Archiv novinek

 Výběr sezóny 


Čtvrtek 21. 5. 2020

Pro zasvěcené i fanoušky!

Do kategorie "jak šli roky" doplněna historie nájemců Sport klubu od doby jeho postavení.

Středa 20. 5. 2020

Nové podmínky členství FAČR!

V souvislosti s projektem "Digitalizace členství", který povede k vybudování nového "IS FAČR 2.0", rozhodl FAČR o nutnosti zadání e-mailu u každého člena POVINNĚ - a to tak, že každý člen musí mít v IS uvedenou svoji vlastní unikátní e-mailovou adresu (ne jednu stejnou klubovou u 30 členů...). Kdo ji už má správně zadanou, musí ji v systému ještě potvrdit.

Výjimkou jsou členové mladší 18-ti let, kde jsou dvě možnosti:
a) člen bude mít zadanou svoji osobní adresu
b) člen bude mít zadanou adresu zákonného zástupce (zde mohou mít např. 2 bratři zadanou jednu adresu svého otce).

Termín pro zadání, potvrzení nebo opravy adres je do 31.12.2020. Poté je vysoce pravděpodobné, že hráč či funkcionář bez potvrzené adresy nepůjde zadat do zápisu o utkání!

Vše potřebné najdete na stránce https://clenstvi.fotbal.cz/ , kde je úplně dole sekce "Návody" - zde je všechno velmi dobře vysvětleno.

Stručný návod pro administrátora klubu (ten kdo za klub má v IS FAČR nejvyšší práva):
- člen předá administrátorovi svoji platnou e-milovou adresu
- administrátor ji zadá do systému (možná je tam již správně zadaná) a odešle členovi "odeslat žádost o potvrzení emailu"
- člen dostane email, v kterém potvrdí platnost své adresy a zde má dvě možnosti jak potvrdit svůj email.

POZOR ODDÍL DOPORUČUJEME ČLENŮM POTVRZOVAT JEN TLAČÍTKO PRO POTVRZENÍ EMAILOVÉ ADRESY (ŠEDÉ) A NE MODŘE OZNAČENÉ, KDE ZÁROVEŇ JE SOUHLAS SE ZASÍLÁNÍM MARKETINGOVÝCH AKCÍ!!

Tímto krokem potvrzení bude proces hotový.

Oddíl zaslal na známé emaily členů a hráčů žádosti o potvrzení členství. Prosím zkontrolujte si i svůj spam zda do něho email se žádostí nezapadl. Komu email nedorazil, tak na něj oddíl nemá pravděpodobně emailový kontakt. V tomto případě zašlete svůj email na kontakt: janovecp@seznam.cz

Čtvrtek 30. 4. 2020

FOTBALOVÁ SEZÓNA 2019-20 UKONČENA!

Vzhledem k současné situaci amatérské fotbalové soutěže v České republice ukončily letošní sezonu a pokračovat nebudou. Rozhodnutí výkonného výboru Fotbalové asociace ČR se týká jak mistrovských soutěží od ČFL a MSFL dolů, tak i pohárových duelů.

V praxi to znamená, že veškeré mistrovské a pohárové amatérské soutěže se plošně na celém území ČR ukončují. Konečné pořadí zůstává podle stavu k 8. dubnu. Kluby nepostupují a nesestupují.

Čtvrtek 9. 4. 2020

Projekt domácích tréninků - "Fotbal na jedné lodi"

O projektu

Celá věc vznikla na základě myšlenky a tréninků napříč fotbalovou komunitou.
Tomuto nápadu předsedy OFS Kladno Petra Blažeje dost přispěla mj. také momentální situace, která nedovoluje sportovcům pravidelnou kolektivní přípravu nebo společné vzdělávací semináře.

Chtěli bychom docílit toho, aby si sportovci z různých úrovní fotbalu a koutů republiky dokázali vzájemně sdílet své vědomosti a pomohli tak tomu, aby se v tomto nelehkém období udrželi v psychické a fyzické kondici pro následný výkon jejich funkce, až toto období skončí.

Zkraje roku 2020 zažívá také fotbal dosud nepoznanou situaci. Zdraví všech je naprostou prioritou a při boji s pandemií je nutné dodržení absolutní disciplíny – normy, která je standardem také právě ve sportovním a fotbalovém prostředí.

