Archiv novinek

 Výběr sezóny 


Sobota 14. 9. 2019

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Jiskra Podhůří 2:2 (0:2) 3:2 p.

Branky: 51´ Stránský, 59´ Hradecký - 22´ a 42´ Lastomirský
ŽK 0:1
Rozhodčí: Herák
Diváků 155

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Michal Sapár, Sameš, Maňuch, Stránský (84´ Bartusik), Richard Pour, Hradecký, Štibraný (46´ Dewat), Borkovec, Kuric ml. (46´ Vorel), Regina st. (75´ Regina ml.)

Domácí 50.leté výročí klubu v prvním poločase hrou příliš nepodpořili a bohatou návštěvnickou kulisu nepotěšili. Soupeře, který se vzpamatovával z debaklu z minulého týdne, nedokázali přehrát a naopak ten jim vnutil svou hru. Hosté byli důraznější, byli ve všech herních situacích rychlejší a to se projevilo dvougólovým vedením v poločase. Domácí obrana nedokázala uhlídat střelce Lastomirského. Ve druhém poločase provedli domácí několik změn v sestavě, přidali a rázem byl obraz hry jiný. Domácí hned v úvodu gólem Stránského vstřelili kontaktní branku a krátce na to dokázali po závaru vyrovnat, když míč po závaru dotlačil do branky Hradecký. Pak ale domácí opět zařadili nižší stupeň, sice se dostávali do šancí, ale hosté je dokázali eliminovat nebo při nich stálo štěstí. V lotérii pokutových kopů byli úspěšnější domácí, když poslední penaltu vytlačil Bernasinskí mimo branku konečky prstů.

Sobota 14. 9. 2019

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

SK MFC Svoboda n./Ú. - SK Janské Lázně 1:1 (1:1) a 4:2 (2:0)

Branky J. Lázní: ...

Sobota 7. 9. 2019

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

TJ Baník Rtyně - SK Janské Lázně 3:2 (2:2)

Branky: 36´ Maňuch, 41´ Stránský - 40´ Hofman, 45´ Prouza (p.), 65´ Múka
ŽK 3:2
Rozhodčí: Fikejz
Diváků 77

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Michal Sapár, Regina st. (71´ Borkovec), Sameš, Maňuch, Stránský (77´ Dewat), Richard Pour, Hradecký, Štibraný (54´ Regina ml.), Pavliš, Janíček

Komentář domácích:

Perfektně připravený pažit přivítal soupeře z Janských Lázní a každý očekával povinné vítězství domácího celku. Leč představy jsou věc jedna a realita věc druhá. Oslabený tým domácí sice měl od první minuty mírnou herní převahu, ale k nebezpečnému zakončení se většinou nedostal a když už, tak zle s šancí naložil. Hosté většinou odpovědně bránili a čekali na chyby. A těch se dočkali ke konci první půle. V 36.min. zužitkoval chybu Maňuch a poslal hosty do vedení. Domácí srovnali ve 40.min. důrazným Hoffmanem, aby vzápětí nabídli hostům svým nedůrazem v šestnáctce opět příležitost a Stránský s ní nepohrdnul. Do konce první části však domácí stihli vyrovnat ve 45.min. z pok.kopu za stažení Krátkého. Prouza jej s přehledem proměnil. Druhá půle se ze začátku vyvíjela v podobném duchu jako první. Domácí více na míči a v mírném tlaku, který nakonec vyústil v branku střídajícího Múky, který se poprvé dotkl míče. A jak ukázal průběh, byla to branka rozhodující. Domácí sice chtěli přidat pojistku, ale vynucené dvojí střídání je zabrzdilo. Hosté poté ve snaze vyrovnat zvýšili úsilí, ale defenzíva rtyňských hráčů odolala a doslova vydřela tři body.

Ke komentáři nelze co dodat. O výsledku zápasu rozhodla důraznost domácího týmu před brankou hostů, kdy Múka propasíroval míč do branky přes urputné bránění obránců i brankáře. Je škoda, že takový důraz chyběl hostům při zakončování svých šancí před domácí brankou.

Sobota 7. 9. 2019

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - FK Poříčí 1:0 (1:0) a 0:2 (0:1)

Branka J. Lázní: Lev

Neděle 1. 9. 2019

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

TJ Jiskra Kuks - SK Janské Lázně 0:4 (0:1) a 0:7 (0:4)

Branky J. Lázní: ...

