8. 5. 2019

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

FC Mladé BUky - SK Janské Lázně 3:0 (2:0)

Branky: 11´ Sucháň, 15´ Kancok, 81´ Švorc
ŽK 2:2
Rozhodčí: Kuric
Diváků 160

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Mihalík, Michal Sapár, Pavlis, Sameš, Hradecký (66´ Vorel), Stránský, Štelzer (45´ Miloš Dvořák st.), Janíček (66´ Celba), Křižan, Krudenc

Únava hostů z nabitého programu sezóny si bere svoji daň. Začátek utkání hosté opět nezvládli a inkasovali dvakrát v prvních 15 min zápasu po fatálních chybách v obraně. Domácí se góly Sucháně a Kancoka ujali pohodového vedení a to si po celý první poločas udržovali. Po přestávce hosté nabrali dech a hru vyrovnali, ale neproměňování šancí je sráželo zpět. Domácí víceméně bránili na polovině a podnikali výpady do hostující obrany. Náznak na změnu pro hosty přinesla šance Pavlise, ale nedal. Hosté poté ještě několikrát ohrozili branku domácích, ale mířili vždy do dobře postaveného brankáře domácích. Před koncem zápasu se domácím podařilo Švorcem navýšit vedení a bylo po zápase, který se poté jen dohrával.

Neděle 5. 5. 2019

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Sokol Bílá Třemešná 1:3 (0:1) a 1:0 (1:0)

Branky J. Lázní: 2 Regina ml.

Sobota 4. 5. 2019

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

TJ Strážné - SK Janské Lázně 4:3 (3:1)

Branky: 2´a 10´ Hampl, 13´ Sokol, 64´ Kouřil - 40´ Hradecký, 71´ Stránský, 90´ Štelzer
Bez karet
Rozhodčí: Petrů
Diváků 40

Sestava J. Lázně: Bernasinskí, Mihalík, Michal Sapár, Pavlis (63´ Borkovec), Sameš, Janíček (63´ Gombala), Miloš Dvořák st., Hradecký (63´ Celba), Štelzer, Křižan, Stránský

Komentář domácích:

Když domácí vedli v 18.minutě 3-0, zdálo se, že Jánky si odvezou opožděnou nadílku. Ale Strážné začalo jen zahazovat další šance a dokonce těsně před poločasem Stránský snížil na 3-1. To hosty povzbudilo a druhá půle patřila jim. A když se domácím postupně zranili 4 hráči jen s vypětím všech sil ubránili všechny body.

Co dodat, snad jen oprava nepřesnosti, pro hosty ještě více tristní, stav 3:0 platil již od 13 min. Tento tvrdý direct pro hostující obranu jednoznačně rozhodl zápas, a úvodní gól dal Hradecký a ne Stránský (dle zápisu rozhodčího). Hosté začali hrát fotbal až ve druhé polovině prvního poločasu. Po snížení Hradeckým, místo aby uvadajícího soupeře hosté překvapili a zápas alespoň vyrovnali, si obrana hostů nechala z ojedinělé šance dát čtvrtou branku, opět po chybě obrany. Nic nepomohli ani další góly Stránského a Štelzera, které výrazné manko umazaly. Poslední krok se již hostům nepodařilo, ani proti oslabeným domácím hrající v závěru v devíti, učinit. Úvodní propadák jim body sebral nemilosrdně.

Středa 1. 5. 2019

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - FK Poříčí u Trutnova 2:4 (1:1)

Branky: 27´ Stránský, 63´ Krudenc - 11´ Killar, 48´ Machalík, 52´ Janas, 85´ Potoček
ŽK 2:3
Rozhodčí: Nývlt
Diváků 50

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Mihalík, Michal Sapár, Pavlis (70´ Borkovec), Sameš, Hradecký (54´ Janíček), Pelcl, Stránský (54´ Kult), Miloš Dvořák st. (54´ Celba), Štelzer (70´ Gombala), Krudenc

Utkání hrané v tempu ovládli v prvním poločase hosté, kteří předváděli aktivní běhavý fotbal. Vedení se ujali už v 11 min gólem Killara. V polovině poločasu domácí vyrovnali hru a odměnou jim byl vyrovnávací gól Stránského, kterého obrana hostů nechala chvilku volného. Těsně před pauzou domácí ještě orazítkovali tyč, ale remízový stav odpovídal předváděné hře obou týmů. V úvodu druhého poločasu však šli hosté po dvou individuálních chybách domácích obránců do dvou gólového trháku. Domácí tým nesložil zbraně a zatlačil hosty do defenzivy a snížil gólem Davida Krudence na rozdíl jediného gólu. Pak se již hrálo vabank, až do závěru utkání. Domácí v závaru před brankou hostů podruhé orazítkovali tyč a hned z protiútoku rozhodl zápas střelou z poza vápna Potoček.