Projekt FOTBAL NA JEDNÉ LODI je zde proto, aby poradil, jak i v omezeném stavu fungovat. Velký dík všem osobnostem, které nám vycházejí vstříc. Zkusíme zde inspirovat všechny – malé fotbalisty, dospělé hráče, ale také třeba rozhodčí. Jsme tady pro Vás a nezapomeňte: zase bude (i s fotbalem) dobře!

Odkaz na stránky v sekci "ODKAZY".

Sobota 7. 3. 2020

MFC Svoboda n./Ú. - SK Janské Lázně 3:4 (1:1)

Branky J. Lázní: Regina ml., Hradecký, Krudenc, Stránský

Přípravné utkání.

Neděle 23. 2. 2020

FK Poříčí - SK Janské Lázně 4:1 (1:1)

Branka J. Lázní: Maňuch

Přípravné utkání.

Sobota 9. 11. 2019

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

FK Poříčí u Trutnova - SK Janské Lázně 6:0 (3:0)

Branky: 12´ a 66´ Potoček, 31´ Kuhn, 35´ Janas, 77´ Jandera, 84´ Odvárka
ŽK 1:0
Rozhodčí: Seidel
Diváků 20

Sestava J. Lázní: Sameš, Regina ml., Borkovec, Michal Sapár, Pour, Hruška (46´ Mihalík), Dewat, Stránský, Maňuch, Kuric ml., Hradecký

Utkání jehož výsledek tak úplně neodpovídal obrazu hry. Domácí využívali plně chyb hostů a ti naopak nedokázali ze svých šancí zužitkovat žádnou a i ve vyložených příležitostech zklamali.

Sobota 2. 11. 2019

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

TJ Jiskra Kocbeře - SK Janské Lázně 8:0 (3:0)

Branky: 15´ (p.), 29´ a 57´ Kilevník, 35´ a 70´ Šmíd, 62´ Matějka, 67´ Hanuš, 78´ Stránský
Bez karet
Rozhodčí: Kovář
Diváků 31

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Michal Sapár, Sameš, Stránský, Hradecký, Pavliš, Dewat, Macháček, Richard Pour, Hruška

Komentář domácích:

Hosté dorazili k utkání pouze s devíti hráči a během utkání dorazil desátý. Tím byl ráz utkání jasně daný a po celý zápas se hrálo výhradně na polovině hostů. Ti statečně odolávali domácímu tlaku, k čemuž přispělo malé a nekvalitní hřiště. Jiskra se nakonec z mnoha zakončení prosadila osmkrát a ze zápasu, kde prakticky neměla co získat, bere zaslouženě 3 body.

Sobota 26. 10. 2019

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

TJ Jiskra Podhůří - SK Janské Lázně 4:1 (2:1) a 2:1 (1:1)

Branky: 2 Veselý

Sobota 26. 10. 2019

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Strážné 1:7 (0:4)

Branky: 82´ Regina ml. - 6´ Kouřil, 13´ a 46´ Srnský, 31´ a 74´ Mikina, 37´ Plecháč, 59´ Janda
ŽK 1:0
Rozhodčí: Fikejz
Diváků 45

Sestava J. Lázní: Sameš, Michal Sapár, Regina ml., Regina st. (5´ Kuric Jan ml. - 46´ Borkovec), Maňuch, Stránský, Janíček, Pour Richard, Hradecký, Pavliš, Štibraný

Výsledek hovoří za vše. Hosté i přes své pohodové tempo dokázali za 12 min vést dva nula po chybách z řádu fatálních. Domácí tým přišel hned ve druhé minutě o zraněného hráče, který musel zamířit do nemocnice. Z protiútoku hned inkasoval vedoucí gól a krátce na to po zahrání malé domů opět inkasoval z přímého kopu. Pak se již hrál fotbal podle not hostů a domácí tým jen přihlížel navyšování skóre. Na straně domácích sice šance také byly, ale efektivita domácích střelců byla mizivá. Ve druhém poločase se již fotbal z domácích kopaček vytratil úplně a tak úměrně tomu rostlo i skóre na straně vstřelených branek hostů. Kosmetickou úpravu zařídil za domácí tým Tomáš Regina ml., který se trefil v 16 letech poprvé za mužský tým.

Sobota 19. 10. 2019

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Jiskra Kuks 8:0 (5:0) a 7:0 (3:0)

Branky: 6 Hlaváček Petr, 4 Veselý, 3 Pour Jan, 2 Tuček

Sobota 19. 10. 2019

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Spartak Hajnice - SK Janské Lázně 2:2 (0:0) 3:2 p.