Sobota 31. 8. 2019

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - Sokol Vítězná 4:3 (1:2)

Branky: 11´ Kuric ml., 60´ + 68´ + 72´ Maňuch - 33´ Vrtbata (p.), 41´ + 57´ Černota
ŽK 5:4
Rozhodčí: Smola
Diváků 60

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Sapár Michal, Borkovec, Regina st., Sameš, Kuric ml. (64´ Regina ml.), Maňuch (79´ Pavliš), Stránský, Pour Richard (79´ Hruška), Hradecký, Štibraný (85´ Dewat)

Domácí lídra tabulky zaskočili úvodní aktivní čtvrthodinkou a vedoucí brankou. Pak postupně přebírali iniciativu hosté až do vedení 3-1. V rozmezí 58 - 70 min. však hattrickem rozhodl o překvapivé výhře domácích Zdenda Maňuch.

Sobota 24. 8. 2019

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Rudník 2:4 (0:2)

Branky: 49´a 52´ Maňuch - 22´ Kaprál, 40´ Zeman, 61´ a 84´ Víšek
ŽK 2:0
Rozhodčí: Tryzna
Diváků 70

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Pavliš (46´ Hradecký), Sapár Michal, Borkovec (46´ Vorel), Regina st. (46´ Kuric ml.), Sameš, Maňuch, Stránský (77´ Hruška), Janíček, Pour Richard, Krudenc David (51´ Regina ml.)

Hosté v prvním poločase potvrdili roli favorita a domácí tým jasně přehrávali. Jen vlastní vinou nerostlo skóre v jejich prospěch. Domácí tým byl u všeho druhý a nedokázal držet herní krok. V polovině utkání potvrdili svoji převahu vedoucím gólem Kaprála. Před závěrem poločasu přidali ještě po nařízeném pokutovém kopu druhý gól Zemanem a vypadalo to na jasnou cestu za třemi body. Po přestávce se však z domácí šatny vrátil jiný tým posílený o tři čerstvé hráče a najednou hosté nestíhali a polovinu druhého poločasu byli pod tlakem, který domácí vyjádřili dvěma góly Zdenka Maňucha a rázem bylo na hřišti drama. Hosté se však po vyrovnání znovu opřeli do hry dvěma góly Víška stanovili konečné skóre.

Sobota 17. 8. 2019

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Tatran Hostinné 1:6 (0:0)

50´ Maňuch - 48´ Blažek, 57´ Purkert, 70´ Maličký, 72´ Brož, 84´ a 88´ Slavík (1x p.)
ŽK 2:0
Rozhodčí: Petrů
Diváků 70

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Sameš, Maňuch, Janíček, Pour Richard, Hardecký, Pavliš, Hruška, Štibraný, Regina

Domácí tým nastoupil v deseti a po celý první poločas byl hostům vyrovnaným soupeřem. Žádné vyložené šance se neobjevili ani na jedné straně. Hrál se takový upracovaný fotbal. Domácí dokázali hosty v jejich rozletu brzdit a proto byl poločas ještě příznivý. V úvodu druhého poločasu se hosté konečně prosadili, ale domácí dokázali prvním gólem Zdenka Maňucha v janskolázeňském dresu po dvou minutách srovnat skóre.. V průběhu poločasu však již domácím došli síly a soupeř toho dalšími brankami využil a navýšil skóre.

Sobota 10. 8. 2019

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - FK Poříčí u Trutnova 0:3 (0:1)

Branky: 34´ a 76´ Janas, 85´ Rada
ŽK 1:2
Rozhodčí: Kuric
Diváků 60

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Michal Sapár, Regina, Sameš, Hruška (46´ Stránský), Maňuch, Janíček, Pour (46´ Kuric ml.), Krudenc, Miloš Dvořák st., Hradecký (69´ Pavliš)

První poločas zcela ovládli hosté svojí tvrdou nátlakovou hrou, které se domácí jen těžko bránili. Po několika šancích hostů se ujala až ta před koncem poločasu kdy Janasova střela po teči domácích zapadla za domácího gólmana. Ve druhém poločase domácí prostřídali a hra se zcela vyrovnala s mírnou převahou domácích, kteří měli vyrovnání na kopačkách, ale nedokázali v několika jasných šancích zakončit. Po jedné takové příležitosti, před koncem zápasu, šli hosté do brejku a pojistili své vedení na 0:2 a bylo po zápase. Hosté pak ještě do otevřené obrany přidali třetí gól a odvážejí si tak tři body.

