Archiv novinek

 Výběr sezóny 


Čtvrtek 4. 7. 2024

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

Sestupy a postupy v soutěžích dospělých 2023/2024

Sestupující z 1.B tř.:

Jiskra Kocbeře

Postupující do 1.B tř.:

Spartak Hajnice

Sestupující z OP:

Jiskra Bohuslavice, Jiskra Podhůří

Postupující do OP:

TJ Lánov

Soutěže dospělých 2024/2025
OP muži:

M.Buky
Rtyně
Libotov
B.Třemešná/DK B
Kocbeře
Pilníkov
Lánov
Vítězná
Volanov
Strážné
Hostinné A
Poříčí
Žacléř A
St.Buky

3.třída muži:

Lampertice/Žacléř B
J.Lázně
Kunčice
Podhůří
St.Rokytník
Kuks
M.Svatoňovice
Prosečné/Hostinné B
Mostek
H.Maršov
Č.Důl
D.Kalná B
Bernartice
Libeč
Bohuslavice
Radvanice

Pondělí 17. 6. 2024

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

Ve finiši III. třídy pálili patnáctiletí mladíci. Kalná si zastřílela proti osmi

Na závěr sezony se Krkonošský deník ohlíží za posledním kolem nejnižší okresní soutěže mužů a nabízí mimo jiné i pohled na složení účastníků sezony příští. Pokud nedojde ke změnám, okresní přebor si zahraje čtrnáct mužstev, III. třídu pak znovu lichý počet, tedy patnáct.
Závěrečným šestnáctým dějstvím o víkendu na Trutnovsku vyvrcholila letošní JAKO Okresní soutěž III. třídy mužů. Dohráno před ním měli fotbalisté z Lampertic, na něž při lichém počtu účastníků vyšel volný los.
Jinde se ale hrálo a rozhodně se bylo nač dívat. Vždyť v sedmi duelech padlo 47 branek. Pouhé dvě nabídli diváků aktéři souboje mezi čtvrtým Černým Dolem a šestým Kuksem. Hosté šli do vedení v 74. minutě trefou Lustiga, na konečných 1:1 ale tři minuty před koncem vyrovnal Tschoche.
I přes cenný bod nakonec hráči domácího mužstva o konečnou čtvrtou příčku přišli. Janské Lázně totiž v derniéře dokázaly vyhrát 3:0 na krásném pažitu v Libči a potvrdily skvělou formu z posledních čtyř zápasů, v nichž nasbíraly 12 bodů při celkovém skóre 22:1!
Výhru ze hřiště soupeře si na závěr sezony přivezli také fotbalisté Malých Svatoňovic. Těm naopak jarní část příliš nevyšla, ve finiši si ale spravili náladu. VHorním Maršově soupeři nadělili tenisového kanára, když se dvakrát gólově prosadil Karel Turek, jenž po dvou minutách střelecký účet otevíral a dvě minuty před koncem i uzavíral. Svůj 41. gól v sezoně navíc vstřelil nejlepší kanonýr soutěže Tomáš Tyrner.
Jedenáctigólovou přestřelku nabídl souboj posledních Bernartic a vítěze III. třídy Lánova. Nejednalo se však o kanonádu favorita. Ten sice v utkání neustále vedl, soupeř ale čtyřikrát dokázal srovnat stav a o vítězi nakonec rozhodla až trefa hostujícího Lukáše Vaníčka z 84. minuty. Nutno zmínit, že Lánovští nastoupili s výrazně netradiční sestavou.
To v tabulce druhý a na jaře taktéž neporažený Mostek pojal sezonní derniéru zcela vážně a soupeři z Prosečného nadělil před stovkou diváků debakl 7:0. Golově se dokázal prosadit jak jednapadesátiletý Michal Špidlen, tak jeho dva mladičcí spoluhráči, patnáctiletí Erik Přiklopil a Tomáš Hak.
Vítěznou rozlučku před vlastními diváky prožili také hráči Radvanic v Čechách, kteří výsledkem 3:2 přehráli Kunčice nad Labem. Kanonádou domácího mužstva skončil duel rezervy Dolní Kalné proti Starému Rokytníku. Hosté k utkání nastoupili pouze v osmi hráčích, soupeř pak s přispěním hattricků Lukáše Kalenského a Daniela Navrátila vyhrál 12:1.

Výsledky 16. kola
Ročník 2023/2024

15.06. | 14:00 TJ Jiskra Libeč 0:3 Sportovní klub Janské Lázně
15.06. | 14:00 FK Baník Radvanice v Č. 3:2 TJ Sokol Kunčice nad Labem
16.06. | 14:00 TJ Bernartice 5:6 TJ Lánov
15.06. | 17:00 FK Dolní Kalná B 12:1 TJ Sokol Starý Rokytník
15.06. | 11:00 TJ Sokol Černý Důl 1:1 Jiskra Kuks
16.06. | 14:00 TJ Jiskra Horní Maršov 0:6 TJ Sokol Malé Svatoňovice
15.06. | 14:00 Fotbalový klub Mostek 7:0 TJ Sokol Prosečné

Zdroj: Krkonošský deník

Sobota 15. 6. 2024

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

TJ Jiskra Libeč - SK Janské Lázně 0:3 (0:1)

Branky: 10´ Plšek, 58´ Regina, 86´ Celba
ŽK 0:1
Rozhodčí: Chmelík Matyáš
Diváků 70

Sestava Janských Lázní: Kraus, Mihalík, Kozák, Borkovec, Regina ml., Celba, Plšek, Havlina Tomáš, Sapár Michal, Pour Richard, Pour Aleš, Pour Jan, Hradecký, Pospíšil, Trýzna, Polák

Středa 12. 6. 2024

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

O výhře Mostku rozhodl čerstvý ženáč, Libeč, Janské Lázně a Kunčice nadělovaly

Co přineslo předposlední dějství JAKO Okresní soutěže mužů na Trutnovsku? Předně výhry dvou nejlepších mužstev sezony. Vedle toho hned tři dvojciferné kanonády, což se dosud v soutěžním ročníku nestalo. A do toho se ještě šestice hráčů blýskla hattrickem!
Naprosto suverénní je v letošní sezoně nejnižší okresní soutěže dospělých na Trutnovsku duo Lánov & Mostek. Fotbalisté obou oddílů to potvrzují týden co týden a druhý červnoví víkend nebyl výjimkou. Tentokrát si lánovští fotbalisté na domácím hřišti hravě poradili s rezervou Dolní Kalné, kterou porazili 5:2. Dvěma góly se o to přičinil kanonýr Jan Lelek, jenž tak odskočil ve střelecké tabulce spoluhráčům Foubíkovi s Hájkem.
Kompletní sestava mosteckých fotbalistů se v pátek a sobotu účastnila svatby spoluhráče Tomáše Krkonošky a k zápasu do Malých Svatoňovic tak mužstvo odjíždělo v lehce „unaveném módu“. Přesto dokázalo navázat na skvělou jarní sérii bez porážky. Poločasový stav 2:2 duelu zajistili dvougóloví střelci Múka s Piwkem, ve 48. minutě pak přišla velká chvíle ženáče Krkonošky a díky jeho trefě mohli hosté i po utkání pokračovat ve víkendových oslavách.
Tři góly na tříbodový zisk stačily také fotbalistům Kuksu v domácím střetnutí s Horním Maršovem (3:1) a hráčům Černého Dolu ve Starém Rokytníku (3:0). Ve druhém případě se hattrickem blýskl hostující Matěj Rodr.
A na závěr tradičního přehledu tři pořádné střelnice. Tu nejdivočejší předvedli fotbalisté Libče v Lamperticích, kde soupeře zasypali jedenácti (!) brankami. David Horváth se prosadil rovnou čtyřikrát a už o poločase měli hosté na kontě sedm tref.
Hned dva celky pak v jubilejním 30. kole čepovaly desítku. Kunčice nad Labem sestřelily Bernartice 10:0 i díky dvěma hattrickům v podání Jakuba Petráka a Ondřeje Kužela, Janské Lázně pak potvrdily dobrou formu výhrou 10:1 nad Radvanicemi v Čechách. Zde se třemi góly blýskli Michal Uiberlay s Tomášem Reginou.
Už ve středu dojde k dohrávce 29. kola mezi Radvanicemi a Lamperticemi, víkend pak nabídne kompletní program posledního 16. kola. Právě Lampertice v něm již budou mít volný los, tedy pro tuto sezonu dohráno.

Dvojciferné výsledky v sezoně:

1. kolo: Lánov – Bernartice 11:0
14. kolo: Lampertice – Radvanice v Č. 10:2
21. kolo: Mostek – Bernartice 13:0
23. kolo: Černý Důl – Bernartice 11:1
26. kolo: Radvanice v Č. – Bernartice 10:1
30. kolo: Lampertice – Libeč 1:11
30. kolo: Kunčice n. L. – Bernartice 10:0
30. kolo: Janské Lázně – Radvanice v Č. 10:1

Výsledky 30. kola
Ročník 2023/2024

09.06. | 17:00 TJ Sokol Malé Svatoňovice 2:3 Fotbalový klub Mostek
09.06. | 13:00 Jiskra Kuks 3:1 TJ Jiskra Horní Maršov
09.06. | 14:00 TJ Sokol Starý Rokytník 0:3 TJ Sokol Černý Důl
09.06. | 17:00 TJ Lánov 5:2 FK Dolní Kalná B
09.06. | 17:00 TJ Sokol Kunčice nad Labem 10:0 TJ Bernartice
09.06. | 17:00 Sportovní klub Janské Lázně 10:1 FK Baník Radvanice v Č.
09.06. | 14:00 Lampertice/Žacléř B 1:11 TJ Jiskra Libeč

Zdroj: Krkonošský deník

Neděle 9. 6. 2024

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - FK Baník Radvanice v Č. 10:1 (3:0)

Branky: 33', 47', 58' Uiberlay, 37' Tomáš Havlina, 40', 46', 59' Regina, 60', 67' Plšek, 63' Pour Jan - 75' Krajniak
Bez karet
Rozhodčí: Gartner
Diváků 50

Sestava Janských Lázní: Kraus, Mihalík, Kozák, Borkovec, Regina ml., Celba, Plšek, Sameš, Havlina Tomáš, Uiberlay, Pour Richard, Pour Aleš, Pour Jan, Brát, Hradecký

Jednoznačné představení v režii domácích, i když to v úvodu nevypadalo. Domácí v úvodu utkání "vydýchávali" páteční utkání s Lamperticemi/Žacléř B 2:0 (1:0) a tak působili ospalým dojmem. Proto první dvě gólové šance měli hosté, z toho jednou si zahrálo břevno. Pak ale domácí přeci jenom zabrali a do poločasu nasázeli hostům tři branky. Za domácí se trefil Michal Uiberlay, Tomáš Havlina a Tomáš Regina. V úvodu druhého poločasu než se hosté rozkoukali, vstřelil opět Tomáš Regina a Michal Uiberlay další dva góly, pro oba druhé branky a o zápase bylo rozhodnuto. Pak již domácí plně ovládli utkání a pravidelně přidávali branky do rezignující hry hostů. V dalším čase opět Regina a Uiberlay završili své hattricky a přidali šestou a sedmou branku do sítě hostů. Pak zabojoval Mára Plšek a přidal osmý gól, devátý dalekonosnou střelou zařídil Honza Pour. Domácí účet završil svým druhým gólem Mára Plšek. Hosté po chybě domácí obrany vsítili za stavu 10:0 čestný úspěch Krajniakem. Domácí tak zakončili víkendová utkání s celkovým skóre 12:1.