Středa 1. 5. 2019

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Jiskra Podhůří 0:0 a 3:0 (0:0)

Branky J. Lázní: Regina ml., Říha, Mičánek

Sobota 27. 4. 2019

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - SK Spartak Hajnice 2:1 (0:0)

Branky: 73´ Stránský, 79´ Janíček - 82´ Pilař
ŽK 0:2
ČK 0:1 (Teuber)
Rozhodčí: Nývlt
Diváků 50

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Mihalík, Michal Sapár, Sameš, Borkovec (46´ Štelzer), Pavlis, Janíček, Hradecký (46´ Krudenc), Pelcl, Stránský, Křižan (85´ Hruška)

První poločas domácí tým prospal a svou nevýraznou hrou nechal vyniknout hosty, kteří ovšem šanci nevyužili a svoje šance zakončovali před pokutovým územím domácích. Pokud nějaká střela prošla k domácí brance bravurně si s ní poradil domácí brankář Bernasinskí. Druhá polovina zápasu přinesla změnu, domácí kouč poslal na hřiště dva čerstvé hráče a to se na obrazu hry projevilo. Domácí převzali otěže hry a vytvářeli si i tlak, podpořený i vyloučením hostujícího Teubera v 55´ za faul na pronikajícího Stránského. Ten vyústil ve vstřelení úvodní branky Stránským.Krátce na to zahrávali domácí přímý kop a Janíček nechytatelnou střelou zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Hosté v závěru vsadili vše na jednu kartu a v deseti útočili. Odměnou jim bylo snížení na 2:1 brankou Pilaře. Pak ale již domácí tým již svůj náskok udržel.

Sobota 27. 4. 2019

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

Pilníkov/St.Buky - SK Janské Lázně 1:1 a 1:0

Branka J. Lázní: Regina ml.

Středa 24. 4. 2019

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Baník Žacléř A 0:1 (0:0)

Branka: 83´ Pek
ŽK 2:2
Rozhodčí: Seidel
Diváků 40

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Mihalík, Sapár Michal, Sameš, Borkovec, Miloš Dvořák st., Janíček, Hradecký, Pavlis, Celba

Favorit přijel s jasnou snahou zisku tří bodů. Proti němu se ale postavilo deset statečných, kteří se rozhodli nedat svoji kůži lacino. Hosté jasně vyhráli na držení míče, s domácími si zahrála za chybějícího hráče v poli i 4x tyč a jedno břevno, ale gól nepřicházel. Hosté bušili do domácí obrany, ale svými nepřesnostmi se připravovali o šance. Když už to vypadalo na překvapivou remízu využil krásného křížného centru Pek a hlavou konečně v 83 min potvrdil favoritovi tři body v jeho cestě na krajská kolbiště. Pro favorita hodně utrápený výsledek, pro domácí zápas, v kterém si všichni hráči sáhli na dno, ale bojovali až do konce.

Neděle 21. 4. 2019

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - SK MFC Svoboda n./Ú. 1:1 (1:0) a 0:1 (0:0)

Branka J. Lázní: Regina

Sobota 20. 4. 2019

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

FK Sokol Volanov - SK Janské Lázně 0:1 (0:0)

Branka: 76´ Křižan
ŽK 2:2
Rozhodčí: Seidel
Diváků 100

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Mihalík, Pavlis, Sapár Michal, Vorel (53´ Gombala), Sameš, Stránský, Janíček, Štelzer (75´ Borkovec), Hradecký (68´ Pelcl), Krudenc (70´ Křižan)

Komentář domácích:

Domácí nastoupili po 3 utkáních venku k 1 jarnímu utkání na domácí půdě. V prvním poločase se hra přelévala sem a tam, ale byli to hosté když nastřelili břevno a měli ještě jednu šanci. Ve druhém poločase se domácí snažili, ale bohužel bez střelby. Hostům se podařilo 5 min před koncem vstřelit z trestného kopu branku. Domácí vrhli všechny síly do útoku ale marně.

Ke komentáři není co dodat. Snad jen upřesnění, že ony dvě zmiňované šance měl na kopačkách David Krudenc. Ve druhém poločase měl David Bernasinskí v brance Janských Lázní přece jenom více práce než v poločase prvním a měl i několik zásahů proti domácím šancím z kategorie gólových. Janské Lázně se v zápase představili tentokrát jako kompaktní tým, dobře hrající vzadu a konečně i se šancemi před brankou Volanova. Po dlouhé době mohl trenér, díky "nabité" lavičce říci, že provedená střídání opravdu zvedla hru a nastoupivší hráči přinesli "okysličení" do hry. Koneckonců o tom svědčí i rozhodující okamžik zápasu, střela Kamila Křižana 6 min po jeho vstupu do hry.

Sobota 13. 4. 2019

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

SK Sparta Úpice - SK Janské Lázně 6:1 (1:0) a 7:0 (3:0)

Branka J. Lázní: Regina

Neděle 7. 4. 2019

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

FK Poříčí - SK Janské Lázně 4:1 (2:0) a 3:1 (3:1)

Branky J. Lázní: 2 Regina

Neděle 17. 3. 2019

Spartak Hajnice - SK Janské Lázně 2:0 (2:0)

Přípravné utkání mužů, 30 diváků.

