Novinky - výsledky

Sobota 11. 9. 2021

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - SK MFC Svoboda 1:0 (0:0)

Branka: 64´ Kozák
ŽK 1:1
Rozhodčí: Laštovka
Diváků 130

Sestava Janských Lázní: Hudrlík, Mihalík (69´ Pour Aleš), Tomáš Havlina (87´ Celba), Regina, Borkovec, Sameš, Kozák, Maňuch (60´ Skalický), Pospíšil, Pour Richard, Hradecký

Derby po 16 letech jak má být. Oba týmy s velkou vůlí po vítězství, bojovností, s rivalitou na hřišti i v hledišti a šance na obou stranách hřiště. Dobrá divácká kulisa viděla bojovný zápas obou týmů. V úvodu utkání byli více u míče hosté, ale po 15 min se rozjeli domácí a převzali taktovku utkání, ale nedokázali svoje šance proměnit. Hosté hrozili z brejků, ale Vojta Kozák zatahoval brzdu vždy v čas. Do šaten se tak rozcházeli oba týmy za nerozhodného stavu. Druhý poločas přinesl ještě bojovnější hru, která se divákům musela líbit. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, vyznamenali se oba gólmani, kteří svými zákroky drželi prapory obou týmů. Rozhodla tak standardní situace z rohového kopu v 64 min, který skvěle rozehrál Tomáš Pospíšil a posadil ho na hlavu Vojty Kozáka, který se nemýlil a otevřel skóre. Zápas se potom hrál nahoru a dolů, hosté šli sami na domácího gólmana, ale poslali míč ve vyložené příležitosti vedle branky. Na domácí straně unikal Tomáš Havlina, byl faulován ve vyložené příležitosti na hranici velkého vápna, ale píšťalka zůstala němá. Perlu napjatému zápasu dal ještě nejistý rozhodčí Laštovička, když ve třetí minutě nastaveného času odpískal proti domácím pokutový kop. Ten však bravůrně vychytal Kuba Hudrlík a rozhodl tak, že tři body zůstaly doma.

Sobota 11. 9. 2021

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

Svoboda/Janské Lázně - FK Baník Radvanice v Č. 0:1 (0:1) a TJ Sokol Malé Svatoňovice - Svoboda/Janské Lázně 1:1 (0:1)

Středa 8. 9. 2021

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

FK Baník Radvanice v Č. - Svoboda/Janské Lázně 1:3 (1:0) a 1:0 (0:0)

Sobota 4. 9. 2021

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

Fotbal Club Mladé Buky - SK Janské Lázně 4:2 (3:1)

Branky: 8´ Štěpánek Michael, 25´ Sucháň (PK), 39´ Šulitka (PK), 90´ Kancok (PK) - 13´ Skalický, 77´ Maňuch (PK)
ŽK 2:4
Rozhodčí: Weisner
Diváků 90

Sestava Janských Lázní: Hudrlík, Borkovec, Michal Sapár, Kozák, Maňuch, Mihalík, Pospíšil, Regina ml., Pour Aleš, Pour Richard, Skalický

Komentář domácích:
Do Mladých Buků přijel nevyzpytatelný soupeř z Janských Lázně. Hned od začátku byli aktivnější domácí. V 8.minutě našel Sucháň svým pasem Karmáčka, který míč předložil mladobuckému Lewandovskimu Štěpánkovi a ten neměl problém zavěsit. O pět minut později propasovali domácí míč za Kaňkovi záda a podkrkonošské derby bylo vyrovnáno. Poté mohl sudí nařídit na obou stranách penaltu. Nejprve spadl v hostujícím vápně Štěpán, poté v domácí Kozák, v obou případech byla však píšťalka rozhodčího němá. O několik minut později byl však nařízen pokutový kop po faulu na Kancoka. Domácí exekutor Sucháň neměl problém skórovat. O 15 minut později byl znovu nařízen pokutový kop pro domácí, faulovaný byl Štěpánek a pokutový kop proměnil Šulitka. Do kabin se tak šlo za stavu 3:1. V druhé půli hráli domácí bez pohybu a do hry se tak začali dostávat i hosté, když musel několikrát zasahovat i domácí brankář Kaňka. V 77.minutě si nešťastně nastřelil ruku jinak spolehlivě hrající Kment a hostující Maňuch se postaral o dramatický závěr - 3:2. Domácí obrana však fungovala spolehlivě. V 91.minutě ještě pláchl hostující obraně domácí kapitán Sucháň a byl faulován v pokutovém území. Pokutový kop proměnil Kancok, který v neděli oslaví čtvrtstoletí. Zároveň si ještě po Suchánově střídání oblékl poprvé mladobuckou kapitánskou pásku, což neuniklo domácímu pokladníkovi.

