Archiv novinek

 Výběr sezóny 


Sobota 6. 10. 2018

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Lánov 2:1 (1:1)

Branky: 45´ Stránský, 85´ Hradecký - 15´ Škoda
Bez karet
Rozhodčí: Buchta
Diváků 80

Sestava J. Lázní: Sameš, Mihalík, Michal Sapár, Vorel, Borkovec, Janíček, Pavliš (46´ Doležal), Křižan (73´ Pelcl), Stránský, Dewat, Hradecký

Do utkání vstoupili daleko aktivněji hosté. Svým pohybem a chutí dělali domácím, kteří v úvodu prvního poločasu byli ještě někde zahleděni do paprsků podzimního slunce, velké problémy. Hosté byli jednoznačně lepší, přesto spálili první gólovou šanci domácí, když Mihalík nedokázal tečovat míč do prázdné branky hostí. O chvilku později však hosté po, první střele Škody mezi tři tyče v utkání, otevřeli skóre, takže rčení nedáš dostaneš platilo stoprocentně. Domácí se vzpamatovali ke konci poločasu, kdy zamkli hosty na polovině, ale nedokázali převahu zúročit. Když už to vypadalo na odchod do šaten, v nastaveném čase dorazil míč po standardní situaci za záda brankáře hostů Stránský a ustavil remízový poločasový výsledek. Druhý poločas byl přesnou kopií prvního. Hosté opět třicet minut ovládali hřiště, vsítili dokonce gól, který ale nemohl být uznán pro ofsajdové postavení hráčů hostů. Před koncem zápasu jim gólman Sameš ukradl při jejich gólové šanci výhru. V samém závěru opět hosté přenechali aktivitu domácím a to se jim nevyplatilo. Pět minut před koncem utkání hosté při rozehrávce ztratili míč a Hradecký přesnou střelou na vzdálenější tyč rozhodl utkání. Hosté předvedli velmi kvalitní výkon, neodpovídající jejich postavení v tabulce. Pro domácí je pozitivní zprávou návrat Martina Pelcla na trávník po vážném zranění z jarní části sezóny.

Sobota 6. 10. 2018

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

SK MFC Svboboda n./Ú. - SK Janské Lázně 1:0 (0:0) a 0:0

Neděle 30. 9. 2018

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - SK Sparta Úpice 1:0 (0:0) a 5:1 (3:0)

Branky J. Lázní: 2x Regina, 2x Petr Hlaváček, Štěpán Hlaváček, Matyáš Růžička

Sobota 29. 9. 2018

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

TJ Jiskra Libeč - SK Janské Lázně 1:1 (0:0) 2:3 p.

Branky: 49´ Maňuch - 65´ Stránský
ŽK 1:1
Rozhodčí: Votoček
80 diváků

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Dewat, Mihalík, Pavlis (67´ Celba), Vorel, Sameš, Janíček, Miloš Dvořák st., Křižan (67´ Doležal), Stránský (89´ Borkovec), Krudenc (86´ Gombala)

Domácí byli v 1.poločase lepším týmem. Jejich šance však končili na dobré obranné hře hostů nebo je sami zahazovali. Hosté téměř vůbec neohrozili domácí branku a jejich šance nebo alespoň střeli na branku by se dali spočítat na prstech jedné ruky. Ve 2.poločase již byl obraz hry o něco vyrovnanější. Domácí tým byl stále aktivní, ale hosté se již dostávali více do hry dopředu. Domácí byli odměněni za svoji snahu vedoucím gólem Maňucha. Po standardní situaci však hosté brankou Stránského vyrovnali a zápas i přes enormní snahu domácích tak šel do penaltového rozstřelu v němž selhal jediný domácí střelec oproti 100 % úspěšným hostům, kteří brali i bod navíc.

Komentář domácích:
Domácí borci nebyli schopni po celé utkání nic vymyslet proti hostům, kteří přijeli na libečský pažit pouze bránit a uhrát co nejlepší výsledek. Ve druhé půli se sice Libečtí ujali vedení, ale hosté odpověděli také brankou. Nakonec to byli oni, kteří si po penaltovém rozstřelu odvážejí 2 body.

Neděle 23. 9. 2018

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - FK Poříčí 1:3 (1:0) a 1:1 (1:1)

Branky J.Lázní: 2 Regina ml.