Pondělí 4. 3. 2019

VÝZVA HRÁČŮM TÝMU MUŽŮ.

Ve čtvrtek od 19:30 h je na UMT v Trutnově trénink, jako už poněkolikáté od poloviny února. Přístup hráčů k účasti na těchto trénincích je značně diskutabilní. První přípravné utkání nebylo možné z naší viny sehrát a další nás čeká v neděli 17.3. od 14:30 h. Je nejvyšší čas, aby se tým opět po zimních měsících vzchopil a alespoň poslední měsíc před soutěží věnoval tréninku hodinu týdně. Nikdo vás nebude kontrolovat co kdo a jak, obvolávat vás zda pro náš společný tým něco uděláte nebo nad tím jen mávnete rukou a necháte tým v nesnázích. Zdravé jádro týmu, které je ochotno minimální čas fotbalu dát i v zimních měsících, je pro fotbal málo a musíte pomoci všichni! Do začátku soutěží (30.3. jedeme do Mladých Buků) zbývá sejít se 3x na tréninku a jednou na přípravný zápas. Pojďme toho využít ať vás a nás ve FO fotbal zase začne bavit.

Vedoucí týmu Petr Janovec

Čtvrtek 28. 2. 2019

Nové úrazové pojištění hráčů.

Od 1.2.2019 je SK a jeho hráči pojištěny prostřednictvím ČUS úrazovým pojištěním u Pojišťovny VZP, a.s.
Odkaz na stránky ČUS s návodem na vyplnění formuláře v případě úrazu najdete v odkazech pod názvem "Pojištění - úraz".

Pátek 30. 11. 2018

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

Hodnocení sezony u starších žáků.

Jelikož se do kategorie mladších žáků přihlásil pouze tým Janských Lázní, tak děti letos poprvé okusily soutěž starších žáků. Začátkem sezony přišly dvě posily. Tomáš Regina, který se stal oporou týmu a za podzim nastřílel 8 gólů a Vojta Nikl, který fotbal nikdy nehrál, ale i tak je týmu platný svou rychlostí a bojovností. Také se nám v týmu rozrůstá základna dívek. K Nelče Reginové přibyla Kačka Veselá, Adéla Kluchová a Daniela Čekaňáková, které pravidelně trénují. I když více než půlka dětí patří věkově do starší přípravky nebo mladších žáků, tak výkony nebyly špatné i když tomu umístění v tabulce moc neodpovídá. Po podzimu skončily děti na 8. místě s devíti body. Velký dík patří opět rodičům, kteří se aktivně podílejí na chodu klubu.

Tereza Boleslavská, trenérka

Sobota 3. 11. 2018

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Baník Rtyně 3:1 (2:0)

Branky: 18´ Mihalík, 45´ Pavliš, 49´ Křižan - 66´ Prouza
ŽK 2:2
Rozhodčí. Tryzna
Diváků 35

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Mihalík, Dewat, Vorel, Michal Sapár, Pavliš, Stránský, Gombala, Křižan (53´ Celba), Sameš, Borkovec

Zápas sousedů v tabulce přinesl fotbal s oboustranným nasazením. Na držení míče vyhráli jednoznačně hosté i když ve druhém poločasu se poměr víceméně vyrovnal. V prvním poločase hosté předvedli aktivní hru, ale nedostávali do vyložených příležitostí, protože domácí obrana opět hrála dobře. Hosté však nedokázali ve finální fázi ohrozit branku. Domácím zato vyšli dva brejky, kdy nejdříve Filip Pavliš vymyslel a vybojoval míč a poslal ho před branku hostí kde dobře postavený Mihalík poslal míč bez problémů do sítě. V samém závěru poločasu pak nejaktivnější bojovník v domácím dresu Pavliš zakončil akci po přečíslení soupeře. V úvodu druhého poločasu zvýšil po akci domácích do otevřené obrany střelou Křižan. Hosté nesložili zbraně celý druhý poločas tlačili, ale jejich účinnost v zakončení byla mírně řečeno neefektivní. Čestný úspěch zaznamenali hosté z pokutového kopu v 66´ Prouzou. Závěr byl z obou stran hektický se šancemi na obou stranách, ale skóre se již nezměnilo.

Sobota 3. 11. 2018

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

SK Sparta Úpice - SK Janské Lázně 3:3 (1:2) a 3:0 (1:0)

Branky J. Lázní: Petr Hlaváček, 2 Regina

Sobota 27. 10. 2018

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

Sokol Vítězná - SK Janské Lázně 3:3 (2:1) 2:3 p.

Branky: 26´ Hlavatý, 32´ Tichovský, 73´ Vladeka - 38´ Sameš, 78´ Mihalík, 81´ Stránský
ŽK 0:2
Rozhodčí: Votoček
Diváků 20

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Mihalík, Pavlis, Michal Sapár, Vorel, Borkovec, Sameš, Křižan, Dewat, Stránský, Gombala

Komentář domácích:

Domácím se utkání vůbec nepovedlo i přesto, že byli skoro celý zápas lepším týmem a dvakrát v zápase vedli o dvě branky tak hosté dokázali dovést zápas do nerozhodného stavu a v penaltách si připsat plusový bod.