Sobota 8. 6. 2024

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

Zahrál si mistrák s tátou, teď snowborďák Regina prožil nejlepší zápas kariéry

Tak jako každý týden se vracíme k předešlému víkendovému dění na okresních fotbalových trávnících rozhovorem s jedním z nejpilnějších střelců kola. Tentokrát padla volba na mladíčka Tomáše Reginu, jenž ve III. třídě mužů pěti góly režíroval výhru Janských Lázní na hřišti Bernartic.
Fotbalisté Janských Lázní ve III. třídě na Trutnovsku podruhé během dvou týdnů suverénně přehráli poslední tým tabulky Bernartice. Po osmigólové kanonádě z domácího prostředí, vyhráli tentokrát na půdě soupeře 7:0.
Pěti góly se o to přičinil dvacetiletý Tomáš Regina. Šikovný mladíček dorovnal svůj dosavadní střelecký účet v sezoně a momentálně je v JAKO Okresní soutěži III. třídy na deseti gólech.
V aktuálním soutěžním ročníku schází Janským Lázním odehrát dva zápasy a spolu se svými spoluhráči by Regina jistě rád uhájil minimálně pátou příčku, na které se Sportovní klub z úpatí Černé hory před sezonním finišem nachází.

Tomáši, v neděli jste nastřílel do sítě Bernartic pět branek. Hádám, že to byl váš dosud střelecky nejpovedenější zápas za tým dospělých, je to tak?

Ano je to tak. Za toto utkání jsem nastřílel stejně branek, jako za celý dosavadní průběh sezony, takže se to dá považovat za můj nejpovedenější zápas, minimálně co se gólů týče (usmívá se).

V utkání jste splnili roli velkého favorita. Jak jste si zápas užil a snažil jste se nastřílet co nejvíc branek?

Zápas jsem si užil po všech stránkách. Panovalo skvělé počasí, sešla se nám dobrá sestava a ani doprovod našich fanoušků z Jánek nikdy nezklame. Každý zápas se snažím nastřílet co nejvíce branek, ale nedaří se mi to tak často a rozhodně ne v takovém množství, jako tomu bylo v tomto utkání.

Jak byste jednotlivé trefy popsal a která z nich byla nejpovedenější?

Většina gólů vznikla centrem za obránce soupeře a následnou trefou do sítě. Tato taktika mi velmi vyhovovala. Nejvíce se mi líbila třetí branka, protože v dospělém fotbale jsem hattricku dosáhl vůbec poprvé.

Proti Bernarticím jste se trefil už v polovině května v dohrávce z podzimu. Je to tedy váš oblíbený soupeř?

Oblíbený přímo ne, protože někdy se tým Bernartic nesejde ani v jedenácti lidech, jak tomu bylo při dohrávce, a hra potom není tak záživná. Nicméně musím jejich tým pochválit, že zápas v osmi hráčích odehrají naplno od začátku až do konce.

Mimochodem zatím na svém kontě máte deset branek. Loni jich bylo jedenáct. Pokusíte se tuto metu překonat?

Určitě ano! Do konce sezony zbývají po páteční dohrávce dva zápasy a doufám, že skóre z loňského ročníku minimálně dorovnám.

V dresu janskolázeňských mužů kopete už od dorostu a v první sezoně jste si zahrál i s tátou. Jste rád, že vás stihl a nemrzí naopak, že vám spolupráce na hřišti nevyšla i déle? Proč vlastně končil?

Táta se k fotbalu vrátil právě kvůli mému startu za muže. Opět se po letech dostal do tempa, bavilo nás hrát spolu, ale bohužel při našem prvním společném nástupu v základní sestavě si po čtyřech minutách vyhodil koleno a přetrhal si většinu vazů. Tím jeho fotbalová kariéra bohužel skončila.

Před dvěma lety Janské Lázně sestoupily z okresního přeboru. Co týmu chybí k tomu, aby se do vyšší soutěže vrátil.

Při mých začátcích rozhodně nebyla tak dobrá parta a řekl bych, že to mělo velký vliv na náš sestup. Aktuálně máme dobře naladěný tým, skvělou a hlavně stálou obranu. Nicméně nám chybí góly, které jsou k předním příčkám tabulky klíčové.

Jak už jsem zmínil, do konce sezony vám zbývá odehrát poslední dva zápasy. Na kolik bodů si v nich věříte?

Vzhledem k návratu některých hráčů na závěrečné duely sezony si myslím, že tři body z každého utkaní nejsou nereálné.

Sport, to není jen fotbal. Jaké jiné aktivity vás naplňují, při čem nejradši relaxujete?

Kromě fotbalu v zimě jezdím na snowboardu, rád se věnuji splitboardu a v létě propojuji sport s relaxem v podobě rybaření.

Za rohem je EURO 2024. Chystáte se do Německa na nějaký duel vyrazit? A jaké vlastně dáváte našim fotbalistům šance?

Do Německa se sice nechystám, nicméně plánuji sledování EURA v naší klubové hospůdce na hřišti. Co se českého týmu týče, doufám, že se dostane co nejdál a budeme na hráči moct být hrdí.


V páteční dohrávce vloženého 17. kola pomohl Tomáš Regina k vítězství svého celku nad Lamperticemi 2:0. Ve zbývajících duelech sezony čeká Janské Lázně soupeř z Radvanic v Čechách a na závěr cesta do Libče.

Zdroj: Krkonošský deník

Pátek 7. 6. 2024

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - Lampertice/Žacléř B 2:0 (1:0)

Branky: 32´ Havlina Tomáš, 86´ Polák,
ŽK 1:3
Rozhodčí: Zákravský
Diváků 25

Sestava Janských Lázní: Kraus, Mihalík, Kozák, Borkovec, Regina ml., Celba, Plšek, Pour Jan, Sameš, Pospíšil, Havlina Tomáš, Polák, Le Duc Tuyen, Hlaváček Petr

Zápas přinesl mírnou převahu domácích v 1. poločasu. To potvrdil za domácí svým gólem Tomáš Havlina. Ve 2.poločasu se hra vyrovnala. Hosté měli šanci i na vyrovnání, ale zahrávaný pokutový kop domácí brankář Kuba Kraus chytil. V samém závěru Jirka Polák rozhodl svým gólem definitivně, že tři body zůstanou doma. Hrál pohledný fotbal z obou stran. Absolutórium za skvěle vedený zápas zaslouží trojice sudích Zákravský, Smola, Herák.

Čtvrtek 6. 6. 2024

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

Lánov i Mostek do přeboru? Ve III. třídě zbývá vyřešit několik posledních otázek

JAKO Okresní soutěž III. třídy mužů na Trutnovsku míří do finiše, ostatně stejně jako všechny regionální soutěže v republice. Pod Krkonošemi je již rozhodnuto, kdo obsadí dva nejvyšší posty, není však jisté, zda oba nejlepší celky využijí možnosti postoupit do okresního přeboru.
Mezi nevyřešené otázky pak patří ještě jedna zajímavost. Dokončí tým z Bernartic sezonu bez jediného získaného bodu? Zde rozhodnou závěrečná dvě kola, v nichž se poslední tým tabulky nejprve představí na hřišti Kunčic nad Labem a v derniéře pak přivítá vedoucí Lánov.
V devětadvacátém dějství si lídr tabulky poradil s cestou do Černého Dolu. Domácí kůži nedali lacino, díky trefě Ducháče ze 48. minuty prohrávali chvíli pouze 1:2, favorit ale žádný zvrat nepřipustil a dokráčel k vítězství 4:1.
Čtyřmi vstřelenými góly se prezentoval také Mostek doma proti Kuksu. Výhrou 4:0 si svěřenci trenéra Miroslava Lebedy pojistili druhou příčku v tabulce a nyní mají nějaký čas na rozmýšlení, zda využijí možnosti zahrát si v příštím soutěžním ročníku elitní okresní soutěž.
Na čtvrtou příčku poskočili fotbalisté Janských Lázní, kteří v Bernarticích vyhráli vysoko 7:0. Pěti brankami zazářil Tomáš Regina, jenž tak vyrovnal svůj dosavadní střelecký účet sezony a momentálně má na svém kontě gólů deset.
Posun na sedmé místo si před vlastními fanoušky proti Kunčicím nad Labem vystřílela rezerva Dolní Kalné, které k obratu z 0:2 na konečných 6:2 pomohly i dvě branky Jaroslava Jiříčky. Výhody domácí prostředí využil také tým Horního Maršova, přičemž absentujícího kanonýra Daniela Haidera tentokrát zaskočil dvougólový Pavel Pajer.
Vůbec nejatraktivnější přestřelku pak nabídl souboj Prosečného s Malými Svatoňovicemi. Divokou remízu 5:5 okořenil hattrickem domácí Martin Jakoubek, konečnou podobu výsledku dával minutu před koncem hostující Ondřej Burkoň.

V případě, že dva nejlepší celky III. třídy (Lánov, Mostek) využijí možnosti postoupit do přeboru a některý tým zároveň vezme postup z přeboru do krajské soutěže I. B třídy (Hajnice? Pilníkov?), budou letos z okresního přeboru sestupovat tři mužstva!

Výsledky 29. kola
Ročník 2023/2024

12.06. | 17:30 FK Baník Radvanice v Č. -:- Lampertice/Žacléř B
02.06. | 17:00 TJ Bernartice 0:7 Sportovní klub Janské Lázně
02.06. | 17:00 FK Dolní Kalná B 6:2 TJ Sokol Kunčice nad Labem
02.06. | 16:00 TJ Sokol Černý Důl 1:4 TJ Lánov
02.06. | 14:00 TJ Jiskra Horní Maršov 3:0 TJ Sokol Starý Rokytník
02.06. | 14:00 Fotbalový klub Mostek 4:0 Jiskra Kuks
02.06. | 14:00 TJ Sokol Prosečné 5:5 TJ Sokol Malé Svatoňovice

Zdroj: Krkonošský deník

Neděle 2. 6. 2024

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

Jiskra Bernartice - SK Janské Lázně 0:7 (0:2)

Branky: 16´, 25´, 58´, 60´, 70´ Regina ml., 46´ Pospíšil, 51´ Plšek
Bez karet
Rozhodčí: Petrů
Diváků 65

Sestava Janských Lázní: Kraus, Mihalík, Kozák, Sapár Michal, Borkovec, Regina ml., Celba, Plšek, Pour Jan, Pour Richard, Pospíšil, Sameš, Trýzna

Jednoznačné utkání pro hosty, kteří domácí tým nepustili ani na dostřel své branky.
Opravdu grandiózní výkon předvedl Tomáš Regina ml., který vsítil v zápase 5 branek !!!!. Po jedné přihodil Pospíšil a Plšek. Spousta dalších šancí zůstala před domácí brankou neproměněna. Tomáš si svým výkonem řekl jasně o korunu krále střelců sezóny 2023-24.