Sobota 4. 9. 2021

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

Svoboda/Janské Lázně - Rudník/Lánov 0:1 (0:1) a 1:2 (1:2)

Neděle 29. 8. 2021

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

Svoboda/Janské Lázně - TJ Velichovky 2:2 (1:1) a 1:1 (0:0)

Branky domácích: Kloz, Brát, Kostadinov

Sobota 28. 8. 2021

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

TJ Jiskra Libeč - Sportovní klub Janské Lázně 3:0 (2:0)

Branky: Linhart J., Meisner, Kuric
Rozhodčí: Bittman
ŽK: 2:2
Diváků: 40

Sestava Janských Lázní: Hudrlík, Borkovec, Michal Sapár, Hradecký, Kozák, Macháček (61´ Skalický), Sameš, Mihalík, Pospíšil, Regina ml., Aleš Pour

Komentář domácích:

Na docela těžkém terénu neponechali domácí nic náhodě a zaslouženě vedli v první půli 2:0, ikdyž hosté v první půli nastřelili břevno domácího gólmana. Druhá půle začala v režii hostů, ale gól se jim nepodařilo vstřelit. Byl to ale Honza Kuric, který přehozením hostujícího gólmana pojistil domácím vítězství. Několik vyložených šancí libečtí ve druhé půli ještě nevyužili.

Sobota 21. 8. 2021

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - FK Sokol Volanov 2:8 (1:5)

Branky: 39´ + 47´ Regina ml. - 28´ + 32´ + 33´ Holas,45´+1, 68´ Voňka (2x PK), 57´ Miklušák, 84´ + 90´ Mach
ŽK 2:3
Rozhodčí: Smola
Diváků 65

Sestava Janských Lázní: Zajíček (46´ Sameš), Borkovec (74´ Štibraný), Michal Sapár, Hradecký, Kozák, Macháček (46´ Celba), Sameš, Mihalík (46´ Skalický), Pospíšil, Pour Richard, Regina

Hosté nastoupili sebevědomě, ale domácí tým jim dokázal v obraně zdatně sekundovat. Před poločasem však přišel kolaps, kdy hosté 3 brankami v rozmezí 5 minut posunuli zápas do jasného směru. Domácí ještě snížili gólem Tomáše Reginy ml., ale pečeť zařídil rozhodčí, který v nastaveném čase odpískal pokutový kop proti domácím. Po poločasové přestávce se domácí nadechli a druhým gólem se prezentoval Tomáš Regina ml. a mohl hned v další šanci přidat třetí, ale zamířil těsně mimo. Hosté se ale oklepali a začali opět heát svoji hru a v závěru přidali další góly. Domácí dnes významně zklamala hra dopředu, nedokázali držet míč a hosté naopak jejich chyby trestali. Zápasu nepomohl nejistý rozhodčí, který si nedokázal zjednat respekt a hosté toho plně využívali.

Sobota 14. 8. 2021

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

TJ Baník Rtyně v Podkrkonoší - SK Janské Lázně 0:0 PK 2:3

Bez karet
Rozhodčí: Votoček
Diváků 70

Sestava Janských Lázní: Hudrlík, Borkovec, Hradecký, Kozák, Macháček (60´ Maňuch), Pospíšil, Pour Richard, Regina ml., Sameš, Sapár Michal, Mihalík (79´ Skalický)

Komentář domácích:

Průběh zápasu lze vyhodnotit jako bezzubé dobývání hostující obrany od domácích. Co je platná územní převaha, když je hra bez nápadu, plná chyb v rozehrávce, bez finální přihrávky s zoufalým zakončením. Tím nemohli překvapit odpovědně bránící hráče hostujícího celku. Po bezbrankové remíze pak penalty jen dokonaly dílo rtyňských hráčů, kdy hosté berou bod navíc.

Ke komentáři je třeba dodat, že i hosté zahodili několik 100 % šancí a útok poprvé i "kousal" a udržel míč na noze, což bylo především zásluhou Tomáše Pospíšila. Jistota na pozici stopera v osobě Vojty Kozáka a celé obrany přiváděla domácí k zoufalství.