Branky: 47´ Teuber, 76´ Řehák - 65´ Stránský, 83´ Maňuch
ŽK 1:1
Rozhodčí: Petrů
Diváků 55

Sestava J. Lázní: Bernasinskí (18´ Pavliš), Michal Sapár, Regina st., Regina ml., Sameš, Maňuch, Stránský, Janíček (78´ Štibraný), Pour, Hradecký, Dewat

Komentář domácích:

"Sobotní odpoledne se na hajnickém hřišti střetli dva sousedé v tabulce. Spartak se hned od začátku zápasu snažil zatlačit soupeře na vlastní půlku a vstřelit rychlou branku. Příležitostí měli domácí hned několik. Hned při té první se nepříjemně zranil hostující gólman a musel vystřídat. Do druhé půle vlétla Hajnice po hlavě a otevřela skóre. První branka zápasu naopak probudila hosty. Těm se podařilo vyrovnat z rychlého brejku. I na druhý gól Spartaku dokázaly Janky odpovědět a šlo se na penalty. Štěstí se po dlouhé době přiklonilo k domácím a proto berou 2 body."

Co dodat, snad jen konstatování, že první poločas byl ze strany hostů opět festivalem marnosti, snad jen s pozitivem, že neobdrželi gól v prvních deseti minutách. Úvodní gól domácích byl důkazem, že hlavy a mozky hostů dorazili na hřiště až 5 minut po začátku druhého poločasu, protože tak fatální chyba v první minutě poločasu se nedá jinak vysvětlit. Druhý poločas byl ze strany hostů již jiná káva, ale opět dvě neubráněné situace lehce hodily hosty do sedla ale naštěstí se střelci Stránský a Maňuch včas probudili a zařídili alespoň vyrovnání. A kdyby se Tomáš Regina st. popasoval s gólovou situací těsně před závěrečným hvizdem, mohl být obrat zaslouženě dokonán. Takto loterie pokutových kopů rozhodla o rozdílovém bodě pro domácí. Vojta Sameš, jako zaskakující gólman za zraněného Bernasisnkého, zaslouží pochvalu, protože několika důležitými zákroky podržel tým.

Neděle 13. 10. 2019

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

TJ Sokol Malé Svatoňovice - SK Janské Lázně 3:1 (0:1) a 1:3 (0:2)

Branky J. Lázní: 2 Veselý, Hlaváček Petr, Mičánek

Sobota 12. 10. 2019

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - FK Sokol Volanov 2:9 (0:4)

Branky: 50´ Stránský, 59´ Maňuch (p.) - 20´, 32´, 45´ a 66´ Šauer, 44´ (p.) a 61´ Voňka, 50´, 64´ a 72´ Havlík
ŽK 2:2
Rozhodčí: Seidel
Diváků 70

Sestava J. Lázní: Bernasinskí (46´ Mihalík), Pavliš, Michal Sapár, Regina st. (46´ Regina ml.), Miloš Dvořák st., Maňuch, Janíček (46´ Štibraný), Pour, Hradecký (65´ Kuric ml.), Dewat, Sameš

Kromě nastřeleného břevna v úvodu zápasu a prvních 10 minut patřil poločas jednoznačně hostům, což vyjádřil čistým hatrickem Šauer a proměněným pokutovým kopem Voňka. Domácí tým byl pomalý, bez kvalitní přihrávky do jakékoliv šance. Do druhého poločasu domácí trenér udělal čtyři změny a v úvodu poločasu to vypadalo s domácími akciemi nadějně. Hned v úvodu poločasu snížil domácí Stránský, ale hosté okamžitě z rozehrávky kontrovali Havlíkem. V 59 min domácí proměnili Maňuchem pokutový kop, ale hosté opět dokázali takřka okamžitě odpovědět druhým gólem Voňky. Pak už hosté jen navyšovali skóre na konečný příděl. Zápas rozhodli chyby v domácí obraně, kdy vždy když se nadechli domácí k tlaku a skórovali, dovolili hostům okamžitě odpovědět. Domácí hra plná chyb a nepřesností na kvalitní hru hostů nestačila a tomu odpovídalo i konečné skóre.

