43. Lázeňský pohár ve Velichovkách 18. - 19.7.2020

Z letošního LP byly snímány stream přenosy, jejichž odkazy najdete ve vedlejším okně.

Lázně Bělohrad - Konstantinovy Lázně 5:0
Železnice - Janské Lázně 2:1 (1:0) br. Tůma 130 diváků

Železnice - Konstantinovy Lázně 4:0
Luhačovice - Mšené Lázně 3:1
Lázně Bělohrad - Janské Lázně 1:0 (0:0) 200 diváků gól v poslední minutě utkání

Klimkovice - Velichovky 0:2
Konstantinovy Lázně - Janské Lázně 1:3 (1:1) br. Mihalík, Sapár, Stehlík 180 diváků
Mšené Lázně - Velichovky 5:3
Železnice - Lázně Bělohrad 0:2
Luhačovice - Klimkovice 0:0 3:1 p.

19.7. Neděle - o umístění:

o 7.místo Velichovky - Konstantinovy Lázně 3:0 (1:0)
o 5.místo Mšené Lázně - Janské Lázně 4:0 (1:0) 140 diváků
o 3.místo Klimkovice - Železnice 0:1 (0:0)
FINÁLE Luhačovice - Lázně Bělohrad 3:0 (2:0) 230 diváků

Za Janské Lázně ve 43. ročníku Lázeňského poháru nastoupili:

David Bernasinkí, Jakub Hudrlík, Richard Pour, Jarda Mihalík, Michal Sapár, Karel Borkovec, Pavel Hrubeš, Vojta Sameš, Marek Kancok, Michal Stehlík, Miloš Dvořák st., Lukáš Bažant, Jonáš Hrušovský, Marek Tůma, Lukáš Doležal, Honza Hradecký

Příští rok se uvidíme v Železnici 24. - 25.7.2021.

Odkaz na fotogalerii z LP = viz OKNO ODKAZY

Neděle 5. 7. 2020

Program týmu MUŽŮ v příštích týdnech!

Zítra t.j. 19.6.2020 bude poslední trénink od 18:00 h.
Pak bude následovat krátká pauza a opět bychom se měli sejít v pátek 10.7.2020 v 18:00 h na tréninku. Tréninky budou následovat v týdnu před Lázeňským pohárem v úterý 14.7.2020 a ve čtvrtek 16.7.2020 od 18:00 h.

43. ročník Lázeňského poháru se koná v nedalekých Velichovkách, takže by neměl být pro hráče problém dorazit. Přesný rozpis zápasů ještě neznáme, ale sraz týmu je nejpozději v sobotu 18.7.2020 v 7:30 h na hřišti ve Velichovkách. Příjezd a stavba stanů v areálu hřiště bude možná již v pátek 17.7.2020 odpoledne.

Začátek nové fotbalové sezóny 2020-21 se předpokládá o víkendu 15. - 16.8.2020.

Sobota 13. 6. 2020

MFC Svoboda n./Ú. - SK Janské Lázně 3:2 (0:1)

Branky J. Lázní: Petr Hlaváček, Tomáš Regina

Přípravné utkání starších žáků.

Pátek 29. 5. 2020

SK Janské Lázně - TJ Velichovky 0:3 (0:1)

Diváků 40

Přípravné utkání.

Čtvrtek 21. 5. 2020

Pro zasvěcené i fanoušky!

Do kategorie "jak šli roky" doplněna historie nájemců Sport klubu od doby jeho postavení.

Středa 20. 5. 2020

Nové podmínky členství FAČR!

V souvislosti s projektem "Digitalizace členství", který povede k vybudování nového "IS FAČR 2.0", rozhodl FAČR o nutnosti zadání e-mailu u každého člena POVINNĚ - a to tak, že každý člen musí mít v IS uvedenou svoji vlastní unikátní e-mailovou adresu (ne jednu stejnou klubovou u 30 členů...). Kdo ji už má správně zadanou, musí ji v systému ještě potvrdit.

Výjimkou jsou členové mladší 18-ti let, kde jsou dvě možnosti:
a) člen bude mít zadanou svoji osobní adresu
b) člen bude mít zadanou adresu zákonného zástupce (zde mohou mít např. 2 bratři zadanou jednu adresu svého otce).

Termín pro zadání, potvrzení nebo opravy adres je do 31.12.2020. Poté je vysoce pravděpodobné, že hráč či funkcionář bez potvrzené adresy nepůjde zadat do zápisu o utkání!