Sobota 7. 8. 2021

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - FK Poříčí 1:4 (0:4)

Branky: 69´ Bartusik - 6´ + 17´ Kuhn, 24´ Killar, 37ˇ Potoček
ŽK 1:1
Rozhodčí: Weisner
Diváků 60

Sestava Janských Lázní: Sameš, Pour Richard, Pour Aleš, Hradecký, Kozák, Borkovec, Regina ml., Štibraný (Celba), Sapár Michal, Zadražil, Bartusik

V prvním poločase vládli hosté, které svoji převahu jasně vyjádřili využitím příležitostí. Druhý poločas již byl vyrovnanější, hosté trochu ubrali a domácí naopak přidali a hra se alespoň opticky vyrovnala. Domácí podržel gólman Sameš. V závěru zápasu pak domácí upravili skóre zápasu na 1:4 brankou Bartusika.

Pátek 30. 7. 2021

Nová sezóna je tu!

OP mužů 2021-22:

Skupina A:
Bílá Třemešná
Strážné
Vítězná
Mostek A
Podhůří
Hajnice
Hostinné
Rudník A

Skupina B:
Mladé Buky
Staré Buky
Poříčí
Rtyně
Volanov
Libeč
Janské Lázně
Svoboda nad Úpou


OP starších žáků 7+1:
Poříčí
Svoboda/Janské Lázně
Radvanice
Rudník/Lánov
Malé Svatoňovice
Bílá Třemešná
Velichovky
Provodov
Žacléř/Mladé Buky B

Zdravíme všechny hráče a příznivce fotbalu!

Pro další sezónu okresního fotbalu byly rozdány noty, takže můžeme stručně rekapitulovat nadcházející čas fotbalový, doufejme že už nerušený dalšími nařízeními nebo zdravotnickou situací v celé ČR.
SK Janské lázně do nadcházející sezóny přihlásil tým mužů a starších žáků do okresního poháru (minulá rok byla soutěž nedohrána - zrušena proto zůstáváme v OP). Z důvodů nedostatku mladých hráčů v uvedené kategorii byl však nucen vytvořit pro soutěž tzv. "souklubí" se Svobodou n./Ú., kdy oba kluby vytvoří jeden tým složený z hráčů obou klubů. Žáci své domácí zápasy sehrají ve Svobodě n./Ú.
Na novou fotbalovou generaci rozhodně nerezignujeme a naši trenéři mládeže (manželé Boleslavští) vychovávají novou generaci malých fotbalistů v předpřípravce a přípravce, zatím to na soutěž není, ale za rok uvidíme.

I v letošním roce plánujeme účast na 44. ročníku Lázeňského poháru mužů tentokrát v Železnici. Pohár bude jedinou přípravou na novou sezónu, protože už o týden později hrajeme pohárové utkání.

OKRESNÍ PŘEBOR MUŽŮ

Okresní přebor muži bude sehrán ve schématu – 16 družstev 2 skupiny po 8 družstvech regionálně, na jaře 1.-4.družstvo z každé skupiny o postup, 5.-8. družstvo z každé skupiny o udržení a sestup do 3.třídy (v příští sezoně plánován OP opět na 14 družstev, proto bude více sestupujících – ale záleží také na počtu přihlášených do nové sezony 2022/2023). Družstva si budou do jara přenášet bonusové body 3, 2, 1, 0 bodů podle umístění po podzimní části.

OKRESNÍ PŘEBOR STARŠÍCH ŽÁKŮ

V každém kole 3 dvojutkání dvou družstev (A-B, C-D, E-F) a jeden turnaj tří družstev (G+H+I). V tomto ročníku v naší soutěži budou hrát dvě družstva z OFS Náchod – Sokol Provodov a TJ Velichovky. Utkání se hrají 2x20 minut.

Z důvodu personálního nedostatku rozhodčích přistoupil OFS k dalším opatřením ve vztahu k začátkům utkání. Jedná se o změnu některých začátků utkání, kdy družstva byla zvyklá hrát utkání dospělých v úřední začátek (obvykle 17.00 hod, mimo konec podzimu a začátku jara), ale nyní se muselo přistoupit i k začátkům utkání dospělých „3 hodiny před úředním začátkem“ v o něco vyšší míře. Rozdělení spravedlivě u všech družstev kde to bylo možné a během podzimu to „potká“ každého (sobotní i nedělní utkání). Tímto opatřením se snaží OFS nehrát v úřední čas více než 4 – 6 utkání a moci tedy použít rozhodčí i na utkání 3 hodiny před v jiných utkáních. Nastane-li zlepšení v počtech rozhodčích, vrátí se k obvyklým začátkům.