Sobota 22. 9. 2018

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Strážné 0:3 (0:1)

Branky: 19´, 55´ a 67´ Mikina Josef
ŽK 1:2
Rozhodčí: Novotný
Diváků 50

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Michal Sapár, Vorel, Sameš, Pavlis (76´ Celba), Hradecký (62´ Dewat), Gombala (60´ Doležal), Stránský, Křižan, Janíček

Naprosto zasloužené vítězství hostů a především gólové divadlo střelce všech gólů zápasu, Josefa Mikiny v týmu hostů. V 1. poločase ještě domácí obrana, kromě jediné chyby pochytala všechny šance, ale ve 2. poločase již hosté navýšili po chybách obrany skóre a bylo rozhodnuto. Domácím fungovala dobře obrana, ale dopředu to skřípalo. Chybělo zakončení a prosazení se před brankou hostů. Hosté se naopak dostávali do zakončování rychleji a přesněji. Z toho pramenící trvalý tlak na domácí obranu, nemohl vydržet bez chyb celý zápas.

Středa 19. 9. 2018

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

Pilníkov/St.Buky - SK Janské Lázně 6:0 (4:0) a 5:0 (2:0)

Sobota 15. 9. 2018

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Spartak Hajnice - SK Janské Lázně 1:2 (0:2)

Branky: 86´ Řehák - 15´ Hradecký, 30´ Miloš Dvořák st.
ŽK 0:2
Rozhodčí: Buchta
Diváků 50

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Mihalík, Michal Sapár, Borkovec, Vorel, Sameš, Hradecký (59´ Doležal), Gombala (65´ Dewat), Stránský (62´ Janíček), Pavlis, Miloš Dvořák st.

Utkání dvou celků ze dna tabulky přineslo aktivní hru domácích, která v prvním poločasu převážně končila na půlící čáře, narážejíc na obranný val hostů. Ti hráli v obraně pozorně a nepřesnou hru domácích výrazně destruovali. Jedinou gólovou šancí domácích tak byl přímý kop Kurice st. těsně vedle branky. Hosté za svoji trpělivou hru byli odměněni již v 15´ kdy rychlou útočnou akci po křídle zakončil Hradecký nechytatelnou střelou z těsné blízkosti pod břevno domácí branky. O zvýšení skóre se postaral ve 30´ střelou a drobným přispěním domácího obránce nestárnoucí Miloš Dvořák st. Dalším navýšením skóre hosté pohrdli, když se Stránský řítil sám na domácího brankáře, ale zazmatkoval, brzy vystřelil a poslal míč přímo do jeho náruče. Od této chvíle již hosté takovou šanci neměli a málem se jim to stalo osudným. Navíc po vystřídání ve 2.poločase se stali hosté bezzubými a jen se bránili domácím, kteří se dostávali do šancí daleko více než v 1. poločasu. Bylo jen jejich chybou a že nedokázali toto přetavit v góly. Příležitosti na to měli. Hosté, kteří hráli více pod tlakem, protože nedokázali udržet míč vpředu, přeci jenom i v jinak pozorné obraně propadali a těsně před koncem zápasu přeci jenom domácí snížili stav utkání gólem Řeháka. Čas již ale domácím na vyrovnání nestačil a hosté si tak odvezli první tři body letošní sezóny, a k překvapení z venkovního zápasu, což v minulé sezóně nebylo obvyklé.

Komentář domácích k utkání:
Znovu se potvrdila bezmoc domácích proměnit jakoukoli gólovou šanci. Hosté vyškolili Hajnici v produktivitě a hned v prvním poločase si vytvořili pohodlný náskok 0:2. V druhé půli se Hajnice pokusila o zázrak. Ty se ovšem nedějí každý den a výsledek pouze korigovala na 1:2. Tři body si tedy odváží šťastnější tým.

Sobota 15. 9. 2018

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

TJ Jiskra Podhůří - SK Janské Lázně 7:1 (3:0) a 3:1 (1:0)

Branka J.Lázní: Petr Hlaváček, Kraus

Středa 12. 9. 2018

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

Janské Lázně - Svoboda n./Ú. 0:4 (0:2) a 1:5 (1:2)

Branka J. Lázní: Kalivoda

Ve středu děti na domácí půdě odehrály dvojutkání proti Svobodě nad Úpou. I přes to, že byli hráči Svobody favority a výškově i věkově nás převyšovali, tak jsme se jich nezalekli a všichni předvedli vynikající týmový výkon plný nasazení a bojovnosti. Skvěle se uvedla nová posila Filip Lev a za zmínku stojí vynikající výkony Nely Reginové v obraně, která přehrávala o půlmetru vyšší protihráče a Jakuba Krause v bráně, který zabránil spoustě gólů a pomohl tak k výsledkům 0:4 a 1:5. Velký dík patří také rodičům a fanouškům za podporu a fandění v průběhu celého zápasu.