Čtvrtek 30. 5. 2024

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

V Lánově zpíval soupeři kanár, výhru Libče okořenil hattrick Horvátha

Také letos mohou práva na postup z okresní soutěže III. třídy do okresního přeboru na Trutnovsku využít hned dvě nejlepší mužstva. Vedle vedoucího Lánova si zcela suverénně počíná i celek z Mostku. Který z nich po příležitosti sáhne, ukáže až závěr celé sezony.
Osmadvacáté kolo JAKO Okresní soutěže mužů přineslo sedm utkání, z nichž hned dvě skončila nerozhodným výsledkem. V měření sil mezi Kunčicemi nad Labem a Černým Dolem se diváci branky nedočkali, Janské Lázně se pak s rezervou Dolní Kalné rozešli při výsledku 2:2, když v 90. minutě vyrovnával domácí Vojtěch Sameš.
Nejvyšší návštěva (80 diváků) se sešla v Lánově, kde si lídr tabulky smlsnul na soupeři z Horního Maršova. Při tenisovém kanáru se jako jediný dvakrát střelecky prosadil Petr Foubík a spolu s Janem Lelkem nyní mají coby nejlepší lánovští střelci na svém kontě shodně 14 branek.
Rovných čtyřicet jich nastřílel Tomáš Tyrner, jeho Malé Svatoňovice měly ale ve víkendovém programu volný los.
Fotbalisté Mostku procházejí jarní části stále bez porážky a na hřišti Starého Rokytníku byli jasným favoritem. Dlouho byl ale stav bezbrankový a zlomily jej až branky Truhláře se Špidlenem, kteří se prosadili v závěrečné čtvrthodině zápasu.
V tabulce třetí Libeč hostila na svém hřišti Radvanice v Čechách a roli jasného favorita potvrdila výhrou 7:1, při níž se hattrickem blýskl David Horváth. Po dvou trefách pak zaznamenali Josef Těžký a Michal Beránek.
Zbývající dva zápasy skončily výsledkem 4:1. Lampertice/Žacléř B si doma hravě poradili s posledním týmem tabulky, když v derby přehrály Bernartice 4:1. Dvakrát přesně mířil do černého David Hradecký a hosté nadále čekají na premiérový bodový zisk v celém soutěžním ročníku.
To Kuks má naopak bodů již 40 a jeho hráči prožívají velmi vydařenou sezonu. Naposledy si poradili s rivalem z Prosečného, když sice brzy 0:1 prohrávali, obrat pak režíroval dvougólový Jakub Fanta, jenž už je na osmnácti trefách.
Následující víkend nabídne pořádnou porci zápasů. Už v pátek totiž bude čtyřmi duely rozehráno vložené 17. kolo a na sobotu a neděli jsou přichystány zápasy devětadvacátého dějství.

Výsledky 28. kola
Ročník 2023/2024

26.05. | 13:00 Jiskra Kuks 4:1 TJ Sokol Prosečné
26.05. | 17:00 TJ Sokol Starý Rokytník 0:2 Fotbalový klub Mostek
26.05. | 17:00 TJ Lánov 6:0 TJ Jiskra Horní Maršov
26.05. | 14:00 TJ Sokol Kunčice nad Labem 0:0 TJ Sokol Černý Důl
25.05. | 14:00 Sportovní klub Janské Lázně 2:2 FK Dolní Kalná B
26.05. | 17:00 Lampertice/Žacléř B 4:1 TJ Bernartice
25.05. | 14:00 TJ Jiskra Libeč 7:1 FK Baník Radvanice v Č.

Zdroj: Krkonošský deník

Sobota 25. 5. 2024

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - FK Dolní Kalná B 2:2 (1:2)

Branky: 12´ Havlina Tomáš, 90+1´ Sameš - 26´ Mikulka, 38´ Jiřička
ŽK 2:1
ČK 0:1 (Koss)
Rozhodčí: Diviš
Diváků 20

Sestava Janských Lázní: Kraus, Mihalík, Kozák, Le Duc Tuyen, Borkovec, Regina ml., Sameš, Celba, Havlina Tomáš, Plšek, Pour Jan, Macháček

Okresní soutěž Trutnovska, alias III.třída a souboj pátého SK Janské Lázně proti záloze FK Dolní Kalná, která je v tabulce osmá.
Dramatický souboj v překrásném prostředí stadionku "V Klauzu" sledovalo 20 diváků (v době zápasu se hrálo semifinále hokejového mistrovství světa) a skončil dělbou bodů po remíze 2:2.
Domácí SK vyrovnával v nastavené době brankou Sameše. Díky domácím domácím funkcionářům za darované klubové suvenýry.

Zdroj: fans FK Dolní Kalná

Pátek 24. 5. 2024

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

Smír ve šlágru kola. V Horním Maršově řádilo bratrské duo, v dresu Kuksu Fanta

Fotbalisté Mostku v této sezoně vyhráli 11 domácích utkání v řadě s výsledným skóre 61:3! Daleko od vítězství nebyli ani v souboji s vedoucím Lánovem, ten však dokázal v závěru utkání srovnat na konečných 1:1.
Nejnižší okresní soutěž na Trutnovsku měla o víkendu na programu 27. kolo a v jeho rámci se hrál především velký šlágr mezi druhým Mostkem a vedoucím Lánovem.
Zaujaly však i další duely a to především proto, že v nich padala spousta branek. Vůbec nejvíc jich nabídly duely v Malých Svatoňovicích a Prosečném.
Mostek zahájil souboj s Lánovem velice slušně a už po šesti minutách se ujal vedení brankou Hampla. Domácí měli i další šance, přidat pojistku se jim však nepodařilo a soupeř trestal dvanáct minut před koncem zápasu. To se prosadil Jaroslav Škoda a rozhodl nejen o tom, že ve šlágru kola se budou body dělit, ale také že lídr uhájí na čele tabulky šestibodový náskok.
Aktuálně třetí Černý Důl doma výsledkem 2:0 přehrál Janské Lázně, v dalších zápasech už se ale konaly gólové hody.
Utkání Horního Maršova s Kunčicemi nad Labem si nadlouho podmanili bratři Haiderové. Daniel skóroval čtyřikrát, David dvakrát a v 74. minutě svítil na tabuli stav 6:0. Až závěrečný sedmý gól vsítil někdo jiný, přesněji řečeno Jan Kolb.
Při střelnici mezi Prosečným a Starým Rokytníkem (6:2) byl hvězdou zápasu dvougólový David Špička, stejným výsledkem pak vyhráli fotbalisté Mostku na trávníku Malých Svatoňovic. Zde se tradičně dvakrát trefil domácí kanonýr Tomáš Tyrner, duel ale lépe vyšel hostům, v jejichž dresu hattrickem zazářil Jakub Fanta.
Pět branek nastříleli fotbalisté Libče v Bernarticích (5:2) a dokonalá otočka se v Dolní Kalné povedla hráčům z Lampetic, kteří se ze ztráty 0:2 i díky dvěma trefám Martina Fidranského dostali na výhru 3:2.
V úterý pak došlo k dohrávce mezi Lánovem a Prosečným. Derby přilákalo 80 diváků a ti byli svědky výhry favorita 4:2. To když na dvě vyrovnání z kopačky Martina Jakoubka odpověděl v závěrečné dvacetiminutovce stejným počinem Jan Lelek.
Další kolo se hraje v sobotu a neděli, volný los budou mít fotbalisté Malých Svatoňovic.

JAKO OKRESNÍ SOUTĚŽ III.TŘÍDY MUŽŮ

Výsledky 27. kola

19.05. | 14:00 TJ Bernartice 2:5 TJ Jiskra Libeč
19.05. | 17:00 FK Dolní Kalná B 2:3 Lampertice/Žacléř B
19.05. | 16:00 TJ Sokol Černý Důl 2:0 Sportovní klub Janské Lázně
19.05. | 13:00 TJ Jiskra Horní Maršov 7:0 TJ Sokol Kunčice nad Labem
18.05. | 14:00 Fotbalový klub Mostek 1:1 TJ Lánov
18.05. | 14:00 TJ Sokol Prosečné 6:2 TJ Sokol Starý Rokytník
19.05. | 17:00 TJ Sokol Malé Svatoňovice 2:6 Jiskra Kuks

Zdroj: Krkonošský deník

Neděle 19. 5. 2024

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

TJ Sokol Černý Důl - SK Janské Lázně 2:0 (1:0)

Branky: 31´ Rodr, 73´ Šourek
ŽK 6:4
ČK 1:0 (Svoboda)
Rozhodčí: Beránek
Diváků 60

Sestava Janských Lázní: Kraus, Mihalík, Kozák, Sapár Michal, Borkovec, Regina ml., Uiberlay, Celba, Pour Aleš, Macháček, Hlaváček Petr, Trýzna, Pour Jan, Sameš, Hradecký

Pátek 17. 5. 2024

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - Jiskra Bernartice 8:0 (6:0)

Branky: 2´ Regina ml., 31´ Le Duc Tuyen, 35´ + 45´ Pour Aleš, 40´ Sapár Michal, 43´ Borkovec, 51´ vlastní, 61´ Hradecký
ŽK 1:0
Rozhodčí: Zákravský
Diváků 10

Sestava Janských Lázních: Kraus, Mihalík, Sapár Michal, Borkovec, Kozák, Regina ml., Hradecký, Le Duc Tuyen, Celba, Sameš, Pour Aleš, Hlaváček Petr, Trýzna, Brát

Hosté nastoupili od začátku utkání v devíti hráčích a tak byl průběh utkání jednoznačný. Brankostroj se zastavil po prvním poločase na šesti brankách. Druhý poločas přinesl jen dohrání utkání, kdy si ještě hosté vstřelili vlastní gól a účet uzavřel Honza Hradecký.