Sobota 5. 10. 2019

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

FK Mostek - SK Janské Lázně 2:0 (2:0)

Branky: 8´ Lashchuk, 12´ Robek
ŽK 1:0
Rozhodčí: Kuric
Diváků 50

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Pavliš, Michal Sapár, Borkovec (46´ Daniš), Regina st., Sameš, Maňuch, Janíček, Richard Pour, Hradecký, Dewat

Komentář domácích:

"Když na ukazateli ve 12. minutě svítil stav 2:0, zdálo se být utkání rozhodnuto. Domácí byli aktivní, hosté zaskočení, ale ačkoliv byli domácí v prvním poločase lepším týmem, žádnou další šanci si nevypracovali a hosté utkání fotbalově vyrovnávali. Druhý poločas se v podání domácích proměnil v hororový výstup. Nebyli schopni si za 45 minut kloudně přihrát, vyložené situace v okolí soupeřovy branky kazili jak na běžícím pásu. Hosté byli kompaktnější, kombinačně zdatnější, leč domácí branku v podstatě vůbec neohrozili. Nepamatuji, že by náš brankář byl celý zápas bez práce. Proto je asi výsledek zasloužený."

...co dodat, snad jen víru v lepší zítřky! Pro hosty hororový zápas kdy deset minut a dvě chyby rozhodly zápas.

Sobota 28. 9. 2019

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Jiskra Libeč 3:2 (2:2)

Branky: 21´ Regina st., 24´ Janíček (p.), 58´ Hradecký - 18´ Hořčička (p.), 28´ Ulrich
ŽK 4:0
Rozhodčí: Petrů
Diváků 70

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Pavliš, Michal Sapár, Borkovec (46´ - Maňuch), Regina st. (56´ Regina ml.), Sameš, Stránský (79´ Hruška), Janíček (75´ Štibraný), Pour, Hradecký, Dewat

Utkání přineslo vyrovnané výkony z obou stran. Hosté se předvedli v úvodu prvního poločasu dobrou kombinační hrou. Měli několik šancí, ale nedokázali žádnou proměnit. Domácí tým měl jako tradičně pomalejší rozjezd a nechal hřiště velice agilním hostů. Jejich výpady po křídlech byly velice nebezpečné. Zaslouženě se tedy ujali vedení po střele z vápna na kterou si naběhl Hořčička. Domácí vyrovnali z přímého kopu po hlavičce Reginy st. V polovině poločasu byl k vidění pokutový kop domácích, který Janíček proměnil. Stejné situace se dočkali i hosté o pár minut později a také oni byli úspěšní, nemýlil se Ulrich. Poločasový výsledek odpoovídal dění na hřišti. Druhý poločas byl z obou stran velice bojovný a naprosto vyrovnaný. Vítězná situace, jak se nakonec ukázalo byla kombinace v 58´ po ose Maňuch - Hradecký, když posledně jmenovaný z blízka umístil míč do branky. Bojovalo se potom až do konce. Několikrát vytáhl jasnou šanci na brankové čáře nadvakrát Bernasinskí, jednou se zaskvěl Tomáš Regina ml. když se na poslední chvíli vrátil a vykopl útočníkovi míč v tutové šanci. Konečný hvizd uzavřel pro diváky určitě pohledné utkání a novému trenérovi domácích, Honzovi Sapárovi a celému domácímu týmu přinesl tři důležité body.

Sobota 28. 9. 2019

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Jiskra Podhůří 5:0 (2:0) a 6:3 (5:1)

Branky: 6 Veselý, 2 Hlaváček Petr, Pour, 2 Lev

Sobota 21. 9. 2019

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Sokol Bílá Třemešná 0:1 (0:1) a 0:1 (0:1)

Sobota 21. 9. 2019

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

FC Mladé Buky - SK Janské Lázně 5:1 (2:0)

Branky: 5´ Skuček, 11´ Doležal, 47´ Kancok, 82´ Ruml, 89´ Voňka (p.) - 80´ Hruška
ŽK 0:3
Rozhodčí: Kuric
Diváků 103

Sestava J. Lázní: Bernasinskí (46´ Hruška), Michal Sapár, Sameš, Maňuch, Richard Pour, Miloš Dvořák st., Štibraný (72´ Hradecký), Borkovec, Regina st. (42´ Regina ml.), Pavliš, Dewat

Hosté by měli na tento zápas rychle zapomenout a bojovat dál. Úvod zápasu byl pro ně strašidelný, už po 11 minutách prohrávali 0:2 a vcelku oprávněně. Dvě kardinální chyby v obraně je poslali do nelehké situace. I když v průběhu prvního poločasu se zvedli a vyrovnali hru, na polovině domácích nedokázali, kromě jediné tvrdé střely Reginy st., nic. Domácí se se stavem také uspokojili a tak se hrál vcelku vyrovnaný konec poločasu. Hned v úvodu druhého však hosté opět vyprodukovali chybu, kterou Kancok s přispěním teče obránce hostů, navýšil skóre. Domácí opět zabrali, ale již se jim tak nedařilo hosty přehrávat. V samém závěru se již hrálo nahoru dolů, hosté nejdříve snížili gólem Hrušky po přihrávce Zdendy Maňucha, ale domácí kontrovali gólem Rumla a v samém závěru ještě proměněním pokutového kopu Voňkou na konečných 5:1.