Sobota 3. 8. 2019

Před začátkem nové sezóny.

Již jen týden nás dělí od začátku nové sezóny v okresním fotbale. V sobotu 10.8. se na úvod sezóny utkají na domácí půdě muži s rivalem z Poříčí. A domácí hřiště neopustí i po další 3 soboty, kdy se postupně utkají Hostinným, Rudníkem a Vítěznou, takže ostrý rozjezd sezóny jako břitva. Toto rozlosování bylo zvoleno záměrně, aby nás jako v minulé sezóně nepotrápil jarní začátek sezóny, kdy se na našem hřišti nedalo hrát a odložené zápasy zahustily neúměrně program během května. Jaro tedy zahájíme naopak venkovními zápasy.

Jak bylo již uvedeno v letošní sezóně obsadíme okresní soutěže mužů a starších žáků. Oba týmy již trénují, i když ještě dobíhají dovolené i prázdniny, ale dle možností se týmy schází. Žáci absolvovali úspěšně a v hojném počtu soustředění na domácí půdě, muži sehráli utkání na Lázeňském poháru v Konstantinových Lázních (8. místo). Oba týmy také posilují svůj kádr. Žáci získají do sestavy našeho odchovance Jáchyma Veselého ze Svobody n./Ú. Tým mužů posílil Jan Kuric ml. z Hajnice a staronová postava do útočných řad Zdenda Maňuch z Libče. K fotbalu se po pauze vrátil náš odchovanec a vlastně domácí hráč, který působil v Trutnově, Richard Pour a náš dlouholetý úspěšný hráč Tomáš Regina st. V jednání jsou ještě další posily.

Na trenérských postech také nedošlo ke změnám, žáky vede i nadále Tereza Boleslavská s týmem (Ivoš Boleslavský - asistent trenéra, Aleš Pour - vedoucí týmu, Jana Pourová - kustod). Tým mužů dál vede Aleš Havlík s týmem (Petr Janovec - vedoucí týmu, Václav Štěp - kustod).

Náš klub oslaví na podzim také významné výročí 50.let novodobé existence. Oslavy proběhnou v sobotu 14.9.2019 od 16:00 h. Součástí oslav bude setkání bývalých členů, fanoušků a hráčů klubu. K dispozici budou kroniky klubu. Od 17:00 h tým mužů odehraje svůj soutěžní zápas OP s Podhůřím a večer bude následovat hudební disco s promítáním fotografií z historie klubu. Na oslavy jsou zváni všichni bývalý členové klubu, ty na které jsou kontakty, budou osloveni pozvánkami a na které kontakty nejsou, jsou zváni na oslavy touto cestou.

Čeká nás opět pestrá sezóna, zveme všechny fanoušky na fotbalová utkání a doufáme, že loňská úspěšná sezóna bude motivem pro všechny hráče pro jejich další fotbalový růst.

Sobota 27. 7. 2019

START A PRŮBĚH DALŠÍ FOTBALOVÉ SEZÓNY JE OPĚT JASNĚJŠÍ.

Fotbalový klub Janských Lázní i v příští sezóně obsadí dvě kategorie - OP mužů a OP starších žáků.

Muži se utkají od 10.8. s týmy:
Mostku (postup ze 3.třídy)
Rudníku
Hostinného a Kocbeřemi (sestup z I.B třídy
Vítěznou
Rtyní
Poříčím
Mladými Buky
Volanovem
Hajnicí
Strážným
Libčí
Podhůřím

Staší žáci zahajují sezónu v posledním víkendu v srpnu a budou mít za soupeře týmy:
Poříčí
Svobodu n./Ú.
Bílou Třemešnou
Malé Svatoňovice
Podhůří
Kuks