Sobota 11. 5. 2024

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Jiskra Horní Maršov 3:1 (1:0)

Branky: 3´ Plšek, 46´ Pour Aleš, 81´ Celba - 56´ Gurský (p.)
Bez karet
Rozhodčí: Ilchenko
Diváků 60

Sestava Janských Lázní: Kraus, Kozák, Michal Sapár, Regina, Plšek, Celba, Hradecký, Aleš Pour, Bartusik, Pospíšil, Sameš, Le Duc Tuyen, Macháček, Trýzna

Zápas herně lépe zvládli domácí, kteří šli do vedení již ve třetí minutě po krásném lobu Plška přes vyběhnutého brankáře hostí. Domácí jasně ovládali hru a nedovolili hostům téměř nic. Řadu dalších příležitostí neproměnili. Kaňkou na prvním poločase bylo nepříjemné zranění Bartusika, ke kterému došlo ve 14 minutě po dohrání od hráče hostů. Hráč musel být transportován do nemocnice se zraněným kolenem. V úvodu druhého poločase Aleš Pour vystihl rozehrávku hostů a zvýšil na rozdíl dvou gólů. Hosté však v 56´ kontrovali snížením brankového rozdílu po proměněné penaltě Gurským. Domácí potom vypadli z role a dovolili hostům vyrovnat hru. Jejich příležitosti z kopaček Haidera však končili mimo nebo ho vychytal Kuba Kraus. V samém závěru domácí rozhodli, po gólu Dominika Celby. Poté se zápas už dohrával. Zápas tak domácím konečně zase přinesl body do tabulky. Do zápasu po dlouhé odmlce nastoupili tři hráči domácích - Pospíšil, Le Duc Tuyen a Bartusik, který to ale odnesl zraněním. Zbývající dva hráči přinesli do hry příjemné herní osvěžení a týmu pomohli překonat krizi z minulých utkání.

Středa 8. 5. 2024

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

III. TŘÍDA: Lánov nezadržitelně míří do přeboru. Střelecky zářili Haider a Piwko.

V nejnižší okresní soutěži fotbalistů na Trutnovsku se to jen hemží kanonýry, kteří týden co týden zaměstnávají obrany soupeřů. Prim tu s osmatřiceti nastřílenými góly hraje Tomáš Tyrner z Malých Svatoňovic, jenž se ale o posledním víkendu neprosadil. To naopak jeho nejbližší pronásledovatelé pálili ostrými.
Stejně jako v Pivovar Trautenberk Okresním přeboru, také v JAKO III. třídě mužů dokázal o prvním květnovém víkendu na hřišti soupeře vyhrát pouze lídr tabulky. Dominanci v soutěži tím potvrdil tým Lánova, který na půdě Malých Svatoňovic nastřílel šest branek.
Domácí Sokol přitom patří k předním celkům III. třídy a ani proti favoritovi nehrál špatně. Hosté brzy vedli o dvě branky, soupeř však dvakrát dokázal snížit na rozdíl jediného gólu. Až třemi trefami v rozmezí od 55. do 65. minuty Lánov definitivně zlomil odpor rivala a s přehledem docílil zaslouženého vítězství. Utkání přitom mělo hned tři dvougólové střelce (Múka – D. Šulitka, Hartig).
Jen o branku méně ve 25. kole nastřílel v tabulce druhý Mostek. Doma s Janskými Lázněmi si svěřenci trenéra Miroslava Lebedy nebrali servítky. Čtyřmi góly se blýskl jarní bombarďák Jakub Piwko, pátou trefu přidal starší žák (!) Erik Přiklopil.
Mimochodem čtyři branky nastřílel také Daniel Haider v dresu Horního Maršova, čímž druhý nejlepší střelec soutěže pomohl k vítězství 5:2 nad soupeřem z Lampertic.
Ve šlágru kola fotbalisté Černého Dolu přehráli Libeč 3:0 a v tabulce se před svého soupeře dostali zásluhou lepšího skóre na třetí příčku.
Výsledkem 4:1 skončil jak souboj Dolní Kalné B s Radvanicemi v Čechách, tak prestižní derby Sokola Prosečné s Kunčicemi nad Labem. Jediným zápasem, který vítěze nenašel, byl zápas mezi Kuksem a Starým Rokytníkem, v němž hosté dvakrát vedli, soupeř však pokaždé během chvilky dokázal vyrovnat.
Po přívalu debaklů si zasloužené volno užívali tentokrát fotbalisté Bernartic, kteří v letošním soutěžním ročníku ještě nezískali ani bod a v dalším kole je čeká cesta na půdu předposledních Radvanic v Čechách. Odpočívat tentokrát budou hráči Kuksu.

III. třída na Trutnovsku pokračuje šestadvacátým dějstvím už o následujícím víkendu, již ve středu jsou ale na programu tři dohrávky podzimního 15. kola. Shodně od 14 hodin se potkají tyto dvojice: TJ Sokol Černý Důl vs. TJ Sokol Starý Rokytník, TJ Bernartice vs. TJ Sokol Kunčice nad Labem a TJ Jiskra Libeč vs. Lampertice/Žacléř B.

Výsledky 25. kola - Ročník 2023/2024

05.05. | 17:00 FK Dolní Kalná B 4:1 FK Baník Radvanice v Č.
05.05. | 16:00 TJ Sokol Černý Důl 3:0 TJ Jiskra Libeč
05.05. | 14:00 TJ Jiskra Horní Maršov 5:2 Lampertice/Žacléř B
04.05. | 14:00 Fotbalový klub Mostek 5:0 Sportovní klub Janské Lázně
04.05. | 14:00 TJ Sokol Prosečné 4:1 TJ Sokol Kunčice nad Labem
05.05. | 17:00 TJ Sokol Malé Svatoňovice 3:6 TJ Lánov
05.05. | 13:00 Jiskra Kuks 2:2 TJ Sokol Starý Rokytník

Zdroj: Krkonošský deník

Sobota 4. 5. 2024

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

FK Mostek - SK Janské Lázně 5:0 (3:0)

Branky: 23´, 32´(p.), 33´, 66´ Piwko, 85´ Přiklopil
ŽK 1:1
Rozhodčí: Buchta
Diváků 75

Sestava Janských Lázní: Kraus, Kozák, Sapár Michal, Hradecký, Plšek, Celba, Hlaváček Petr, Pour Aleš, Macháček, Uiberlay

Hosté nastoupili od začátku utkání v deseti a to byl jasný signál pro favorizované domácí, že vývoj by měl mít jasný směr. Hosté však důslednou obranou na vlastní polovině odolávali až do 23´. Domácí se dlouho rozmýšleli zda chtějí hrát fotbal a tak těžce proráželi "vozovou hradbu" hostí. Pak však během deseti minut, s pomocí penalty, rozhodli o výsledku zápasu. Do poločasu to bylo 3:0 a nebylo o co hrát. Vlastně pro hosty bylo. O čest a to splnili bezezbytku. Ve druhém poločase hosté opět domácí ubrali plyn a hosté vytrvalou dobrou obrannou hrou působili potíže. Domácí přidali ve druhém poločase jen dvě branky a bylo jasno. Hosté se s utkáním poradili se ctí a neodevzdali kůži lacino. Měli i několik šancí na skórování, ale Aleš Pour mířil několikrát mimo tři tyče. Několik gólových šancí opět likvidoval Kuba Kraus v brance hostí. Hosté tak ani potřetí z posledních utkání nesebrali na hřišti ani bod. Podaří se to v DERBY příští týden s Horním Maršovem?

Pátek 3. 5. 2024

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

JAKO Okresní soutěž III. třídy mužů

Zatímco v přeboru vše na jedničku favorité zvládli, III. Třída se bez překvapení neobešla. Lídr tabulky Lánov svou roli v Libči zvládl a třetí celek tabulky přehrál vcelku jednoznačně 4:0.
To druhý Mostek na jaře poprvé zaváhal, když na tradičně pěkném pažitu v Horním Maršově jen remizoval 1:1.
Nečekala se ani porážka Malých Svatoňovic na půdě rezervy Dolní Kalné a doslova v exhibici proměnili fotbalisté Černého Dolu bitvu se Sokolem Prosečné. V tomto utkání se hattrickem blýskl Matěj Rodr, ve svou One man show proměnil souboj Bernartic s Kuksem (0:3) třígólový Jakub Fanta.
Premiérové jarní body získal tým z Radvanic v Čechách, který na domácím hřišti porazil Starý Rokytník 3:1. Poražení naopak ve druhé polovině sezony na první zisk dál čekají.
V 18. kole potěšil nízký počet žlutých karet, vybočil jen duel v Lamperticích, kde se představily Kunčice nad Labem. V 80. minutě byli za vzájemnou potyčku vyloučeni domácí Radek Šklíba a hostující Jan Boček. Na konečný výsledek 2:1 obě červené karty neměly vliv.

18. kolo: Libeč – Lánov 0:4 (0:2). Branky: D. Šulitka 2, J. Brzák, Vosáhlo. Rozhodčí: M. Petrů. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Horní Maršov – Mostek 1:1 (1:1). Branky: Daniel Haider - J. Piwko. Rozhodčí: Diviš. ŽK: 0:3. Diváci: 80. Dolní Kalná B – Malé Svatoňovice 2:1 (0:0). Branky: Zilvar, Koss - Tyrner. Rozhodčí: M. Pilný. ŽK: 2:0. Diváci: 70. Černý Důl – Prosečné 7:0 (3:0). Branky: M. Rodr 3, Valent 2, B. Sýkora, vlastní (Leder). Rozodčí: Serbousek. ŽK: 0:1. Diváci: 100. Bernartice – Kuks 0:3 (0:2). Branky: Fanta 3. Rozhodčí: Herák. ŽK: 1:0. Diváci: 40. Lampertice/Žacléř B – Kunčice nad Labem 2:1 (2:1). Branky: T. Skála, Řezníček - D. Kužel. Rozhodčí: Řezáč. ŽK: 3:2. ČK: 1:1 (80. R. Šklíba - 80. Boček). Diváci: 50. Radvanice v Čechách – Starý Rokytník 3:1 (2:1). Branky: J. Holeček 2, Suřenský - V. Horčička. Rozhodčí: Lamberský. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Volný los měly Janské Lázně.

Zdroj: Krkonošský deník

Středa 1. 5. 2024

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

Fotbalisté Kuksu opět obrali lídra. Za Mostek pálili matadoři Špidlen s Duchkem.