Dovětek ke komentáři...

Domácí šli do vedení dvěma góly v rozpětí 6 minut. Zápas pro ně vypadal dobře rozehraný, ale Vojta Sameš byl proti a svým přímým kopem, který zapadl k překvapení všech do domácí branky přidal domácím v poločase trochu vrásek. Když domácí Vladeka přidal gólovou pojistku před koncem utkání, vypadalo na domácí pohodu a jasné vedení o dva góly. Domácí však, jako v poslední době několik týmů, nepočítali s týmovým pojetím hry hostů a s jejich bojovností. V závěru utkání se jim góly Mihalíka a Stránského podařilo během tří minut vyrovnat a zápas šel do penalt. Opaření domácí nezvládli ani poslední sérii pokutových kopů a tak si hostů odvezli, kromě bodu za remízu, i něco navíc v podobě bonusového bodu. Hosté tak jasnému favoritovi zasadili na domácí půdě nepříjemný direct.

Neděle 21. 10. 2018

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

TJ Sokol Bílá Třemešná - SK Janské Lázně 4:1 (3:1) a 4:2 (1:2)

Branky J. Lázní: 2 Tomáš Regina, Matyáš Růžička

Sobota 20. 10. 2018

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - MFK Trutnov C 2:1 (1:0)

Branky: 21´ Krudenc, 56´ Stránský - 49´ Dřímal
ŽK 1:2
ČK 2:1 (Janíček, Doležal - Rada)
Rozhodčí: Tandler
Diváků 45

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Michal Sapár, Dewat, Borkovec, Sameš, Hradecký (17´ Doležal - 85´ ČK), Pavlis, Janíček (24´ ČK), Křižan, Stránský, Krudenc

Vítězství domácích v zápase 2:1, vítězství domácích na ČK 2:1! To řílá o zápase vše. Ve vyhroceném a nervozním, zápase se děly věci. Úvodních 15 min patřilo domácím, kdy nevyužili tři gólové příležitosti, z toho dvakrát zvonila branková konstrukce. Pak hosté zapnuli a zatlačili domácí do defenzivy, ale žádnou z šancí nevyužili. Domácím navíc po zranění v 17´ odstoupil Hradecký a do hry musel tak jediný náhradník na lavičce. Domácí využili šikovnosti Krudence a byli to oni, kteří šli do vedení. Krátce na to, ale zkrat domácího hráče a jeho zbytečné oplácení, poslalo domácí do deseti. Ty čekala nelehká úloha, dohrát se ctí dobře rozehraný zápas. To se jim do poločasu dařilo, kdy se domácí zabarikádovali na polovině a hosté se pokoušeli o využití přesilovky. Ve druhém poločase se v úvodu hosté dostali do hry proměněným pokutovým kopem, kdy se nemýlil Dřímal. Hosté však ani v deseti nesložili zbraně a zatápěli hostům hlavně po standardních situacích. Po jedné z nich se hlavou trefil Stránský a poslal opět domácí do vedení. Pak se zápas zlomil do divoce rozkouskované hry plné faulů a rozmíšek z obou stran hřiště. Domácí potřetí po střele Krudence orazítkovali břevno, ale skóre se neměnilo. Hosté tlačili domácí, ale jim, jako již po několikáté, zafungovala obranná hra a mužstvo se dokázalo semknout a hrát jako tým. Hosté se dostávali do gólových šancí, ale střelci nedokázali trefit branku. V největší příležitosti hostů se zaskvěl Bernasinskí a vytlačil gólovou střelu mimo branku. Nervozita v závěru opanovala hřiště, kdy se v divokém střetu před hostující brankou potkali v plné rychlosti Doležal a Rada a byla z toho mela, kdy z obou stran byly použity v dohrávce souboje na zemi nefotbalové prostředky a oba byli po zásluze posláni předčasně do sprch. Zápas se potom, včetně pořádné porce nastaveného času, už v klidu dohrál. Domácí tak získali tři důležité body, ale hra obou týmů mnoho fotbalovosti nepřinesla.

Neděle 14. 10. 2018

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - Pilníkov/St.Buky 0:3 (0:2) a 0:8 (0:6)

Sobota 13. 10. 2018

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

TJ Rudník - SK Janské Lázně 3:2 (1:1)

Branky: 37´ Kučeravý, 54´ Kaprál, 59´ Jakoubek - 36´ Křižan, 49´ Sameš
ŽK 4:2
Rozhodčí: Petrů
Diváků 55

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Mihalík, Vorel, Sameš, Michal Sapár, Dewat (50´ Borkovec), Hradecký, Janíček, Křižan (72´ Gombala), Stránský (72´ Celba), Krudenc