Novinkou je také povinná účast týmu mužů v okresním poháru. Proto sehrajeme týden před zahájením soutěží úvodní kolo poháru v Lamperticích.

Sobota 24. 7. 2021

Výsledky 44. ročníku Lázeňského poháru ve fotbale mužů v Železnici

Lázně Bělohrad - Konstantinovy Lázně 2:0
Luhačovice - Velichovky 1:1 PK 6:5
Železnice - Mšené Lázně 2:2 PK 4:5
Klimkovice - Janské Lázně 0:1 br. Pour Richard diváků 190
Konstantinovy Lázně - Mšené Lázně 0:2
12:30 Velichovky - Janské Lázně 1:0 diváků 150
Lázně Bělohrad - Železnice 1:1 PK 1:3
Luhačovice - Klimkovice 1:1 PK 4:3
Železnice - Konstantinovy Lázně 3:1
Klimkovice - Velichovky 0:2
Mšené Lázně - Lázně Bělohrad 0:3
Janské Lázně - Luhačovice 0:3 diváků 120

Neděle 25.7.2021

8:30 utkání o 7. místo Klimkovice - Konstantinovy Lázně 3:1 (2:1)
9:30 utkání o 5. místo Janské Lázně - Mšené Lázně 2:2 (1:1) PK 4:5 br.Sameš, Bažant diváků 110
10:30 utkání o 3. místo Luhačovice - Železnice 3:1 (1:0)
11:30 FINÁLE Velichovky - Lázně Bělohrad 0:1 (0:1) diváků 300

Pondělí 31. 5. 2021

VV FAČR ukončil soutěžní ročník 2020/21

Na základě harmonogramu rozvolňování ze strany státních institucí, byl VV FAČR na svém úterním zasedání dne 4. 5. 2021 nucen schválit ukončení nedohraného soutěžního ročníku 2020/21.

Sobota 1. 5. 2021

DESATERO PRO RESTART SOUTĚŽÍ_AKTUÁLNÍ INFO (VV FAČR)

Byť se to může zdát v dnešní době unáhlené, utopické, chceme být na případný restart soutěží připraveni hned, jak to jen bude možné. Právě z toho důvodu dnes VV projednal restart soutěží, včetně navazujících témat. Shrnutí aktuální situace, jakož i nová opatření v této věci:

1. Přestupní období se prodlužuje do 14.5.2021.

2. S ohledem na aktuální vývoj soutěží Výkonný výbor rozhodl o plošném zrušení kompenzačních poplatků pro ročník 2020/2021, a to v plném rozsahu.

3. Soutěžní ročník bude plošně restartován dohrávkou podzimní části soutěže.

4. Řídící orgán soutěže určí „inkubační dobu“ pro přípravu klubů před restartem soutěže.

5. Soutěžní ročník se nebude prodlužovat, tzn. všechny soutěže budou ukončeny do 30.6.2021, resp. do 27. 6. 2021.

6. Pro regulérní ukončení SR je nutné odehrát více než 50 % všech soutěžních utkání v dané soutěži (Soutěžní řád schválen před začátkem soutěže).

7. Soutěžní utkání se odehrávají v maximálním možném počtu, která opatření ze strany Vlády ČR dovolí.

8. Pokud jde o kontumaci, pak
a. za odehraná utkání se považují i kontumovaná,
b. utkání klubu, který je z důvodu rozhodnutí hygieny umístěn do karantény, se nekontumuje.

9. V případě různého počtu odehraných utkání na konci soutěžního ročníku se použije koeficient.

10. Termín pro plošné zrušení soutěží se prozatím neurčuje.

Výkonný výbor FAČR

Sobota 13. 3. 2021

Proběhly volby do OFS Trutnov

Ve včerejších volbách na valné hromadě OFS Trutnov byli zvolení:

předseda OFS - Pilný Marek

Členové výkonného výboru

Hrubeš Pavel
Ježek Stanislav
Kafka Bohumil
Kotyk Radek
Šiling Karel
Štěpař Jiří

Revizní komise:

Bednařík Eduard
Püschel Klaus
Tomšík Zdeněk st.