Jarní část JAKO Okresní soutěže III. třídy mužů na Trutnovsku má už pouze jednoho účastníka, který je na jaře bodově stoprocentní. Jsou jím fotbalisté Mostku, kteří ve druhé polovině sezony postupně porazili Černý Důl, Dolní Kalnou B, Bernartice, Radvanice v Čechách, Libeč a naposledy Lampertice/Žacléř B.
Nejnižší okresní soutěž na Trutnovsku pokračovala v sobotu a neděli čtyřiadvacátým dějstvím a rozhodně největší událostí v něm byla druhá bodová ztráta Lánova v probíhajícím ročníku. Zajímavostí je fakt, že lídra tabulky o body opět obrali fotbalisté Kuksu. Ti na podzim doma vyhráli po divokém finiši 3:2 a také v odvetě nebyli daleko od zisku tří bodů. V 87. minutě jim totiž vedení 2:1 vystřelil svou druhou brankou v utkání Fanta a favorita od porážky zachránil až ve čtvrté minutě nastaveného času Jaroslav Škoda.
V tabulce III. třídy se Lánovským přiblížili na rozdíl pouhých čtyř bodů hráči Mostku, kteří hladce vyhráli na hřišti Lampertic. K vítězství 3:0 jim pomohly především trefy dvou padesátníků Michala Špidlena (51) a Dušana Duchka (52).
Kanonádu kola tentokrát zaznamenali fotbalisté Libče. V domácím souboji s Horním Maršovem se hattrickem blýskl Josef Těžký a stejný počin se povedl také nejlepšímu střelci soutěže Tomáši Tyrnerovi, jenž sám třemi góly zařídil výhru Malých Svatoňovic 3:1 na hřišti Kunčic nad Labem.
Ostatně střelecká forma z minulého kola vydržela také Vojtěchu Valentovi. Útočník Černého Dolu navázal na své čtyři branky proti Bernarticím a tentokrát dvěma góly pomohl svému týmu k vítězství 5:0 v Radvanicích v Čechách.
Poslední Bernartice přitom byly možná nejblíže bodovému zisku v celé sezoně, když doma ještě deset minut před koncem vedli trefou Jindřicha Alberta nad rezervou Dolní Kalné 1:0. Závěr se ale outsiderovi nepovedl a Jaroslav Jiřička dvěma góly stav otočil.
Jediným zápasem, v němž dle tabulkového postavení papírový favorit prohrál, byl souboj Janských Lázní s Prosečným (1:2). Hostující David Špička a Martin Jakoubek se trefili každý v pátém ze šesti jarních utkání a zajistili svému týmu velmi cenné tři body.
Znovu se na zápasy JAKO Okresní soutěže III. třídy půjde už ve středu, kdy je v programu vložené kompletní 18. kolo. V jeho rámci bude šlágrem souboj třetí Libče s prvním Lánovem, druhý Mostek míří do Horního Maršova a vyrovnanou bitvu slibuje souboj Černého Dolu s Prosečným. Volný los budou mít fotbalisté Janských Lázní.

24. kolo: Lánov - Kuks 2:2 (1:1). Branky: Jaroslav Škoda 2 - Fanta 2. Rozhodčí: P. Přiklopil. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Lampertice/Žacléř B - Mostek 0:3 (0:1). Branky: Špidlen, Duchek, Borůvka. Rozhodčí: Wiesner. ŽK: 4:2. Diváci: 43. Libeč - Horní Maršov 7:0 (3:0). Branky: J. Těžký 3, Jezvina, J. Mahrla, Ullrich, Linhart. Rozhodčí: Lamberský. ŽK: 1:0. Diváci: 80. Kunčice nad Labem - Malé Svatoňovice 1:3 (1:2). Branky: M. Krejčík - Tyrner 3. Rozhodčí: Lamberský. ŽK: 1:0. Diváci: 50. Radvanice v Čechách - Černý Důl 0:5 (0:2). Branky: Valent 2, Habram, B. Sýkora, M. Rodr. Rozhodčí: Řezáč. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Janské Lázně - Prosečné 1:2 (1:2). Branky: Regina - Jakoubek, D. Špička z pen. Rozhodčí: Wiesner. ŽK: 1:2. Diváci: 30. Bernartice - Dolní Kalná B 1:2 (0:0). Branky: Albert - J. Jiřička 2 (jedna z pen.). Rozhodčí: Večeř. ŽK: 4:1. Diváci: 50. Volný los měl Starý Rokytník.

Zdroj: Krkonošský deník

Sobota 27. 4. 2024

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Sokol Prosečné 1:2 (1:2)

Branky: 38´ Regina ml. - 10´ Jakoubek, 16´ Špička (p.)
ŽK 1:2
Rozhodčí: Wiesner
Diváků 30

Sestava Janských Lázní: Kraus, Kozák, Sapár Michal, Regina ml., Sameš, Hradecký, Havlina Daniel, Plšek, Celba, Hlaváček Petr, Pour Aleš, Polák, Pour Jan, Brát

Již druhé nepovedené utkání pro domácí, kdy soupeř skóroval dvakrát po sobě v rozmezí šesti minut gólem Jakoubka z přímého kopu, kdy míč po lehké teči zapadl k tyči do domácí branky a následně z penalty. Krátce na to mohli hosté přidat i třetí gól, ale proti byl brankář domácích Kuba Kraus, který jasnou gólovou dorážku hostí vyrazil mimo branku. Domácí úspěšně prospali skoro celý první poločas. Z míry je nevyvedli ani dva obdržené góly. Hrát začali domácí až ve 30 minutě, kdy zatlačili hosty na jejich polovinu, ale podařilo se jim vstřelit po akci Brát - Regina jen jeden snižující gól. Domácí měli ještě několik šancí, ale ty zahodili. Druhý poločas přinesl opět hru jako v úvodu utkání domácí spali, útočili nakopávanými míči a hostům stačilo důsledně bránit a narušovat hru domácích místy i tvrdou hrou. Hosté si tak odvezli tři ubráněné body a domácí podruhé v řadě, po minulém kole a prohře ve Svatoňovicích, "ochotně" přihlíželi.

Pátek 26. 4. 2024

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

Lídr na nakloněné rovině pálil až po přestávce. Jinde zazářili Valent s Rutkayem

Na čele tabulky JAKO Okresní soutěže III. třídy mužů bude na Trutnovsku v jarní části zajímavý jen boj mezi nejlepší dvojicí. Aktuálně druhý Mostek totiž ve 23. kole nedal na domácím hřišti sebemenší šanci třetí Libči a po výsledku 4:0 konkurentovi odskočil na propastných deset bodů.
Ve šlágru kola se trefovali zajímaví střelci. Hned dvakrát skórovala dvaapadesátiletá tvář mosteckého oddílu Dušan Duchek, jednou se prosadil nejlepší jarní střelec týmu Jakub Piwko a výsledek doladila patnáctiletá naděje klubu Erik Přiklopil.
Zahanbit se o den později nenechal ani lídr tabulky Lánov. Ten po týdnu odpočinku, kdy si hráči užívali volný los, vyrazil na půdu Starého Rokytníku. Ano, na hřiště pověstné svým nakloněním. Kdo hrál v prvním poločase s kopce a kdo naopak do kopce, to Krkonošský deník nezjišťoval, každopádně skóre v obou poločasech (1:1 a 0:6) leccos naznačuje. Domácí outsider proti favoritovi dokonce vedl, pak ale prosadilo sedm odlišných střelců Lánova a na světě byl očekávaný výsledek.
Ještě větší kanonádu předvedli fotbalisté Černého Dolu. Proti otloukánkům soutěže Bernarticím vyhráli poločas 3:1, ve druhém ale domácí rozpoutali na trávníku střelecké manévry a nakonec se v utkání čepovala jedenáctka. Čtyřmi góly se při ní zaskvěl Vojtěch Valent, po dvou brankách zaznamenali Matěj Rodr a Martin Svoboda.
Dobrý zápas nabídl přímý souboj o čtvrtou příčku mezi Malými Svatoňovicemi a Janskými Lázněmi. Lépe do něj vstoupili hosté, kteří trefou Reginy vyhráli první poločas. V tom druhém ale nejprve srovnal kanonýr všech kanonýrů Tomáš Tyrner, aby duel rozhodla branka Jiřího Večeře z 63. minuty.

Ve zbylých třech střetnutích si diváci přišli na své díky gólovým přestřelkám. Horní Maršov doma řádně potrápil hattrick radvanického Martina Rutkaye, díky němuž musel favorit otáčet skóre. To se mu podařilo až v 90. minutě, kdy na konečných 4:3 upravil Pavel Havlíček.
Podobně dramatickou partii pro sebe v souboji s Kunčicemi nad Labem urvali hráči Kuksu (3:2) a Prosečné v souboji s Lamperticemi/Žacléřem B srazily především trefy Patrika (2) a Jakuba Ondráškových (1).

V dalším kole si od fotbalu odpočinou fotbalisté Starého Rokytníku, na půdu lídra soutěže Libče dorazí hráči Kuksu.

Pondělí 22. 4. 2024

Uzávěra příjezdové komunikace ke hřišti SK Janské Lázně.

Z důvodu havarijního stavu vodovodního řadu bude provedena oprava v části ul. Modrokamenná, Janské Lázně.
Termín realizace oprav: 22. 4.- 3. 5. 2024 při úplné uzávěře části ul. Modrokamenná
Místo oprav: od křižovatky ul. Lyžařská a ul. Modrokamenná v dl. cca 100 m
Objízdná trasa: ul. Sportovní, Janské Lázně

Neděle 21. 4. 2024

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

TJ Sokol Malé Svatoňovice - SK Janské Lázně 2:1 (0:1)

Branky: 57´ Tyrner, 63´ Večeř - 15´ Regina
ŽK 2:2
ČK 67' Mihalík (hosté)
Rozhodčí: Hradecký
Diváků 60

Sestava Janských Lázní: Kraus, Mihalík, Kozák, Sapár Michal, Borkovec, Regina ml., Sameš, Uiberlay, Hradecký, Pour Jan, Plšek, Celba, Hlaváček Petr, Pour Richard, Pour Aleš, Trýzna

Zápas průměrné úrovně přinesl lepší první poločas hostů, kterou proměnili v poločasové vedení, po gólu Regina ml., který tak dlouho "otravoval" brankáře domácích při rozehrávce, až ho donutil chybovat a v pohodě poslal míč do domácí sítě. Hosté měli i další příležitosti na navýšení skóre, ale nedokázali úspěšně zakončit. Domácí se dostávali k ohrožení branky hostů pouze z ojedinělých protiútoků. Druhý poločas začal dvěma fatálními chybami hostující obrany, po kterých domácí otočili skóre dvěma góly Tyrnera a Večeře v rozmezí 6 minut. To srazilo hosty do kolen a převážnou část druhého poločasu byli domácí aktivnějším týmem. V 65´ viděl navíc ČK, po druhé žluté kartě, hráč hostů Mihalík. Hosté se až v samém konci zápasu vzedmuli i v oslabení ke snaze o vyrovnání, měli i několik šancí, 2x šli sami na domácího gólmana, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Tři body zůstali tak na domácím hřišti.

Sobota 20. 4. 2024

Tréninky mládeže ZRUŠENY.