Hosté sehráli s domácím týmem vyrovnané utkání, dvakrát vedli, ale domácí vždy brzo srovnali a nakonec zápas rozhodla chyba hostujícího hráče po níž se domácí tým ujal poprvé a naposledy vedení v zápase.
V úvodu zápasu spálili oba týmy po jedné gólové příležitosti a pak se hrála přetahovaná v níž se domácí tým spíš přizpůsobil tempu hostů, kteří je dokázali držet na uzdě. V 35´ hostující Křižan minul prázdnou branku domácích a hned v další šanci o minutu později se nemýlil a poslal hosty do vedení. To jim však nevydrželo dlouho, protože prakticky z protiútoku gólem Kučeravého srovnali po závaru před brankou hostí. Do poločasu se již nic nezměnilo. V úvodu druhého poločasu se hrál opět vyrovnaný fotbal, kde měli mírnou převahu domácí, trefili dvakrát tyč, ale hostující tým přivezl pevnou obrannou řadu, která toho soupeři příliš nedovolila. K překvapení všech však po jedné ze standardních situací před domácí brankou šli hosté, gólem Vojty Sameše, opět do vedení. Smutný scénář se však z pohledu hostů opakoval a krátce na to po chybě ve vápnu hostů, nadvakrát prostřeli Bernasinského domácí Kaprál. O pět minut později hráč hostů ve středu pole vyrobil kardinální chybu a poslal domácího hráče do brejku, který Jakoubek proměnil. Hosté určitě nesložili zbraně, bojovali, závěr utkání patřil určitě jim, ale domácí již hubený náskok udrželi a otočili tak vývoj utkání ve svůj prospěch. Na obranu hostů je třeba říci, že předvedli dobrý výkon, ale štěstíčko jim dnes chybělo.

Sobota 6. 10. 2018

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Lánov 2:1 (1:1)

Branky: 45´ Stránský, 85´ Hradecký - 15´ Škoda
Bez karet
Rozhodčí: Buchta
Diváků 80

Sestava J. Lázní: Sameš, Mihalík, Michal Sapár, Vorel, Borkovec, Janíček, Pavliš (46´ Doležal), Křižan (73´ Pelcl), Stránský, Dewat, Hradecký

Do utkání vstoupili daleko aktivněji hosté. Svým pohybem a chutí dělali domácím, kteří v úvodu prvního poločasu byli ještě někde zahleděni do paprsků podzimního slunce, velké problémy. Hosté byli jednoznačně lepší, přesto spálili první gólovou šanci domácí, když Mihalík nedokázal tečovat míč do prázdné branky hostí. O chvilku později však hosté po, první střele Škody mezi tři tyče v utkání, otevřeli skóre, takže rčení nedáš dostaneš platilo stoprocentně. Domácí se vzpamatovali ke konci poločasu, kdy zamkli hosty na polovině, ale nedokázali převahu zúročit. Když už to vypadalo na odchod do šaten, v nastaveném čase dorazil míč po standardní situaci za záda brankáře hostů Stránský a ustavil remízový poločasový výsledek. Druhý poločas byl přesnou kopií prvního. Hosté opět třicet minut ovládali hřiště, vsítili dokonce gól, který ale nemohl být uznán pro ofsajdové postavení hráčů hostů. Před koncem zápasu jim gólman Sameš ukradl při jejich gólové šanci výhru. V samém závěru opět hosté přenechali aktivitu domácím a to se jim nevyplatilo. Pět minut před koncem utkání hosté při rozehrávce ztratili míč a Hradecký přesnou střelou na vzdálenější tyč rozhodl utkání. Hosté předvedli velmi kvalitní výkon, neodpovídající jejich postavení v tabulce. Pro domácí je pozitivní zprávou návrat Martina Pelcla na trávník po vážném zranění z jarní části sezóny.

Sobota 6. 10. 2018

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

SK MFC Svboboda n./Ú. - SK Janské Lázně 1:0 (0:0) a 0:0

Neděle 30. 9. 2018

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - SK Sparta Úpice 1:0 (0:0) a 5:1 (3:0)

Branky J. Lázní: 2x Regina, 2x Petr Hlaváček, Štěpán Hlaváček, Matyáš Růžička

Sobota 29. 9. 2018

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

TJ Jiskra Libeč - SK Janské Lázně 1:1 (0:0) 2:3 p.

Branky: 49´ Maňuch - 65´ Stránský
ŽK 1:1
Rozhodčí: Votoček
80 diváků

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Dewat, Mihalík, Pavlis (67´ Celba), Vorel, Sameš, Janíček, Miloš Dvořák st., Křižan (67´ Doležal), Stránský (89´ Borkovec), Krudenc (86´ Gombala)

Domácí byli v 1.poločase lepším týmem. Jejich šance však končili na dobré obranné hře hostů nebo je sami zahazovali. Hosté téměř vůbec neohrozili domácí branku a jejich šance nebo alespoň střeli na branku by se dali spočítat na prstech jedné ruky. Ve 2.poločase již byl obraz hry o něco vyrovnanější. Domácí tým byl stále aktivní, ale hosté se již dostávali více do hry dopředu. Domácí byli odměněni za svoji snahu vedoucím gólem Maňucha. Po standardní situaci však hosté brankou Stránského vyrovnali a zápas i přes enormní snahu domácích tak šel do penaltového rozstřelu v němž selhal jediný domácí střelec oproti 100 % úspěšným hostům, kteří brali i bod navíc.