Vše potřebné najdete na stránce https://clenstvi.fotbal.cz/ , kde je úplně dole sekce "Návody" - zde je všechno velmi dobře vysvětleno.

Stručný návod pro administrátora klubu (ten kdo za klub má v IS FAČR nejvyšší práva):
- člen předá administrátorovi svoji platnou e-milovou adresu
- administrátor ji zadá do systému (možná je tam již správně zadaná) a odešle členovi "odeslat žádost o potvrzení emailu"
- člen dostane email, v kterém potvrdí platnost své adresy a zde má dvě možnosti jak potvrdit svůj email.

POZOR ODDÍL DOPORUČUJEME ČLENŮM POTVRZOVAT JEN TLAČÍTKO PRO POTVRZENÍ EMAILOVÉ ADRESY (ŠEDÉ) A NE MODŘE OZNAČENÉ, KDE ZÁROVEŇ JE SOUHLAS SE ZASÍLÁNÍM MARKETINGOVÝCH AKCÍ!!

Tímto krokem potvrzení bude proces hotový.

Oddíl zaslal na známé emaily členů a hráčů žádosti o potvrzení členství. Prosím zkontrolujte si i svůj spam zda do něho email se žádostí nezapadl. Komu email nedorazil, tak na něj oddíl nemá pravděpodobně emailový kontakt. V tomto případě zašlete svůj email na kontakt: janovecp@seznam.cz

Čtvrtek 30. 4. 2020

FOTBALOVÁ SEZÓNA 2019-20 UKONČENA!

Vzhledem k současné situaci amatérské fotbalové soutěže v České republice ukončily letošní sezonu a pokračovat nebudou. Rozhodnutí výkonného výboru Fotbalové asociace ČR se týká jak mistrovských soutěží od ČFL a MSFL dolů, tak i pohárových duelů.

V praxi to znamená, že veškeré mistrovské a pohárové amatérské soutěže se plošně na celém území ČR ukončují. Konečné pořadí zůstává podle stavu k 8. dubnu. Kluby nepostupují a nesestupují.

Sobota 7. 3. 2020

MFC Svoboda n./Ú. - SK Janské Lázně 3:4 (1:1)

Branky J. Lázní: Regina ml., Hradecký, Krudenc, Stránský

Neděle 23. 2. 2020

FK Poříčí - SK Janské Lázně 4:1 (1:1)

Branka J. Lázní: Maňuch

Sobota 9. 11. 2019

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

FK Poříčí u Trutnova - SK Janské Lázně 6:0 (3:0)

Branky: 12´ a 66´ Potoček, 31´ Kuhn, 35´ Janas, 77´ Jandera, 84´ Odvárka
ŽK 1:0
Rozhodčí: Seidel
Diváků 20

Sestava J. Lázní: Sameš, Regina ml., Borkovec, Michal Sapár, Pour, Hruška (46´ Mihalík), Dewat, Stránský, Maňuch, Kuric ml., Hradecký

Utkání jehož výsledek tak úplně neodpovídal obrazu hry. Domácí využívali plně chyb hostů a ti naopak nedokázali ze svých šancí zužitkovat žádnou a i ve vyložených příležitostech zklamali.

Sobota 2. 11. 2019

TJ Jiskra Kocbeře - SK Janské Lázně 8:0 (3:0)

Branky: 15´ (p.), 29´ a 57´ Kilevník, 35´ a 70´ Šmíd, 62´ Matějka, 67´ Hanuš, 78´ Stránský
Bez karet
Rozhodčí: Kovář
Diváků 31

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Michal Sapár, Sameš, Stránský, Hradecký, Pavliš, Dewat, Macháček, Richard Pour, Hruška

Komentář domácích:

Hosté dorazili k utkání pouze s devíti hráči a během utkání dorazil desátý. Tím byl ráz utkání jasně daný a po celý zápas se hrálo výhradně na polovině hostů. Ti statečně odolávali domácímu tlaku, k čemuž přispělo malé a nekvalitní hřiště. Jiskra se nakonec z mnoha zakončení prosadila osmkrát a ze zápasu, kde prakticky neměla co získat, bere zaslouženě 3 body.