Vážení rodiče a příznivci fotbalu!
Pro naprostý nezájem dětí o trénování fotbalu jsme byli nuceni trénování dětí zatím přerušit.
Pokusíme se trénování obnovit, ale až po dostatečné náborové akci, která by děti i jejich rodiče k fotbalu přilákala.
O dalším vývoji budeme na našich stránkách informovat.

Vedení SK Janské Lázně z.s.

Pátek 19. 4. 2024

Informace k letošnímu 47. ročníku Lázeňského poháru ve Velichovkách 20. - 21.7.2024.

Kontakty na ubytování na LP do Velichovek.

Ubytování v obci :

Hotel K Triumf resort recepce tel:491 407 121 email: info@k-triumf.cz

Ubytování v Kovárně Velichovky p.Kordina - 774 193535 email: vkovarne50@seznam.cz

Ubytování cukrářství Petira - Hustiřany (2500 m od fotbalového areálu) 775 910 240

Ubytování v soukromý : menší kapacita

Petira Milan - 737 677665 - Velichovky
Petira Leoš - 722 902 904 - Velichovky

Pokud bude plno je možnost v okolí Velichovek např. Dubenec Penzion na Faře nebo Jaroměř.

Stanové městečko bude připraveno v prostorách fotbalového areálu.

Čtvrtek 18. 4. 2024

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

V Bernarticích řádilo bratrské duo, Kunčicím výhru vystříleli otec se synem.

Krkonošský deník se ohlíží za dalším kolem nejnižší okresní soutěže na Trutnovsku. V sedmi duelech bylo k vidění dohromady 27 branek. Ve středu se pak dohrávalo 19. kolo okresního přeboru a fotbalisté Bílé Třemešné v něm přivítali Mladé Buky.
Dvaadvacátým dějstvím pokračovala o víkendu JAKO Okresní soutěž III. třídy mužů na Trutnovsku a fakt, že lídr tabulky z Lánova odpočíval vinou volného losu, dávala možnost fotbalistům Mostku snížit ztrátu na první příčku.
To se také stalo. Druhý tým tabulky nezaváhal na hřišti předposledních Radvanic v Čechách a po vítězství 3:0 se konkurentovi přiblížil na rozdíl pouhých šesti bodů. Přesto mají Lánovští vedle příjemného náskoku ještě zápas k dobru a zůstávají tak jednoznačným favoritem nejen na vítězství v soutěži, ale také na návrat do okresního přeboru, který naposledy opustili na jaře roku 2019.
Překvapením 22. kola je rozhodně bodová ztráta třetí Libče doma proti Sokolu Prosečné. Favorit po hodině hry prohrával už 0:2, alespoň remízu týmu vystřelili v 69. a 70. minutě Horváth s Linhartem.
Nečekala se určitě ani porážka Malých Svatoňovic na hřišti Lampertic. Domácí sestavu posílili hráči A mužstva a soupeři tak na body nestačila ani třiatřicátá sezonní trefa kanonýra Tomáše Tyrnera.

Zaváhání „Studánky“ využili k posunu na čtvrtou příčku fotbalisté Janských Lázní, kteří to však proti Kuksu neměli vůbec snadné. Hosté před padesátkou diváků vedli gólem Fanty z 30. minuty a horalům zajistily obrat až trefy Havliny a Sameše.

Nejvyšším rozdílem vyhráli hráči Horního Maršova na půdě posledních Bernartic. Výsledek 4:0 zajistilo bratrské duo Daniel Haider & David Haider. Prvně jmenovaný přitom duel rozhodl bleskovým hattrickem už do 17. minuty!
Ostatně dva rodinní příslušníci si podmanili také bitvu Kunčic nad Labem se Starým Rokytníkem. Zde se na přeskáčku trefovali dvacetiletý syn Lukáš Míč a jeho pětačtyřicetiletý otec Jiří.
V přímém souboji o průběžnou šestou pozici v tabulce se utkaly rezerva Dolní Kalné a Černý Důl. Před vynikající návštěvou čítající 167 diváků se z vítězství 3:1 radovali domácí fotbalisté.

22. kolo: Radvanice v Čechách – Mostek 0:3 (0:1). Branky: Záruba, T. Hampl, J. Piwko. Rozhodčí: Herák. ŽK: 0:1. Diváci: 40. Libeč – Prosečné 2:2 (0:1). Branky: D. Horváth, Linhart - D. Špička z pen., Jakoubek. Rozhodčí: Přiklopil. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Janské Lázně – Kuks 2:1 (1:1). Branky: D. Havlina, Sameš - J. Fanta. Rozhodčí: Dušek. Hráno bez karet. Diváci: 50. Lampertice/Žacléř B – Malé Svatoňovice 3:1 (2:1). Branky: J. Mádle, D. Pospíšil, J. Ondráško - Tyrner. Rozhodčí: Řezáč. ŽK: 3:1. ČK: 1:1 (81. Nagel – 81. Tyrner). Diváci: 80. Dolní Kalná B – Černý Důl 3:1 (1:0). Branky: Dohnal, Kalenský, Drinka – Gančarčík. Rozhodčí: J. Šeda. ŽK: 1:0. Diváci: 167. Kunčice nad Labem – Starý Rokytník 4:1 (3:0). Branky: L. Míč 2, J. Míč 2 - V. Horčička. Rozhodčí: Wiesner. ŽK: 5:3. Diváci: 60. Bernartice – Horní Maršov 0:4 (0:3). Branky: Daniel Haider 3, David Haider. Rozhodčí: Večeř. Hráno bez karet. Diváci: 50.

Zdroj Krkonošský deník

Sobota 13. 4. 2024

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - Jiskra Kuks 2:1 (1:1)

Branky: 42´ Havlina Daniel, 79´ Sameš - 30´ Fanta
Bez karet
Rozhodčí: Dušek
Diváků 50

Sestava Janských Lázní: Kraus, Mihalík, Kozák, Sapár Michal, Borkovec, Regina ml., Sameš, Hradecký, Pour Aleš, Plšek, Havlina Tomáš, Celba, Havlina Daniel, Hlaváček Petr, Polák, Pour Richard

V prvním poločase vyrovnané utkání hrané převážně ve středu hřiště mezi vápny. Hosté nastoupili nebojácně, ale na úspěšnost zakončení na tom byly oba týmy stejně, tedy neslavně. Hosté se ujali vedení po ojedinělé šanci a zakončení když Fanta dorazil vyražený míč domácím brankářem do sítě. Náznaky šancí na obou stranách, příležitosti spíše pro hosty. Těsně před koncem poločasu dorazil domácí Dan Havlina, po závaru z rohu, míč do branky hostů a zaslouženě vyrovnal stav utkání. Ve druhém poločase to byli již domácí, kteří převzali otěže zápasu jednoznačně drželi tempo zápasu. Měli i šance, některé i gólové, ale mířili buď vedle nebo střelu někdo odrazil. Rozhodnutí přinesl až závar před brankou hostí, když si míč v chumlu hráčů našel Vojta Sameš a z těsné blízkosti vsítil rozhodující gól. Domácí měli i další šance na navýšení skóre, ale bez úspěchu. Hosté měli v konci utkání i šance na vyrovnání, ale bravůrním zákrokem střelu z těsné blízkosti kryl Kuba Kraus. Pro domácí však všechno dopadlo dobře a tři body zůstali doma v Janských Lázních.
Závěrem je třeba vyzdvihnout i výkon arbitrů z jičínska, kteří drželi utkání pevně v rukách a předváděli perfektní a trpělivý výkon. Náznaky rozporů řešili vždy vysvětlením a popsáním toho co odpískali. Jaký protiklad proti minulému utkání v JL, kdy "místní" arbitři naprosto selhali.

Středa 10. 4. 2024

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

Kdo dá víc?! Třetí třídu zasáhly kanonády. V Mostku stanovili nový rekord sezony.

Premiérové trefy v dresu A týmu Mostku se v sobotu dočkal čerstvě patnáctiletý (!) útočník Erik Přiklopil. Mladíkovi se to povedlo pod dozorem svého otce, který pro svého syna nezapomenutelné utkání vedl v roli hlavního rozhodčího.
Tohle dějství nejnižší fotbalové soutěže na Trutnovsku bylo něčím jiné než dvacet předchozích. K vidění totiž byly hned tři kanonády, chcete-li tři jednoznačné debakly. Prim hrál souboj v tabulce druhého Mostku s posledními Bernarticemi, během něhož domácí soupeři nasázeli třináct branek a to ještě hromadu gólových příležitostí zahodili. V utkání se tak potvrdilo, že hráči Bernartic jsou v probíhajícím ročníku doslova otloukánkem soutěže. Vždyť během patnácti odehraných utkání inkasovali už 95 (!) branek, přičemž sami vstřelili pouhých devět. Ten navíc v sezoně ještě ani jednou nebodoval, ač zrovna před týdnem byl doma proti Prosečnému zisku nejblíže (2:3). A ještě několik dalších zajímavostí rekordního zápasu, který se v sobotu v Mostku odehrál. Hosté přijeli k utkání pouze o deseti a tak už od první minuty hráli v oslabení. Mimochodem již v 1. minuté také inkasovali úvodní gól a po dvaceti minutách byl stav 5:0! Střelcem zápasu byl čtyřgólový Jakub Piwko, pro něhož šlo o střelecky nejpovedenější představení v mosteckém dresu. Jednu branku vstřelil také dvaapadesátiletý matador Dušan Duchek, poprvé za muže se prosadil čerstvě patnáctiletý Erik Přiklopil.

III. třída letos již nabídla spoustu suverénních výsledků, při deseti největších kanonádách však hned v polovině z nich figuruje na postu poraženého právě poslední tým tabulky.

TOP kanonády probíhající sezony

21. kolo: Mostek – Bernartice 13:0
1. kolo: Lánov – Bernartice 11:0
14. kolo: Lampertice/Žacléř B – Radvanice v Čechách 10:2
7. kolo: Malé Svatoňovice – Lampertice/Žacléř B 9:0
9. kolo: Mostek – Lampertice/Žacléř B 9:0
14. kolo: Malé Svatoňovice – Prosečné 9:0
19. kolo: Malé Svatoňovice – Bernartice 9:0
11. kolo: Bernartice – Radvanice v Čechách 1:9
4. kolo: Bernartice – Malé Svatoňovice 3:9
21. kolo: Lánov – Kunčice nad Labem 8:0

Jak už ale bylo zmíněno, góly padaly i na dalších trávnících. Lánov v prestižním derby přejel Kunčice nad Labem 8:0 a o vysoké vítězství se postaralo osm rozdílných střelců! Duel sledovala návštěva kola čítající dvě stovky diváků. Pouze o branku méně padlo v nedalekém Prosečném, kde domácí nadělili Radvanicím v Čechách sedmičku. Hattrickem se přitom blýskl David Špička, pro něhož šlo o devátou, desátou a jedenáctou trefu v sezoně.
Výhody domácího prostředí využili také fotbalisté Kuksu v souboji s Lamperticemi/Žacléří B (4:0) a Horní Maršov, který trefami Daniela a Davida Haiderových přehrál rezervu Dolní Kalné 2:0.
Ve šlágru kola mezi hráči Malých Svatoňovic a Libče se hrál přímý souboj o průběžnou třetí příčku. Domácím jako by po dvou kanonádách zvlhl střelecký prach. Neprosadil se ani nejlepší střelec soutěže Tomáš Tyrner a hosté si po gólech Císařovského s Mahrlou odvezli všechny tři body.
Vůbec nejvyrovnanějším soubojem 21. kola byl ten, ve kterém na hřišti Starého Rokytníku dokázali uspět fotbalisté Janských Lázní poměrem 2:1. Volný los měl tentokrát tým Černého Dolu, v dalším kole si jej užije lídr tabulky Lánov.