Trenérka I. Boleslavská

Neděle 9. 9. 2018

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

TJ Sokol Malé Svatoňovice - SK Janské Lázně 6:0 (1:0) a 8:0 (2:0)

Sobota 8. 9. 2018

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Sokol Volanov 1:2 (1:1)

Branky: 40´ Hradecký - 28´ Procinger, 43´ Havlík
ŽK 0:4
ČK 0:1 (Procinger)
Rozhodčí: Šolc
Diváků 50

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Mihalík, Michal Sapár, Borkovec, Gombala, Vorel, Macháček (75´ Dewat), Hradecký, Sameš, Pavlis, Doležal

Utkání nepříliš velké fotbalové úrovně bylo v prvním poločase vyrovnané, jakoby obě mužstva nechtěla hrát. Hosté šli do vedení po nedorozumění domácí obrany a volný Procinger neměl problém poslat s jemnou tečí obránce míč do protipohybu brankáře. Domácí se vzchopili v závěru poločasu a po přímém kopu Macháčka dorážel odražený míč brankářem hostí do sítě Hradecký. Hosté však v samém závěru využili opět chyby domácí obrany a Havlík stanovil poločasové skóre pro hosty. Druhý poločas byl již více v režii hostů, ale nedokázali se prosadit. Domácí sice vyvíjeli snahu o hru dopředu, ale chybělo přesnější zakončení. Navíc neproměnili nařízený pokutový kop. V samotném závěru již se hrálo nahoru a dolu do otevřených obran, ale žádná z šancí nezapadla na jedné či druhé straně do sítě. V závěru odešel po druhé ŽK do kabin střelec prvního gólu hostů Procinger.

Neděle 2. 9. 2018

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Sokol B. Třemešná 1:6 (0:3) a 1:4 (0:2)

Branky J. Lázní: M. Růžička, P. Hlaváček

Sobota 1. 9. 2018

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

TJ Jiskra Podhůří - SK Janské Lázně 0:0 4:3 p.

ŽK 1:1
Rozhodčí: Petrů
Diváků 50

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Mihalík, Sapár Michal, Vorel, Borkovec, Krudenc, Sameš, Kubišta (66´ Dewat), Doležal, Moravec (48´ Gombala), Bartusik

Komentář domácích:

V utkání dvou týmů ze spodní poloviny tabulky přineslo ne příliš atraktivní fotbal, s minimem brankových příležitostí. Domácí Jiskra měla velkou převahu, ale pozorně bránící hosté je do mnoha šancí nepouštěli a tak za zmínku stojí jen břevno, nastřelené domácím kapitánem P.Přívratským, a výborný výkon hostujícího brankaře. V penaltovém rozstřelu byli šťastnější hartečtí a tak si připisují (asi spravedlivě) dva body.

Sobota 25. 8. 2018

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

TJ Baník Žacléř A - SK Janské Lázně 10:0 (4:0)

Branky: 13´ Vít, 24´, 40´ a 72´ Kovačík, 43´ Skála Tomáš, 46´ Skála Martin, 65´ Šimočko, 70´ Ondráško, 70´ Brožek, 81´ Hošek
Bez karet
Rozhodčí: Mrkvička
Diváků 92

Sestava J. Lázní: Sameš, Pavlis, Vorel, Borkovec, Janíček (46´ odstoupil), Doležal, Macháček, Moravec, Hradecký, Říha

Hosté nastoupili v deseti a v poločase šli do devíti hráčů. S fotbalem tento zápas neměl nic společného. Absolutorium zaslouží všichni hráči Janských Lázní, kteří nastoupili a odehráli tento nezápas.

Středa 22. 8. 2018

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

FK Poříčí - SK Janské Lázně 3:0 (1:0)

Branky: 11´ vlastní, 74´ Machalík, 82´ Brus
ŽK 3:1
Rozhodčí: Tryzna
Diváků 80

Sestava J. Lázní: Sameš, Mihalik, Borkovec, Pavliš, Vorel, Krudenc, Janíček, Milda Dvořák st., Stránský, Doležal, Macháček

Zápas v němž drželi otěže domácí, ale hosté se statečně bránili až do 74´, kdy to pořád bylo jenom o gól a ještě k tomu vlastní, ještě domácí neměli nic jistého. V brance exceloval náhradní brankář z pole Vojta Sameš, který přiváděl svými výkony domácí hráče k zoufalství. V útoku hosté příliš nepředvedli, ale 3 gólové tutovky na noze Krudence volaly po zdramatizování zápasu. Pak to tam ale domácím spadlo na 2:0 a bylo po zápase. Třetí branka byla jen vyústěním děje na hřišti. Za tři čtvrtiny zápasu zaslouží hostující tým jedničku i v okleštěné sestavě.

Sobota 18. 8. 2018

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - FC Mladé Buky 1:1 (0:0) 1:2 p.