Sobota 27. 7. 2019

42. ročník Lázeňského poháru v Konstantinových Lázních 20. - 21.7.2019

Letošní ročník Lázeňského poháru je opět minulostí. Za krásného počasí, ta nedělní sprška s hromy a blesky pohodu nemohla zkazit, proběhl další povedený ročník. A jako již tradičně tým Janských Lázní opět doplatil na neférovost týmu, kdy většina hráčů zůstala v pohodičce doma, co by se namáhala a na turnaj tak odjelo 11 statečných:
Vojta Sameš, Michal Janíček, Roman Hruška, Karel Borkovec, Honza Stránský, Jirka Vorel, Zdenda Maňuch, Jan Kuric ml., Josef Štibraný, Patrik Žiga a Kamil Křižan.
Poslední zápas ve skupině s Mšenými Lázněmi jsme již hráli v deseti a to nám jedním hráčem pomohli domácí. O nedělním utkání, které jsme hráli v devíti ani nemluvím. Je mi z toho smutno, při vzpomínce na poslední výkop, kde se všichni rádoby parťáci kasali jak to jánky všem natřou. Skutek utekl a opět si to odneslo těch několik zodpovědných. Klobouk dolů před Kamilem Křižanem, který od nás odchází zpět na Moravu a přesto přijel nám pomoci. Chápu omluvu ze zdravotního stavu, nechápu omluvy typu "musím najednou na dovolenou, musím do práce, mám naplánovanou dovolenou, kterou ale již plánuji s vědomím a znalostí termínu Lázeňského poháru, prostě nemůžu" a podobné výplody, a to vše dva dny před odjezdem. Termín turnaje je přitom znám rok dopředu!!! Proto pro podobné břídili a rádobyhráče - příští rok je turnaj 18. - 19.7.2020 ve Velichovkách, kdyby náhodou chtěl někdo tvrdit, že o ničem neví a musí "najednou na dovolenou či bude mít neodkladnou směnu apod. Lázeňský turnaj ve fotbale mužů je dítětem našeho klubu a klub hrdě tuto tradici nese dál. Proto se domnívám, že účast našich hráčů je pro ně povinností a možná pro některé i ctí. Pokud tedy náš hráč tvrdí že je chlap, měl by cítit povinnost klubu pomoci a nenechat ho, na dnes již velice dobře hráčsky obsazeném turnaji, dehonestovat svoji nekázní a neúčastí výkony našeho týmu, který má určitě navíc než to co je nucen předvádět - v devíti se opravdu nedá hrát kvalitní fotbal. Jsme všem ostatním pro smích.


Časový rozpis a výsledky zápasů:

Sobota 20.7.2019

Klimkovice - Velichovky 6:0
Luhačovice - Konstantinovy Lázně 3:0
Lázně Bělohrad - Janské Lázně 7:0
Mšené Lázně - Železnice 0:1
Konstantinovy Lázně - Velichovky 5:2
Luhačovice - Klimkovice 1:0
Janské Lázně - Železnice 0:8 (0:3) 160 diváků
Lázně Bělohrad - Mšené Lázně 1:0
Klimkovice - Konstantinovy Lázně 4:1
Velichovky - Luhačovice 0:2
Mšené Lázně - Janské Lázně 7:1 3:1) br. Křižan diváků 150
Železnice - Lázně Bělohrad 1:0

Neděle 21.7.2019

utkání o 7.místo Velichovky - Janské Lázně 5:1 (3:1) br. Maňuch diváků 80
utkání o 5.místo Konstantinovy Lázně - Mšené Lázně
utkání o 3.místo Klimkovice - Lázně Bělohrad
FINÁLE - Luhačovice - Železnice

Závěrem patří hluboké poděkování těm jedenácti včetně trenéra, kteří neváhali a drželi klubový prapor statečně. Nesmírně si jich vážím. Chci poděkovat také fanouškům, kteří letos byli skvělí a byli na turnaji v hledišti vidět.

P.S.: ....zkuste si někdo z hráčů týmu chlapů, kteří se uhnízdili v pohodičce doma, se dva dny pohybovat po turnaji a poslouchat ty skryté a někdy velice hlasité narážky na to, jaký že to vlastně máme tým a co jsme to za klub, že zakladatelé - k smíchu.

Petr Janovec, sekretář FO

Čtvrtek 28. 2. 2019

Informace o 42. ročníku Lázeňského poháru mužů 20. - 21.7. 2019

Od pořadatelů jsme obdrželi první informace o letošním Lázeňském poháru v Konstantinových Lázních.

Podrobněji na odkazu:http://www.lazenskypohar.cz/


aktuální novinky | tisknout