Komentář domácích:
Domácí borci nebyli schopni po celé utkání nic vymyslet proti hostům, kteří přijeli na libečský pažit pouze bránit a uhrát co nejlepší výsledek. Ve druhé půli se sice Libečtí ujali vedení, ale hosté odpověděli také brankou. Nakonec to byli oni, kteří si po penaltovém rozstřelu odvážejí 2 body.

Neděle 23. 9. 2018

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - FK Poříčí 1:3 (1:0) a 1:1 (1:1)

Branky J.Lázní: 2 Regina ml.

Sobota 22. 9. 2018

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Strážné 0:3 (0:1)

Branky: 19´, 55´ a 67´ Mikina Josef
ŽK 1:2
Rozhodčí: Novotný
Diváků 50

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Michal Sapár, Vorel, Sameš, Pavlis (76´ Celba), Hradecký (62´ Dewat), Gombala (60´ Doležal), Stránský, Křižan, Janíček

Naprosto zasloužené vítězství hostů a především gólové divadlo střelce všech gólů zápasu, Josefa Mikiny v týmu hostů. V 1. poločase ještě domácí obrana, kromě jediné chyby pochytala všechny šance, ale ve 2. poločase již hosté navýšili po chybách obrany skóre a bylo rozhodnuto. Domácím fungovala dobře obrana, ale dopředu to skřípalo. Chybělo zakončení a prosazení se před brankou hostů. Hosté se naopak dostávali do zakončování rychleji a přesněji. Z toho pramenící trvalý tlak na domácí obranu, nemohl vydržet bez chyb celý zápas.

Středa 19. 9. 2018

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

Pilníkov/St.Buky - SK Janské Lázně 6:0 (4:0) a 5:0 (2:0)

Sobota 15. 9. 2018

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Spartak Hajnice - SK Janské Lázně 1:2 (0:2)

Branky: 86´ Řehák - 15´ Hradecký, 30´ Miloš Dvořák st.
ŽK 0:2
Rozhodčí: Buchta
Diváků 50

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Mihalík, Michal Sapár, Borkovec, Vorel, Sameš, Hradecký (59´ Doležal), Gombala (65´ Dewat), Stránský (62´ Janíček), Pavlis, Miloš Dvořák st.

Utkání dvou celků ze dna tabulky přineslo aktivní hru domácích, která v prvním poločasu převážně končila na půlící čáře, narážejíc na obranný val hostů. Ti hráli v obraně pozorně a nepřesnou hru domácích výrazně destruovali. Jedinou gólovou šancí domácích tak byl přímý kop Kurice st. těsně vedle branky. Hosté za svoji trpělivou hru byli odměněni již v 15´ kdy rychlou útočnou akci po křídle zakončil Hradecký nechytatelnou střelou z těsné blízkosti pod břevno domácí branky. O zvýšení skóre se postaral ve 30´ střelou a drobným přispěním domácího obránce nestárnoucí Miloš Dvořák st. Dalším navýšením skóre hosté pohrdli, když se Stránský řítil sám na domácího brankáře, ale zazmatkoval, brzy vystřelil a poslal míč přímo do jeho náruče. Od této chvíle již hosté takovou šanci neměli a málem se jim to stalo osudným. Navíc po vystřídání ve 2.poločase se stali hosté bezzubými a jen se bránili domácím, kteří se dostávali do šancí daleko více než v 1. poločasu. Bylo jen jejich chybou a že nedokázali toto přetavit v góly. Příležitosti na to měli. Hosté, kteří hráli více pod tlakem, protože nedokázali udržet míč vpředu, přeci jenom i v jinak pozorné obraně propadali a těsně před koncem zápasu přeci jenom domácí snížili stav utkání gólem Řeháka. Čas již ale domácím na vyrovnání nestačil a hosté si tak odvezli první tři body letošní sezóny, a k překvapení z venkovního zápasu, což v minulé sezóně nebylo obvyklé.

Komentář domácích k utkání:
Znovu se potvrdila bezmoc domácích proměnit jakoukoli gólovou šanci. Hosté vyškolili Hajnici v produktivitě a hned v prvním poločase si vytvořili pohodlný náskok 0:2. V druhé půli se Hajnice pokusila o zázrak. Ty se ovšem nedějí každý den a výsledek pouze korigovala na 1:2. Tři body si tedy odváží šťastnější tým.