Sobota 26. 10. 2019

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

TJ Jiskra Podhůří - SK Janské Lázně 4:1 (2:1) a 2:1 (1:1)

Branky: 2 Veselý

SK Janské Lázně - TJ Strážné 1:7 (0:4)

Branky: 82´ Regina ml. - 6´ Kouřil, 13´ a 46´ Srnský, 31´ a 74´ Mikina, 37´ Plecháč, 59´ Janda
ŽK 1:0
Rozhodčí: Fikejz
Diváků 45

Sestava J. Lázní: Sameš, Michal Sapár, Regina ml., Regina st. (5´ Kuric Jan ml. - 46´ Borkovec), Maňuch, Stránský, Janíček, Pour Richard, Hradecký, Pavliš, Štibraný

Výsledek hovoří za vše. Hosté i přes své pohodové tempo dokázali za 12 min vést dva nula po chybách z řádu fatálních. Domácí tým přišel hned ve druhé minutě o zraněného hráče, který musel zamířit do nemocnice. Z protiútoku hned inkasoval vedoucí gól a krátce na to po zahrání malé domů opět inkasoval z přímého kopu. Pak se již hrál fotbal podle not hostů a domácí tým jen přihlížel navyšování skóre. Na straně domácích sice šance také byly, ale efektivita domácích střelců byla mizivá. Ve druhém poločase se již fotbal z domácích kopaček vytratil úplně a tak úměrně tomu rostlo i skóre na straně vstřelených branek hostů. Kosmetickou úpravu zařídil za domácí tým Tomáš Regina ml., který se trefil v 16 letech poprvé za mužský tým.

Sobota 19. 10. 2019

SK Janské Lázně - TJ Jiskra Kuks 8:0 (5:0) a 7:0 (3:0)

Branky: 6 Hlaváček Petr, 4 Veselý, 3 Pour Jan, 2 Tuček

SK Spartak Hajnice - SK Janské Lázně 2:2 (0:0) 3:2 p.

Branky: 47´ Teuber, 76´ Řehák - 65´ Stránský, 83´ Maňuch
ŽK 1:1
Rozhodčí: Petrů
Diváků 55

Sestava J. Lázní: Bernasinskí (18´ Pavliš), Michal Sapár, Regina st., Regina ml., Sameš, Maňuch, Stránský, Janíček (78´ Štibraný), Pour, Hradecký, Dewat

"Sobotní odpoledne se na hajnickém hřišti střetli dva sousedé v tabulce. Spartak se hned od začátku zápasu snažil zatlačit soupeře na vlastní půlku a vstřelit rychlou branku. Příležitostí měli domácí hned několik. Hned při té první se nepříjemně zranil hostující gólman a musel vystřídat. Do druhé půle vlétla Hajnice po hlavě a otevřela skóre. První branka zápasu naopak probudila hosty. Těm se podařilo vyrovnat z rychlého brejku. I na druhý gól Spartaku dokázaly Janky odpovědět a šlo se na penalty. Štěstí se po dlouhé době přiklonilo k domácím a proto berou 2 body."

Co dodat, snad jen konstatování, že první poločas byl ze strany hostů opět festivalem marnosti, snad jen s pozitivem, že neobdrželi gól v prvních deseti minutách. Úvodní gól domácích byl důkazem, že hlavy a mozky hostů dorazili na hřiště až 5 minut po začátku druhého poločasu, protože tak fatální chyba v první minutě poločasu se nedá jinak vysvětlit. Druhý poločas byl ze strany hostů již jiná káva, ale opět dvě neubráněné situace lehce hodily hosty do sedla ale naštěstí se střelci Stránský a Maňuch včas probudili a zařídili alespoň vyrovnání. A kdyby se Tomáš Regina st. popasoval s gólovou situací těsně před závěrečným hvizdem, mohl být obrat zaslouženě dokonán. Takto loterie pokutových kopů rozhodla o rozdílovém bodě pro domácí. Vojta Sameš, jako zaskakující gólman za zraněného Bernasisnkého, zaslouží pochvalu, protože několika důležitými zákroky podržel tým.