Středa 18. 9. 2019

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Sokol Malé Svatoňovice 1:2 (1:1) a 0:0

Branka J. Lázní: Lev

Sobota 14. 9. 2019

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Jiskra Podhůří 2:2 (0:2) 3:2 p.

Branky: 51´ Stránský, 59´ Hradecký - 22´ a 42´ Lastomirský
ŽK 0:1
Rozhodčí: Herák
Diváků 155

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Michal Sapár, Sameš, Maňuch, Stránský (84´ Bartusik), Richard Pour, Hradecký, Štibraný (46´ Dewat), Borkovec, Kuric ml. (46´ Vorel), Regina st. (75´ Regina ml.)

Domácí 50.leté výročí klubu v prvním poločase hrou příliš nepodpořili a bohatou návštěvnickou kulisu nepotěšili. Soupeře, který se vzpamatovával z debaklu z minulého týdne, nedokázali přehrát a naopak ten jim vnutil svou hru. Hosté byli důraznější, byli ve všech herních situacích rychlejší a to se projevilo dvougólovým vedením v poločase. Domácí obrana nedokázala uhlídat střelce Lastomirského. Ve druhém poločase provedli domácí několik změn v sestavě, přidali a rázem byl obraz hry jiný. Domácí hned v úvodu gólem Stránského vstřelili kontaktní branku a krátce na to dokázali po závaru vyrovnat, když míč po závaru dotlačil do branky Hradecký. Pak ale domácí opět zařadili nižší stupeň, sice se dostávali do šancí, ale hosté je dokázali eliminovat nebo při nich stálo štěstí. V lotérii pokutových kopů byli úspěšnější domácí, když poslední penaltu vytlačil Bernasinskí mimo branku konečky prstů.

Sobota 14. 9. 2019

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

SK MFC Svoboda n./Ú. - SK Janské Lázně 1:1 (1:1) a 4:2 (2:0)

Branky J. Lázní: Pour Jan, Kraus, Tuček

Sobota 7. 9. 2019

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

TJ Baník Rtyně - SK Janské Lázně 3:2 (2:2)

Branky: 36´ Maňuch, 41´ Stránský - 40´ Hofman, 45´ Prouza (p.), 65´ Múka
ŽK 3:2
Rozhodčí: Fikejz
Diváků 77

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Michal Sapár, Regina st. (71´ Borkovec), Sameš, Maňuch, Stránský (77´ Dewat), Richard Pour, Hradecký, Štibraný (54´ Regina ml.), Pavliš, Janíček

Komentář domácích:

Perfektně připravený pažit přivítal soupeře z Janských Lázní a každý očekával povinné vítězství domácího celku. Leč představy jsou věc jedna a realita věc druhá. Oslabený tým domácí sice měl od první minuty mírnou herní převahu, ale k nebezpečnému zakončení se většinou nedostal a když už, tak zle s šancí naložil. Hosté většinou odpovědně bránili a čekali na chyby. A těch se dočkali ke konci první půle. V 36.min. zužitkoval chybu Maňuch a poslal hosty do vedení. Domácí srovnali ve 40.min. důrazným Hoffmanem, aby vzápětí nabídli hostům svým nedůrazem v šestnáctce opět příležitost a Stránský s ní nepohrdnul. Do konce první části však domácí stihli vyrovnat ve 45.min. z pok.kopu za stažení Krátkého. Prouza jej s přehledem proměnil. Druhá půle se ze začátku vyvíjela v podobném duchu jako první. Domácí více na míči a v mírném tlaku, který nakonec vyústil v branku střídajícího Múky, který se poprvé dotkl míče. A jak ukázal průběh, byla to branka rozhodující. Domácí sice chtěli přidat pojistku, ale vynucené dvojí střídání je zabrzdilo. Hosté poté ve snaze vyrovnat zvýšili úsilí, ale defenzíva rtyňských hráčů odolala a doslova vydřela tři body.