III. třída mužů - 21. kolo

Lánov – Kunčice nad Labem 8:0 (3:0). Branky: J. Tošovský, Průžinec, Foubík, Vosáhlo, Hartig, J. Škoda, Losenický z pen., D. Šulitka. Mostek – Bernartice 13:0 (8:0). Branky: Piwko 4, M. Čedík 2, T. Hampl 2, Čajka 2, Duchek, E. Přiklopil, vlastní (Hošek). Malé Svatoňovice – Libeč 0:2 (0:1). Branky: Císařovský, J. Mahrla. Starý Rokytník – Janské Lázně 1:2 (1:2). Branky: M. Bartoš – J. Pour, Hlaváček. Kuks – Lampertice/Žacléř B 4:0 (1:0). Branky: Šibor 2, Lustig, Žaluda. Horní Maršov – Dolní Kalná B 2:0 (1:0). Branky: Daniel Haider, David Haider. Prosečné – Radvanice v Čechách 7:0 (0:0). Branky: D. Špička 3 (jeden z pen.), Bartůněk 2, Przybyla, Bajer. Volný los měl Černý Důl.

Zdroj Krkonošský deník

Neděle 7. 4. 2024

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

TJ Sokol Starý Rokytník - SK Janské Lázně 1:2 (1:2)

Branky: 8´ Bartoš - 2' Pour Jan, 40' Hlaváček Petr
ŽK 2:2
Rozhodčí: Hradecký
Diváků 80

Sestava Janských Lázní: Kraus, Mihalík, Kozák, Borkovec, Celba, Regina ml., Sameš, Pour Aleš, Plšek, Pour Jan, Skalický Marek, Hradecký, Hlaváček Petr, Macháček, Polák

Zápas hraný na "svažité louce plné jarních květů" se fotbal příliš hrát nedal. Kdo zná místní domácí hřiště ví o čem mluvím. Hosté začali zostra a hned ve 2 minutě se krásnou střelou z oleje trefil Honza Pour z hranice velkého vápna, poprvé v této sezóně. Pak si ale terén zahrál s hosty, když těsně před gólmanem hostů odskočil nepředvídatelně míč a domácí v 8 minutě srovnali skóre. Pak to byla spíše nakopávaná a hosté i přes zjevnou herní převahu nedokázali navýšit skóre, i když k tomu měli spoustu příležitostí. Ujala se až fešná kombinace po ose Regina, Sameš a Petr Hlaváček, který zakončoval centr z křídla do prázdné branky domácích. Pohříchu asi jediná pohledná akce hostů dotažená do konce. A jak se ukázalo tak i rozhodující. Ve druhém poločase hra pokračovala dle stejných not. Nakopávané míče, šance hostí, ale i šance domácích. Přesto to byli hosté, kteří působili fotbalovějším dojmem. Pro hosty utrápené vítězství a tři body, pro domácí nevyužitá šance na překvapení kola.

Středa 3. 4. 2024

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

Lánov i na jaře zcela suverénní. Střelecky dál řádí svatoňovický snajpr Tyrner

Dvě odehraná kola za sebou na jaře má JAKO Okresní soutěž mužů na Trutnovsku a hned pěti celkům se podařilo zapsat po dvou výhrách. Na první mistrovské body v sezoně naopak čekají fotbalisté Bernartic, po debaklu ze hřiště Malých Svatoňovic byli ale cennému zisku velmi blízko v souboji se Sokolem Prosečné.
rvním týmem, který na jaře bral šest bodů, byl podle očekávání Lánov. Lídr tabulky si nejprve doma hravě poradil se soupeřem z Lampertic (5:0), o týden později přivezl cenné vítězství také z horké půdy Janských Lázní. V obou duelech přitom skóroval Dominik Šulitka.
Na startu druhé poloviny sezony nezaváhal ani Mostek. Jeho hráči si nejprve před vlastními fanoušky poradili s Černým Dolem, aby následně vyplenili trávník rezervy Dolní Kalné. Také v sestavě druhého celku tabulky se našel borec, který se střelecky prosadil v obou zápasech, byl jím Jakub Piwko.
Vůbec nejdivočeji vstoupili do nového kalendářního roku borci z Malých Svatoňovic. Ti nejprve doma rozstříleli outsidera z Bernartic 9:0 a výhru 7:1 přivezli ze hřiště Radvanic v Čechách. Zářil přitom nejlepší střelec soutěže Tomáš Tyrner, jenž nejprve skóroval pětkrát, v dalším duelu pak čtyřikrát! Dvě a dvě branky navíc přidal Patrik Múka.
Stejně jako Lánov, se dvěma čistými konty uspěli fotbalisté Libče. Ti na úvod jara uspěli ve Starém Rokytníku (3:0) a nejtěsnějším možným rozdílem přehráli Kuks. Posledním do party šestibodových je pak Sokol Prosečné, který k výhře 3:1 nad Dolní Kalnu B přidal těsný úspěch v Bernarticích (3:2). Celkem třikrát v těchto duelech skóroval další pan střelec Martin Jakoubek.
Jasným šlágrem 21. kola bude souboj třetích Malých Svatoňovic se čtvrtou Libčí. Minimálně jeden z dosud stoprocentních celků tak na jaře poprvé zaváhá.

JAKO Okresní soutěž mužů

19. kolo: Lánov – Lampertice /Žacléř B 5:0 (4:0). Branky: Foubík 2, D. Šulitka, J. Škoda, Vosáhlo. Mostek – Černý Důl 2:0 (2:0). Branky: Piwko, Ulrych. Malé Svatoňovice – Bernartice 9:0 (5:0). Branky: T. Tyrner 5, Múka 2 (1 z pen.), L. Horák, Konečný. Starý Rokytník – Libeč 0:3 (0:2). Branky: D. Horváth 2, Ullrich. Kunčice nad Labem – Janské Lázně 0:2 (0:1). Branky: M. Sapár, M. Plšek. Prosečné – Dolní Kalná B 3:1 (1:0). Branky: Jakoubek 2, D. Špička – D. Ježek z pen. Kuks – Radvanice v Čechách 5:2 (1:2). Branky: V. Zlámal 2, Pojezdný, Fišer, L. Hrneček – Pelant 2. Volný los měl Horní Maršov.

20. kolo: Janské Lázně – Lánov 0:2 (0:0). Branky: Lelek, D. Šulitka. Dolní Kalná B – Mostek 2:4 (0:0). Branky: J. Jiřička, Lukeš - Krkonoška, Jirák, Záruba, Piwko. Radvanice v Čechách – Malé Svatoňovice 1:7 (0:1). Branky: Koníř - Tyrner 4, Múka 2, F. Králíček. Libeč – Kuks 1:0 (1:0). Branka: Jezvina. Černý Důl – Horní Maršov 5:2 (4:1). Branky: Z. Pavlíček, O. Šťastný, M. Pavlíček z pen., Habram, Valent - Daniel Haider 2 (1 z pen.). Lampertice/Žacléř B – Starý Rokytník 7:3 (3:0). Branky: L. Vít 2, J. Mach 2, Šklíba, Mádle, Drábek - M. Bednář 2, V. Horčička z pen. Bernartice – Prosečné 2:3 (0:2). Branky: Grund z pen., Albert - Jakoubek, Reiner, Bajer. Volný los měly Kunčice nad Labem.


Sobota 30. 3. 2024

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Lánov 0:2 (0:0)

Branky: 65' Lelek, 92" Šulitka
ŽK 2:2
Rozhodčí: Večeř
Diváků 100

Sestava Janských Lázní: Kraus, Mihalík, Kozák, Borkovec, Sapár Michal, Hradecký, Regina ml., Uiberlay, Havlina Daniel, Pour Aleš, Borkovec, Plšek, Celba, Pour Jan, Pour Richard

Zápas nadstandardní kvality, v dané soutěži, viděla slušná divácká návštěva v Janských Lázních. Domácí chtěli potvrdit šňůru 10 zápasů bez prohry, když poslední prohru si odnesli právě ze hřiště Lánova 3.9.2023.
Domácí nastoupili na favorita nesmlouvavě a od začátku měli ze hry viditelně více. Favorit zvolil rozšafnější styl hry. Domácí si v prvním poločase vytvořili dost příležitostí na skórování, ale nevyužili ani jedinou, hosté se těžko dostávali do alespoň náznaku šance a tak se šlo do šaten za bezgólového stavu. Ve druhém poločase se hra vyrovnala a favorit získával půdu pod nohama. Postupem doby získal převahu, kterou v 65´ využil po centru z rohu z těsné blízkosti dorazil míč do domácí sítě Lelek. Domácí se ještě v samém závaru nadechli do tlaku, ale vytvořené šance zase nedokázali proměnit. Obzvláště obě šance Uiberlaye volali po skórování. Když potom v 92 minutě přehlédl hostům trestuhodně pomezní míč za čárou, zakončili akci do otevřené obrany druhým gólem. Střelcem byl Šulitka. Dle sdělení delegáta Petrů (náhodou z Lánova) jsou přehmaty tohoto typu v pořádku, vždyť mladí rozhodčí se učí svému řemeslu. Možná se učí, ale sledovat hru je jejich práce.

Neděle 24. 3. 2024

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

TJ Sokol Kunčice n./L. - SK Janské Lázně 0:2 (0:1)

Branky: 41´ Sapár Michal, 88´ Marek Plšek
ŽK 0:1
Rozhodčí: Přiklopil
Diváků 45

Sestava Janských Lázní: Kraus, Mihalík, Kozák, Sapár Michal, Pour Jan, Plšek, Regina, Sameš, Uiberlay, Havlina Daniel, Pour Aleš, Borkovec, Celba, Kubišta

Úvodní utkání jara přineslo v prvním poločase vyrovnaný zápas, hosté dobře bránili a domácí se nedokázali prosadit. Na příležitosti vyhráli jednoznačně hosté a těsně před poločasem i na skóre po dorážce Michala Sapára ve 41´ z těsné blízkosti domácí branky po závaru a zmatku v malém vápně. Kuba Kraus příliš práce neměl. Ve druhém poločase zůstali domácí "v šatně" a na hřišti vládli jednoznačně hosté. Mnoho příležitostí hostí zůstalo neproměněno. Domácí tým v průběhu času vyráběl chyby v rozehrávce, které se běhavější hosté pokoušeli potrestat. Povedlo se to až Maroví Plškovi v 88´ kdy prostřelil brankáře téměř od brankové čáry.