Neděle 13. 10. 2019

TJ Sokol Malé Svatoňovice - SK Janské Lázně 3:1 (0:1) a 1:3 (0:2)

Branky J. Lázní: 2 Veselý, Hlaváček Petr, Mičánek

Sobota 12. 10. 2019

SK Janské Lázně - FK Sokol Volanov 2:9 (0:4)

Branky: 50´ Stránský, 59´ Maňuch (p.) - 20´, 32´, 45´ a 66´ Šauer, 44´ (p.) a 61´ Voňka, 50´, 64´ a 72´ Havlík
ŽK 2:2
Diváků 70

Sestava J. Lázní: Bernasinskí (46´ Mihalík), Pavliš, Michal Sapár, Regina st. (46´ Regina ml.), Miloš Dvořák st., Maňuch, Janíček (46´ Štibraný), Pour, Hradecký (65´ Kuric ml.), Dewat, Sameš

Kromě nastřeleného břevna v úvodu zápasu a prvních 10 minut patřil poločas jednoznačně hostům, což vyjádřil čistým hatrickem Šauer a proměněným pokutovým kopem Voňka. Domácí tým byl pomalý, bez kvalitní přihrávky do jakékoliv šance. Do druhého poločasu domácí trenér udělal čtyři změny a v úvodu poločasu to vypadalo s domácími akciemi nadějně. Hned v úvodu poločasu snížil domácí Stránský, ale hosté okamžitě z rozehrávky kontrovali Havlíkem. V 59 min domácí proměnili Maňuchem pokutový kop, ale hosté opět dokázali takřka okamžitě odpovědět druhým gólem Voňky. Pak už hosté jen navyšovali skóre na konečný příděl. Zápas rozhodli chyby v domácí obraně, kdy vždy když se nadechli domácí k tlaku a skórovali, dovolili hostům okamžitě odpovědět. Domácí hra plná chyb a nepřesností na kvalitní hru hostů nestačila a tomu odpovídalo i konečné skóre.

Sobota 5. 10. 2019

FK Mostek - SK Janské Lázně 2:0 (2:0)

Branky: 8´ Lashchuk, 12´ Robek
ŽK 1:0
Rozhodčí: Kuric
Diváků 50

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Pavliš, Michal Sapár, Borkovec (46´ Daniš), Regina st., Sameš, Maňuch, Janíček, Richard Pour, Hradecký, Dewat

"Když na ukazateli ve 12. minutě svítil stav 2:0, zdálo se být utkání rozhodnuto. Domácí byli aktivní, hosté zaskočení, ale ačkoliv byli domácí v prvním poločase lepším týmem, žádnou další šanci si nevypracovali a hosté utkání fotbalově vyrovnávali. Druhý poločas se v podání domácích proměnil v hororový výstup. Nebyli schopni si za 45 minut kloudně přihrát, vyložené situace v okolí soupeřovy branky kazili jak na běžícím pásu. Hosté byli kompaktnější, kombinačně zdatnější, leč domácí branku v podstatě vůbec neohrozili. Nepamatuji, že by náš brankář byl celý zápas bez práce. Proto je asi výsledek zasloužený."

...co dodat, snad jen víru v lepší zítřky! Pro hosty hororový zápas kdy deset minut a dvě chyby rozhodly zápas.

Sobota 28. 9. 2019

SK Janské Lázně - TJ Jiskra Libeč 3:2 (2:2)

Branky: 21´ Regina st., 24´ Janíček (p.), 58´ Hradecký - 18´ Hořčička (p.), 28´ Ulrich
ŽK 4:0
Diváků 70

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Pavliš, Michal Sapár, Borkovec (46´ - Maňuch), Regina st. (56´ Regina ml.), Sameš, Stránský (79´ Hruška), Janíček (75´ Štibraný), Pour, Hradecký, Dewat

Utkání přineslo vyrovnané výkony z obou stran. Hosté se předvedli v úvodu prvního poločasu dobrou kombinační hrou. Měli několik šancí, ale nedokázali žádnou proměnit. Domácí tým měl jako tradičně pomalejší rozjezd a nechal hřiště velice agilním hostů. Jejich výpady po křídlech byly velice nebezpečné. Zaslouženě se tedy ujali vedení po střele z vápna na kterou si naběhl Hořčička. Domácí vyrovnali z přímého kopu po hlavičce Reginy st. V polovině poločasu byl k vidění pokutový kop domácích, který Janíček proměnil. Stejné situace se dočkali i hosté o pár minut později a také oni byli úspěšní, nemýlil se Ulrich. Poločasový výsledek odpoovídal dění na hřišti. Druhý poločas byl z obou stran velice bojovný a naprosto vyrovnaný. Vítězná situace, jak se nakonec ukázalo byla kombinace v 58´ po ose Maňuch - Hradecký, když posledně jmenovaný z blízka umístil míč do branky. Bojovalo se potom až do konce. Několikrát vytáhl jasnou šanci na brankové čáře nadvakrát Bernasinskí, jednou se zaskvěl Tomáš Regina ml. když se na poslední chvíli vrátil a vykopl útočníkovi míč v tutové šanci. Konečný hvizd uzavřel pro diváky určitě pohledné utkání a novému trenérovi domácích, Honzovi Sapárovi a celému domácímu týmu přinesl tři důležité body.