Ke komentáři nelze co dodat. O výsledku zápasu rozhodla důraznost domácího týmu před brankou hostů, kdy Múka propasíroval míč do branky přes urputné bránění obránců i brankáře. Je škoda, že takový důraz chyběl hostům při zakončování svých šancí před domácí brankou.

Sobota 7. 9. 2019

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - FK Poříčí 1:0 (1:0) a 0:2 (0:1)

Branka J. Lázní: Lev

Neděle 1. 9. 2019

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

TJ Jiskra Kuks - SK Janské Lázně 0:4 (0:1) a 0:7 (0:4)

Branky J. Lázní: 2 Kraus, 4 Hlaváček Petr, 2 Pour Jan, 3 Veselý

Sobota 31. 8. 2019

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - Sokol Vítězná 4:3 (1:2)

Branky: 11´ Kuric ml., 60´ + 68´ + 72´ Maňuch - 33´ Vrtbata (p.), 41´ + 57´ Černota
ŽK 5:4
Rozhodčí: Smola
Diváků 60

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Sapár Michal, Borkovec, Regina st., Sameš, Kuric ml. (64´ Regina ml.), Maňuch (79´ Pavliš), Stránský, Pour Richard (79´ Hruška), Hradecký, Štibraný (85´ Dewat)

Domácí lídra tabulky zaskočili úvodní aktivní čtvrthodinkou a vedoucí brankou. Pak postupně přebírali iniciativu hosté až do vedení 3-1. V rozmezí 58 - 70 min. však hattrickem rozhodl o překvapivé výhře domácích Zdenda Maňuch.

Sobota 24. 8. 2019

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Rudník 2:4 (0:2)

Branky: 49´a 52´ Maňuch - 22´ Kaprál, 40´ Zeman, 61´ a 84´ Víšek
ŽK 2:0
Rozhodčí: Tryzna
Diváků 70

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Pavliš (46´ Hradecký), Sapár Michal, Borkovec (46´ Vorel), Regina st. (46´ Kuric ml.), Sameš, Maňuch, Stránský (77´ Hruška), Janíček, Pour Richard, Krudenc David (51´ Regina ml.)

Hosté v prvním poločase potvrdili roli favorita a domácí tým jasně přehrávali. Jen vlastní vinou nerostlo skóre v jejich prospěch. Domácí tým byl u všeho druhý a nedokázal držet herní krok. V polovině utkání potvrdili svoji převahu vedoucím gólem Kaprála. Před závěrem poločasu přidali ještě po nařízeném pokutovém kopu druhý gól Zemanem a vypadalo to na jasnou cestu za třemi body. Po přestávce se však z domácí šatny vrátil jiný tým posílený o tři čerstvé hráče a najednou hosté nestíhali a polovinu druhého poločasu byli pod tlakem, který domácí vyjádřili dvěma góly Zdenka Maňucha a rázem bylo na hřišti drama. Hosté se však po vyrovnání znovu opřeli do hry dvěma góly Víška stanovili konečné skóre.

Sobota 17. 8. 2019

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Tatran Hostinné 1:6 (0:0)

50´ Maňuch - 48´ Blažek, 57´ Purkert, 70´ Maličký, 72´ Brož, 84´ a 88´ Slavík (1x p.)
ŽK 2:0
Rozhodčí: Petrů
Diváků 70

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Sameš, Maňuch, Janíček, Pour Richard, Hardecký, Pavliš, Hruška, Štibraný, Regina

Domácí tým nastoupil v deseti a po celý první poločas byl hostům vyrovnaným soupeřem. Žádné vyložené šance se neobjevili ani na jedné straně. Hrál se takový upracovaný fotbal. Domácí dokázali hosty v jejich rozletu brzdit a proto byl poločas ještě příznivý. V úvodu druhého poločasu se hosté konečně prosadili, ale domácí dokázali prvním gólem Zdenka Maňucha v janskolázeňském dresu po dvou minutách srovnat skóre.. V průběhu poločasu však již domácím došli síly a soupeř toho dalšími brankami využil a navýšil skóre.