Branky: 57´ Stránský - 80´ Tůma
ŽK 1:2
Rozhodčí - laik: Havlík
Diváků 150

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Mihalík, Vorel, Michal Sapár, Pavlis, Borkovec, Krudenc, Sameš, Doležal, Stránský (79´ Janíček), Hradecký

Utkání v němž domácí vsadili na taktickou variantu obranného valu ve středu hřiště na soupeře z Mladých Buků platila. Domácí, kteří věděli, že s favoritem nemůžou soupeřit v otevřené hře, vsadili na zajištěnou obranu. V prvním poločase proto viděli diváci, kterých se sešlo na 150, vyrovnanou hru z obou stran. Hosté měli snahu tvořit hru, ale domácí obrana pracovala znamenitě. Jedinou gólovku si hosté vytvořili až v závěru poločasu, kdy domácí obrana zaspala a nechala po samostatném nájezdu hráče hostů vyniknout brankáře Bernasinského, který ji zlikvidoval bravůrně. Domácí šance nebyly tak výrazné a žádná neskončila v síti, tak se šlo za nerozhodného stavu do šaten. V úvodu druhého poločasu, domácí využili nedůslednosti hostů v obraně, která dovolila Doležalovi nacentrovat krásný míč na rozběhnutého Stránského před brankou hostů a ten otevřel skóre utkání. Hosté po obdržené brance ještě více zatlačili, ale jejich šance se utápěly v nepřesnostech nebo je pochytala domácí obrana. Ta si však vybrala svoji chvilku v 80 min, kdy rozběhnutý Tůma přehodil celou obranu i předčasně vyběhnutého Bernasinského a srovnal tak skóre zápasu. Ve zbývajících minutách byly šance na obou stranách, ale zápas se rozdrobil do krátkých úseků, přerušovaných častými nedovolenými zákroky z obou stran a došlo tak na penaltovou lotérii. V ní byli úspěšnější hosté, když domácí proměnili pouze jediný pokutový kop a hosté byli úspěšnější dvakrát.

Neděle 29. 7. 2018

VÝSLEDKY LÁZEŇSKÉHO POHÁRU 2018

SKUPINA A:

FK Luhačovice
SK Janské Lázně
TJ Klimkovice
TJ Velichovky

SKUPINA B:

TJ Sokol Mšené Lázně
TJ Lázně Bělohrad
TJ Sokol Železnice
TJ Sokol Konstantinovy Lázně

ROZPIS ZÁPASŮ:

Sobota 21.7.2018

8:00 - 8:45 Mšené Lázně - Lázně Bělohrad 1:3
8:50 - 9:35 Železnice - Konstantinovy Lázně 3:0
9:40 - 10:25 Luhačovice - Janské Lázně 2:0 (1:0)
10:30 - 11:15 Klimkovice - Velichovky 3:0

11:25 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ TURNAJE

12:00 - 12:45 Mšené Lázně - Železnice 2:0
12:50 - 13:35 Lázně Bělohrad - Konstantinovy Lázně 2:0
13:40 - 14:25 Luhačovice - Klimkovice 2:0
14:30 - 15:15 Janské Lázně - Velichovky 1:2 (0:1) br. JL: Mach
15:30 - 16:15 Mšené Lázně - Konstantinovy Lázně 5:0
16:20 - 17:05 Lázně Bělohrad - Železnice 3:1
17:10 - 17:55 Luhačovice - Velichovky 4:0
18:00 - 18:45 Klimkovice - Janské Lázně 6:0

Neděle 22.7.2018

9:00 9:55 utkání o 7.místo Janské Lázně - Konstantinovy Lázně 2:3 (1:0) branky JL: 2x Tomáš Havlina ml.
10:00 - 10:55 utkání o 5.místo Velichovky - Železnice 0:3 (0:0)
11:00 - 11:55 utkání o 3.místo Klimkovice - Mšené Lázně 3:0 (2:0)
12:00 - 13:10 FINÁLE Luhačovice - Lázně Bělohrad 2:0 (1:0), 250 diváKů

Příští turnaj v r. 2019 v Konstantinových Lázních 20. - 21.7.

Celkové pořadí 41. ročníku Lázeňského poháru v Mšených Lázních:

1. Luhačovice
2. Lázně Bělohrad
3. Mšené Lázně
4. Klimkovice
5. Železnice
6. Velichovky
7. Konstantinovy Lázně
8. Janské Lázně

Televizní reportáž z Lázeňského poháru můžete shlédnout na odkazu:
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani//10103510226-sport-v-regionech/218471290030045-lazensky-pohar-2018-msene-lazne/


aktuální novinky | tisknout