Sobota 15. 9. 2018

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

TJ Jiskra Podhůří - SK Janské Lázně 7:1 (3:0) a 3:1 (1:0)

Branka J.Lázní: Petr Hlaváček, Kraus

Středa 12. 9. 2018

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

Janské Lázně - Svoboda n./Ú. 0:4 (0:2) a 1:5 (1:2)

Branka J. Lázní: Kalivoda

Ve středu děti na domácí půdě odehrály dvojutkání proti Svobodě nad Úpou. I přes to, že byli hráči Svobody favority a výškově i věkově nás převyšovali, tak jsme se jich nezalekli a všichni předvedli vynikající týmový výkon plný nasazení a bojovnosti. Skvěle se uvedla nová posila Filip Lev a za zmínku stojí vynikající výkony Nely Reginové v obraně, která přehrávala o půlmetru vyšší protihráče a Jakuba Krause v bráně, který zabránil spoustě gólů a pomohl tak k výsledkům 0:4 a 1:5. Velký dík patří také rodičům a fanouškům za podporu a fandění v průběhu celého zápasu.

Trenérka I. Boleslavská

Neděle 9. 9. 2018

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

TJ Sokol Malé Svatoňovice - SK Janské Lázně 6:0 (1:0) a 8:0 (2:0)

Sobota 8. 9. 2018

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Sokol Volanov 1:2 (1:1)

Branky: 40´ Hradecký - 28´ Procinger, 43´ Havlík
ŽK 0:4
ČK 0:1 (Procinger)
Rozhodčí: Šolc
Diváků 50

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Mihalík, Michal Sapár, Borkovec, Gombala, Vorel, Macháček (75´ Dewat), Hradecký, Sameš, Pavlis, Doležal

Utkání nepříliš velké fotbalové úrovně bylo v prvním poločase vyrovnané, jakoby obě mužstva nechtěla hrát. Hosté šli do vedení po nedorozumění domácí obrany a volný Procinger neměl problém poslat s jemnou tečí obránce míč do protipohybu brankáře. Domácí se vzchopili v závěru poločasu a po přímém kopu Macháčka dorážel odražený míč brankářem hostí do sítě Hradecký. Hosté však v samém závěru využili opět chyby domácí obrany a Havlík stanovil poločasové skóre pro hosty. Druhý poločas byl již více v režii hostů, ale nedokázali se prosadit. Domácí sice vyvíjeli snahu o hru dopředu, ale chybělo přesnější zakončení. Navíc neproměnili nařízený pokutový kop. V samotném závěru již se hrálo nahoru a dolu do otevřených obran, ale žádná z šancí nezapadla na jedné či druhé straně do sítě. V závěru odešel po druhé ŽK do kabin střelec prvního gólu hostů Procinger.

Neděle 2. 9. 2018

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Sokol B. Třemešná 1:6 (0:3) a 1:4 (0:2)

Branky J. Lázní: M. Růžička, P. Hlaváček

Sobota 1. 9. 2018

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

TJ Jiskra Podhůří - SK Janské Lázně 0:0 4:3 p.

ŽK 1:1
Rozhodčí: Petrů
Diváků 50

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Mihalík, Sapár Michal, Vorel, Borkovec, Krudenc, Sameš, Kubišta (66´ Dewat), Doležal, Moravec (48´ Gombala), Bartusik

Komentář domácích:

V utkání dvou týmů ze spodní poloviny tabulky přineslo ne příliš atraktivní fotbal, s minimem brankových příležitostí. Domácí Jiskra měla velkou převahu, ale pozorně bránící hosté je do mnoha šancí nepouštěli a tak za zmínku stojí jen břevno, nastřelené domácím kapitánem P.Přívratským, a výborný výkon hostujícího brankaře. V penaltovém rozstřelu byli šťastnější hartečtí a tak si připisují (asi spravedlivě) dva body.

Sobota 25. 8. 2018

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

TJ Baník Žacléř A - SK Janské Lázně 10:0 (4:0)

Branky: 13´ Vít, 24´, 40´ a 72´ Kovačík, 43´ Skála Tomáš, 46´ Skála Martin, 65´ Šimočko, 70´ Ondráško, 70´ Brožek, 81´ Hošek
Bez karet
Rozhodčí: Mrkvička
Diváků 92

Sestava J. Lázní: Sameš, Pavlis, Vorel, Borkovec, Janíček (46´ odstoupil), Doležal, Macháček, Moravec, Hradecký, Říha

Hosté nastoupili v deseti a v poločase šli do devíti hráčů. S fotbalem tento zápas neměl nic společného. Absolutorium zaslouží všichni hráči Janských Lázní, kteří nastoupili a odehráli tento nezápas.

Středa 22. 8. 2018

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

FK Poříčí - SK Janské Lázně 3:0 (1:0)

Branky: 11´ vlastní, 74´ Machalík, 82´ Brus
ŽK 3:1
Rozhodčí: Tryzna
Diváků 80

Sestava J. Lázní: Sameš, Mihalik, Borkovec, Pavliš, Vorel, Krudenc, Janíček, Milda Dvořák st., Stránský, Doležal, Macháček

Zápas v němž drželi otěže domácí, ale hosté se statečně bránili až do 74´, kdy to pořád bylo jenom o gól a ještě k tomu vlastní, ještě domácí neměli nic jistého. V brance exceloval náhradní brankář z pole Vojta Sameš, který přiváděl svými výkony domácí hráče k zoufalství. V útoku hosté příliš nepředvedli, ale 3 gólové tutovky na noze Krudence volaly po zdramatizování zápasu. Pak to tam ale domácím spadlo na 2:0 a bylo po zápase. Třetí branka byla jen vyústěním děje na hřišti. Za tři čtvrtiny zápasu zaslouží hostující tým jedničku i v okleštěné sestavě.