Sobota 10. 8. 2019

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - FK Poříčí u Trutnova 0:3 (0:1)

Branky: 34´ a 76´ Janas, 85´ Rada
ŽK 1:2
Rozhodčí: Kuric
Diváků 60

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Michal Sapár, Regina, Sameš, Hruška (46´ Stránský), Maňuch, Janíček, Pour (46´ Kuric ml.), Krudenc, Miloš Dvořák st., Hradecký (69´ Pavliš)

První poločas zcela ovládli hosté svojí tvrdou nátlakovou hrou, které se domácí jen těžko bránili. Po několika šancích hostů se ujala až ta před koncem poločasu kdy Janasova střela po teči domácích zapadla za domácího gólmana. Ve druhém poločase domácí prostřídali a hra se zcela vyrovnala s mírnou převahou domácích, kteří měli vyrovnání na kopačkách, ale nedokázali v několika jasných šancích zakončit. Po jedné takové příležitosti, před koncem zápasu, šli hosté do brejku a pojistili své vedení na 0:2 a bylo po zápase. Hosté pak ještě do otevřené obrany přidali třetí gól a odvážejí si tak tři body.

Sobota 3. 8. 2019

Před začátkem nové sezóny.

Již jen týden nás dělí od začátku nové sezóny v okresním fotbale. V sobotu 10.8. se na úvod sezóny utkají na domácí půdě muži s rivalem z Poříčí. A domácí hřiště neopustí i po další 3 soboty, kdy se postupně utkají Hostinným, Rudníkem a Vítěznou, takže ostrý rozjezd sezóny jako břitva. Toto rozlosování bylo zvoleno záměrně, aby nás jako v minulé sezóně nepotrápil jarní začátek sezóny, kdy se na našem hřišti nedalo hrát a odložené zápasy zahustily neúměrně program během května. Jaro tedy zahájíme naopak venkovními zápasy.

Jak bylo již uvedeno v letošní sezóně obsadíme okresní soutěže mužů a starších žáků. Oba týmy již trénují, i když ještě dobíhají dovolené i prázdniny, ale dle možností se týmy schází. Žáci absolvovali úspěšně a v hojném počtu soustředění na domácí půdě, muži sehráli utkání na Lázeňském poháru v Konstantinových Lázních (8. místo). Oba týmy také posilují svůj kádr. Žáci získají do sestavy našeho odchovance Jáchyma Veselého ze Svobody n./Ú. Tým mužů posílil Jan Kuric ml. z Hajnice a staronová postava do útočných řad Zdenda Maňuch z Libče. K fotbalu se po pauze vrátil náš odchovanec a vlastně domácí hráč, který působil v Trutnově, Richard Pour a náš dlouholetý úspěšný hráč Tomáš Regina st. V jednání jsou ještě další posily.

Na trenérských postech také nedošlo ke změnám, žáky vede i nadále Tereza Boleslavská s týmem (Ivoš Boleslavský - asistent trenéra, Aleš Pour - vedoucí týmu, Jana Pourová - kustod). Tým mužů dál vede Aleš Havlík s týmem (Petr Janovec - vedoucí týmu, Václav Štěp - kustod).

Náš klub oslaví na podzim také významné výročí 50.let novodobé existence. Oslavy proběhnou v sobotu 14.9.2019 od 16:00 h. Součástí oslav bude setkání bývalých členů, fanoušků a hráčů klubu. K dispozici budou kroniky klubu. Od 17:00 h tým mužů odehraje svůj soutěžní zápas OP s Podhůřím a večer bude následovat hudební disco s promítáním fotografií z historie klubu. Na oslavy jsou zváni všichni bývalý členové klubu, ty na které jsou kontakty, budou osloveni pozvánkami a na které kontakty nejsou, jsou zváni na oslavy touto cestou.

Čeká nás opět pestrá sezóna, zveme všechny fanoušky na fotbalová utkání a doufáme, že loňská úspěšná sezóna bude motivem pro všechny hráče pro jejich další fotbalový růst.

Sobota 27. 7. 2019

START A PRŮBĚH DALŠÍ FOTBALOVÉ SEZÓNY JE OPĚT JASNĚJŠÍ.

Fotbalový klub Janských Lázní i v příští sezóně obsadí dvě kategorie - OP mužů a OP starších žáků.

Muži se utkají od 10.8. s týmy:
Mostku (postup ze 3.třídy)
Rudníku
Hostinného a Kocbeřemi (sestup z I.B třídy
Vítěznou
Rtyní
Poříčím
Mladými Buky
Volanovem
Hajnicí
Strážným
Libčí
Podhůřím

Staší žáci zahajují sezónu v posledním víkendu v srpnu a budou mít za soupeře týmy:
Poříčí
Svobodu n./Ú.
Bílou Třemešnou
Malé Svatoňovice
Podhůří
Kuks