SK Janské Lázně - TJ Jiskra Podhůří 5:0 (2:0) a 6:3 (5:1)

Branky: 6 Veselý, 2 Hlaváček Petr, Pour, 2 Lev

Sobota 21. 9. 2019

SK Janské Lázně - TJ Sokol Bílá Třemešná 0:1 (0:1) a 0:1 (0:1)

FC Mladé Buky - SK Janské Lázně 5:1 (2:0)

Branky: 5´ Skuček, 11´ Doležal, 47´ Kancok, 82´ Ruml, 89´ Voňka (p.) - 80´ Hruška
ŽK 0:3
Diváků 103

Sestava J. Lázní: Bernasinskí (46´ Hruška), Michal Sapár, Sameš, Maňuch, Richard Pour, Miloš Dvořák st., Štibraný (72´ Hradecký), Borkovec, Regina st. (42´ Regina ml.), Pavliš, Dewat

Hosté by měli na tento zápas rychle zapomenout a bojovat dál. Úvod zápasu byl pro ně strašidelný, už po 11 minutách prohrávali 0:2 a vcelku oprávněně. Dvě kardinální chyby v obraně je poslali do nelehké situace. I když v průběhu prvního poločasu se zvedli a vyrovnali hru, na polovině domácích nedokázali, kromě jediné tvrdé střely Reginy st., nic. Domácí se se stavem také uspokojili a tak se hrál vcelku vyrovnaný konec poločasu. Hned v úvodu druhého však hosté opět vyprodukovali chybu, kterou Kancok s přispěním teče obránce hostů, navýšil skóre. Domácí opět zabrali, ale již se jim tak nedařilo hosty přehrávat. V samém závěru se již hrálo nahoru dolů, hosté nejdříve snížili gólem Hrušky po přihrávce Zdendy Maňucha, ale domácí kontrovali gólem Rumla a v samém závěru ještě proměněním pokutového kopu Voňkou na konečných 5:1.

Středa 18. 9. 2019

SK Janské Lázně - TJ Sokol Malé Svatoňovice 1:2 (1:1) a 0:0

Branka J. Lázní: Lev

Sobota 14. 9. 2019

SK Janské Lázně - TJ Jiskra Podhůří 2:2 (0:2) 3:2 p.

Branky: 51´ Stránský, 59´ Hradecký - 22´ a 42´ Lastomirský
ŽK 0:1
Rozhodčí: Herák
Diváků 155

Sestava J. Lázní: Bernasinskí, Michal Sapár, Sameš, Maňuch, Stránský (84´ Bartusik), Richard Pour, Hradecký, Štibraný (46´ Dewat), Borkovec, Kuric ml. (46´ Vorel), Regina st. (75´ Regina ml.)

Domácí 50.leté výročí klubu v prvním poločase hrou příliš nepodpořili a bohatou návštěvnickou kulisu nepotěšili. Soupeře, který se vzpamatovával z debaklu z minulého týdne, nedokázali přehrát a naopak ten jim vnutil svou hru. Hosté byli důraznější, byli ve všech herních situacích rychlejší a to se projevilo dvougólovým vedením v poločase. Domácí obrana nedokázala uhlídat střelce Lastomirského. Ve druhém poločase provedli domácí několik změn v sestavě, přidali a rázem byl obraz hry jiný. Domácí hned v úvodu gólem Stránského vstřelili kontaktní branku a krátce na to dokázali po závaru vyrovnat, když míč po závaru dotlačil do branky Hradecký. Pak ale domácí opět zařadili nižší stupeň, sice se dostávali do šancí, ale hosté je dokázali eliminovat nebo při nich stálo štěstí. V lotérii pokutových kopů byli úspěšnější domácí, když poslední penaltu vytlačil Bernasinskí mimo branku konečky prstů.

SK MFC Svoboda n./Ú. - SK Janské Lázně 1:1 (1:1) a 4:2 (2:0)

Branky J. Lázní: Pour Jan, Kraus, Tuček