Sobota 18. 8. 2018

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - FC Mladé Buky 1:1 (0:0) 1:2 p.

Branky: 57´ Stránský - 80´ Tůma
ŽK 1:2
Rozhodčí - laik: Havlík
Diváků 150

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Mihalík, Vorel, Michal Sapár, Pavlis, Borkovec, Krudenc, Sameš, Doležal, Stránský (79´ Janíček), Hradecký

Utkání v němž domácí vsadili na taktickou variantu obranného valu ve středu hřiště na soupeře z Mladých Buků platila. Domácí, kteří věděli, že s favoritem nemůžou soupeřit v otevřené hře, vsadili na zajištěnou obranu. V prvním poločase proto viděli diváci, kterých se sešlo na 150, vyrovnanou hru z obou stran. Hosté měli snahu tvořit hru, ale domácí obrana pracovala znamenitě. Jedinou gólovku si hosté vytvořili až v závěru poločasu, kdy domácí obrana zaspala a nechala po samostatném nájezdu hráče hostů vyniknout brankáře Bernasinského, který ji zlikvidoval bravůrně. Domácí šance nebyly tak výrazné a žádná neskončila v síti, tak se šlo za nerozhodného stavu do šaten. V úvodu druhého poločasu, domácí využili nedůslednosti hostů v obraně, která dovolila Doležalovi nacentrovat krásný míč na rozběhnutého Stránského před brankou hostů a ten otevřel skóre utkání. Hosté po obdržené brance ještě více zatlačili, ale jejich šance se utápěly v nepřesnostech nebo je pochytala domácí obrana. Ta si však vybrala svoji chvilku v 80 min, kdy rozběhnutý Tůma přehodil celou obranu i předčasně vyběhnutého Bernasinského a srovnal tak skóre zápasu. Ve zbývajících minutách byly šance na obou stranách, ale zápas se rozdrobil do krátkých úseků, přerušovaných častými nedovolenými zákroky z obou stran a došlo tak na penaltovou lotérii. V ní byli úspěšnější hosté, když domácí proměnili pouze jediný pokutový kop a hosté byli úspěšnější dvakrát.

Neděle 29. 7. 2018

VÝSLEDKY LÁZEŇSKÉHO POHÁRU 2018

SKUPINA A:

FK Luhačovice
SK Janské Lázně
TJ Klimkovice
TJ Velichovky

SKUPINA B:

TJ Sokol Mšené Lázně
TJ Lázně Bělohrad
TJ Sokol Železnice
TJ Sokol Konstantinovy Lázně

ROZPIS ZÁPASŮ:

Sobota 21.7.2018

8:00 - 8:45 Mšené Lázně - Lázně Bělohrad 1:3
8:50 - 9:35 Železnice - Konstantinovy Lázně 3:0
9:40 - 10:25 Luhačovice - Janské Lázně 2:0 (1:0)
10:30 - 11:15 Klimkovice - Velichovky 3:0

11:25 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ TURNAJE

12:00 - 12:45 Mšené Lázně - Železnice 2:0
12:50 - 13:35 Lázně Bělohrad - Konstantinovy Lázně 2:0
13:40 - 14:25 Luhačovice - Klimkovice 2:0
14:30 - 15:15 Janské Lázně - Velichovky 1:2 (0:1) br. JL: Mach
15:30 - 16:15 Mšené Lázně - Konstantinovy Lázně 5:0
16:20 - 17:05 Lázně Bělohrad - Železnice 3:1
17:10 - 17:55 Luhačovice - Velichovky 4:0
18:00 - 18:45 Klimkovice - Janské Lázně 6:0

Neděle 22.7.2018

9:00 9:55 utkání o 7.místo Janské Lázně - Konstantinovy Lázně 2:3 (1:0) branky JL: 2x Tomáš Havlina ml.
10:00 - 10:55 utkání o 5.místo Velichovky - Železnice 0:3 (0:0)
11:00 - 11:55 utkání o 3.místo Klimkovice - Mšené Lázně 3:0 (2:0)
12:00 - 13:10 FINÁLE Luhačovice - Lázně Bělohrad 2:0 (1:0), 250 diváKů

Příští turnaj v r. 2019 v Konstantinových Lázních 20. - 21.7.

Celkové pořadí 41. ročníku Lázeňského poháru v Mšených Lázních:

1. Luhačovice
2. Lázně Bělohrad
3. Mšené Lázně
4. Klimkovice
5. Železnice
6. Velichovky
7. Konstantinovy Lázně
8. Janské Lázně

Televizní reportáž z Lázeňského poháru můžete shlédnout na odkazu:
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani//10103510226-sport-v-regionech/218471290030045-lazensky-pohar-2018-msene-lazne/


aktuální novinky | tisknout