Sobota 27. 7. 2019

42. ročník Lázeňského poháru v Konstantinových Lázních 20. - 21.7.2019

Letošní ročník Lázeňského poháru je opět minulostí. Za krásného počasí, ta nedělní sprška s hromy a blesky pohodu nemohla zkazit, proběhl další povedený ročník. A jako již tradičně tým Janských Lázní opět doplatil na neférovost týmu, kdy většina hráčů zůstala v pohodičce doma, co by se namáhala a na turnaj tak odjelo 11 statečných:
Vojta Sameš, Michal Janíček, Roman Hruška, Karel Borkovec, Honza Stránský, Jirka Vorel, Zdenda Maňuch, Jan Kuric ml., Josef Štibraný, Patrik Žiga a Kamil Křižan.
Poslední zápas ve skupině s Mšenými Lázněmi jsme již hráli v deseti a to nám jedním hráčem pomohli domácí. O nedělním utkání, které jsme hráli v devíti ani nemluvím. Je mi z toho smutno, při vzpomínce na poslední výkop, kde se všichni rádoby parťáci kasali jak to jánky všem natřou. Skutek utekl a opět si to odneslo těch několik zodpovědných. Klobouk dolů před Kamilem Křižanem, který od nás odchází zpět na Moravu a přesto přijel nám pomoci. Chápu omluvu ze zdravotního stavu, nechápu omluvy typu "musím najednou na dovolenou, musím do práce, mám naplánovanou dovolenou, kterou ale již plánuji s vědomím a znalostí termínu Lázeňského poháru, prostě nemůžu" a podobné výplody, a to vše dva dny před odjezdem. Termín turnaje je přitom znám rok dopředu!!! Proto pro podobné břídili a rádobyhráče - příští rok je turnaj 18. - 19.7.2020 ve Velichovkách, kdyby náhodou chtěl někdo tvrdit, že o ničem neví a musí "najednou na dovolenou či bude mít neodkladnou směnu apod. Lázeňský turnaj ve fotbale mužů je dítětem našeho klubu a klub hrdě tuto tradici nese dál. Proto se domnívám, že účast našich hráčů je pro ně povinností a možná pro některé i ctí. Pokud tedy náš hráč tvrdí že je chlap, měl by cítit povinnost klubu pomoci a nenechat ho, na dnes již velice dobře hráčsky obsazeném turnaji, dehonestovat svoji nekázní a neúčastí výkony našeho týmu, který má určitě navíc než to co je nucen předvádět - v devíti se opravdu nedá hrát kvalitní fotbal. Jsme všem ostatním pro smích.


Časový rozpis a výsledky zápasů:

Sobota 20.7.2019

Klimkovice - Velichovky 6:0
Luhačovice - Konstantinovy Lázně 3:0
Lázně Bělohrad - Janské Lázně 7:0
Mšené Lázně - Železnice 0:1
Konstantinovy Lázně - Velichovky 5:2
Luhačovice - Klimkovice 1:0
Janské Lázně - Železnice 0:8 (0:3) 160 diváků
Lázně Bělohrad - Mšené Lázně 1:0
Klimkovice - Konstantinovy Lázně 4:1
Velichovky - Luhačovice 0:2
Mšené Lázně - Janské Lázně 7:1 3:1) br. Křižan diváků 150
Železnice - Lázně Bělohrad 1:0

Neděle 21.7.2019

utkání o 7.místo Velichovky - Janské Lázně 5:1 (3:1) br. Maňuch diváků 80
utkání o 5.místo Konstantinovy Lázně - Mšené Lázně
utkání o 3.místo Klimkovice - Lázně Bělohrad
FINÁLE - Luhačovice - Železnice

Závěrem patří hluboké poděkování těm jedenácti včetně trenéra, kteří neváhali a drželi klubový prapor statečně. Nesmírně si jich vážím. Chci poděkovat také fanouškům, kteří letos byli skvělí a byli na turnaji v hledišti vidět.

P.S.: ....zkuste si někdo z hráčů týmu chlapů, kteří se uhnízdili v pohodičce doma, se dva dny pohybovat po turnaji a poslouchat ty skryté a někdy velice hlasité narážky na to, jaký že to vlastně máme tým a co jsme to za klub, že zakladatelé - k smíchu.

Petr Janovec, sekretář FO

Čtvrtek 28. 2. 2019

Informace o 42. ročníku Lázeňského poháru mužů 20. - 21.7. 2019

Od pořadatelů jsme obdrželi první informace o letošním Lázeňském poháru v Konstantinových Lázních.

Podrobněji na odkazu:http://www.lazenskypohar.cz/


aktuální novinky | tisknout