Sobota 23. 3. 2024

Nabídka slevy na nákup sportovního vybavení!

Dobrý den všem,

v rámci dohody OFS Trutnov x Sport Fotbal s.r.o. nabízíme klubům výrazné slevy až 40% na fotbalové míče a Teamsport kolekci značek adidas, Nike, Puma, uhlsport, JAKO, Hummel, JOMA.

Pro individuální nákupy členů vašich oddílů zasílám - kontakt na obchodního zástupce.

Informace k uplatnění slev:
-při registraci na https://www.sportfotbal.cz/registrace.html do poznámky doplnit OFSTRUTNOV2023 a počkat na potvrzují email s přehledem slev (1-2 pracovní dny)

-uvedené slevy se vztahují na kompletní sortiment e-shopu

https://www.sportfotbal.cz/ a prodejně SportFotbal s.r.o.

Voroněžská 28,Praha 10 Vršovice
-podmínkou uplatnění slevy na prodejně je registrace na e-shopu

V případě dotazů jsem Vám k dispozici

Děkuji za spolupráci

Martin Strelec
Teamsport manager

SportFotbal s.r.o.
Voroněžská 28
101 00 Praha 10

Mobil: +420 775 152 171
E-mail: martin.strelec@sportfotbal.cz
Web: www.sportfotbal.cz

Sobota 23. 3. 2024

Ukončení tréninku přípravky.

Z důvodů malé účasti dětí na trénincích jsou tyto přechodně ukončeny. Po zahájení tréninků na venkovním hřišti budeme informovat na těchto stránkách = předpoklad duben 2024.

Sobota 16. 3. 2024

SK Janské Lázně - Babí u Náchoda 1:3 (1:0)

Branka: Dan Havlina

Uterý 27. 2. 2024

Změna začátku tréninku MUŽŮ !

Od ÚT 27.2.2024 je posunut začátek tréninku MUŽŮ = UMT Mladé Buky = na 18:00 h.

Čtvrtek 22. 2. 2024

Trénink žáků ve ČT 22.2.2024 zrušen.

Trénink žáků zrušen.

Čtvrtek 1. 2. 2024

Tréninky přípravky.

Tréninky přípravky - každý ČT od 16:00 h ve školní tělocvičně ZŠ JL. Zahájení od ČT 1.2.2024.

Pátek 19. 1. 2024

Muži zahajují tréninky.

Od úterý 16.1.2024 jsou tréninky vždy v ÚTERÝ od 17:00 h na UMT v Mladých Bukách a v PÁTEK od 18:00 h v tělocvičně Obchodní akademie v JL.

Neděle 31. 12. 2023

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

Rozpis jarní části zápasů OS můžů.

NE 24.3. 15:00 TJ Sokol Kunčice n./L. - SK Janské Lázně
SO 30.3. 13:30 SK Janské Lázně - TJ Lánov
NE 7.4. 16:30 TJ Sokol Starý Rokytník - SK Janské Lázně
SO 13.4. 14:00 SK Janské Lázně - Jiskra Kuks
NE 21.4. 17:00 TJ Sokol Malé Svatoňovice - SK Janské Lázně
SO 27.4. 14:00 SK Janské Lázně - TJ Sokol Prosečné
SO 4.5. 14:00 FK Mostek - SK Janské Lázně
SO 11.5. 14:00 SK Janské Lázně - TJ Jiskra Horní Maršov
PÁ 17.5. 17:30 SK Janské Lázně - TJ Bernartice (dohrávka)
NE 19.5. 16:00 TJ Sokol Černý Důl - SK Janské Lázně
SO 25.5. 14:00 SK Janské Lázně - FK Dolní Kalná B
NE 2.6. 17:00 TJ Bernartice - SK Janské Lázně
PÁ 7.6. 17:30 SK Janské Lázně - Lampertice/Žacléř B
NE 9.6. 17:00 SK Janské Lázně - FK Baník Radvanice v Č.
SO 15.6. 14:00 TJ Jiskra Libeč - SK Janské Lázně

Pátek 22. 12. 2023

Vánoční turnaj A týmů a kamarádů fotbalu v Janských Lázních.

Dnešního dne proběhl vánoční turnaj ve fotbalu v hale OA v Janských Lázních. Výsledky nejsou podstatné, důležité je že spolu byli lidé, pro které je fotbal životním stylem a v SK Janské Lázně obzvláště.
Dík patří především bratrům Havlinovým Danovi a Tomášovi, kteří byly duší a myšlenkou tohoto turnaje.

Sobota 18. 11. 2023

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

FK Dolní Kalná B - SK Janské Lázně 0:2 (0:1)

Branky: 31´ Tomáš Havlina, 77´ Regina
ŽK 2:2
Rozhodčí: Přiklopil
Diváků 40

Sestava Janských Lázní: Kraus, Plšek, Kozák, Michal Sapár, Pour Jan, Pour Aleš, Sameš, Uiberlay, Hradecký, Hovězák, Tomáš Havlina, Daniel Havlina, Celba, Regina ml.

Komentář domácích:

"Podzimní rozlučka se vydatně posílenému béčku herně ani výsledkově nepovedla. Na těžkém terénu byli hosté po většinu utkání fotbalovější, na šance sice dominovali domácí, ale jejich koncovka byla žalostná a tak dvě branky hostů znamenaly jasné vítězství a to si ještě dovolili zahodit pokutový kop. Utkání odřídila velmi dobře trojice rozhodčích. Fotbal rozhodují detaily a možná jedním z nich bylo i to, že byť kapitán Vlasta Bartoš vyhrál los, tak na popud golmana Ferdy se hrálo v prvním poločase na bukovinskou branku. Domácí se od úvodních minut trápili a byli to hosté, kteří prověřovali kvality našeho golmana. Ten se vyznamenal zejména v 11. minutě, když vytáhl parádní střelu hotujícího útočníka na tyč a minutu na to vyrarazil nohama tváří v tvář hostujícímu hráči další tutovku. Ve 25. minutě poslal trenér Sobotka na hřiště čtyři nové hráče, ale na kvalitě hry se to vůbec neprojevilo, nezaujatý divák by se zeptal "a kdo že to hraje tu bé třídu ?". Ve 31. minutě promáchl Martin Šoulavý při pokusu o odkop míč, hostující hráč běžel zleva zcela sám na Ferdu, bránu sice těsně minul, ale na zadní tyči zavíral skvěle prostor mladíček Tomáš Havlina - 0:1. To domácí malinko probudilo, tlačili se za vyrovnáním, ale nedařilo se jim, utápěli se v nepřesnostech a ztráceli až příliš jednoduše míče. Ve 37. minutě zaváhal golman Ferda Scharm, fauloval a velmi dobrý rozhodčí Přiklopil nařídil penaltu. K té se postavil druhý z bratrů Havlinů, Daniel, ale Ferda si na jeho oblouček k tyči počkal a skvěle ho lapil ! Ve 44. minutě měli domácí velkou šanci z trestného kopu těsně před vápnem, Dan Navrátil však trefil pouze tyč ! Ve druhém poločase měli domácí převahu, šance, ale nespadlo jim tam vůbec nic. A to šance bratrů Ježkových byly z kategorie tisíciprocentních. A tak přišel trest, v 77. minutě znovu zaváhal golman Ferda Scharm, tak dlouho váhal s odkopem, až trefil dotírajícího Tomáše Reginu, od kterého se odrazil míč do sítě - 0:2. V závěru se domácí snažili výsledek alespoň korigovat, ale hosté hráli velmi zkušeně a absolutně k ničemu je nepustili. Hráči hostí Jakubovi Hovězákovi přejeme brzké uzdravení a návrat na zelený pažit !"

Za hosty se nedá nic jiného, než s objektivním komentářem domácích souhlasit. Terén opravdu měl k fotbalu daleko, ale to bylo pro oba týmy shodné. Hosté tak ani po deseti utkáních nenašli přemožitele, naposledy prohráli 3.9.2023 v Lánově 0:2 (0:0) a vystoupali tabulkou po podzimu na vynikající 5. místo, v zádech ještě s jedním odloženým utkáním s Bernarticemi. Na jaře bude stále o co hrát.

Středa 15. 11. 2023

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

Vyrovnaný finiš III. třídy, dvě branky Robka, vítězné obraty Lánova a Jánek.

Již pouze jeden zápas bude na podzim odehrán v rámci JAKO Okresní soutěže mužů na Trutnovsku. Stane se tak v sobotu, kdy se od 13 hodin Pod kaštany sejdou celky Dolní Kalné B a Janských Lázní k dohrávce 13. kola.
Bohužel pouze čtyři zápasy byly o víkendu odehrány JAKO Okresní soutěži mužů na Trutnovsku. Nejnižší třídu v Podkrkonoší výrazně ovlivnil déšť a tak bylo nutno hned tři duely odložit na jarní část. Zápasy, které se v sobotu a neděli hrály, byly vcelku vyrovnané, výraznější překvapení ale nenabídly. Suverenitu v čele tabulky potvrdil postupový favorit Lánov, který ve druhém poločase dokázal trefami Jaroslava Škody a Dominika Šulitky otočit nepříznivý vývoj skóre na hřišti rezervy Dolní Kalné.
Přímou bitvu o druhou příčku pro sebe proti Malým Svatoňovicím získal Mostek, když už v první půli rozhodl o vítězství Lebedovy party dvěma góly nestárnoucí štírek Vítězslav Robek. Kuks v Horním Maršově uhájil podzimní neporazitelnost z venkovních hřišť, musel přitom hned třikrát dohánět ztrátu. Naposledy v 94. minutě proměněnou penaltou Tomášem Romanem. S rolí favorita si s odřenýma Ušima poradili hráči Janských Lázní na půdě Radvanic v Čechách. Tam domácí vedli po gólu Holečka, záhy ale srovnal Borkovec a duel rozhodla vlastní branka v podání domácího Vojtěcha Spitzera.

Okresní soutěž III. třídy - 15. kolo

Dolní Kalná B - Lánov 1:2 (1:0). Branky: Š. Drinka - J. Škoda, D. Šulitka z pen.

Mostek - Malé Svatoňovice 3:0 (2:0). Branky: V. Robek 2, T. Hampl.

Horní Maršov - Kuks 3:3 (1:1). Branky: Daniel Haider, Venglář, Bažant - Fanta, Zlámal, T. Roman z pen.

Radvanice v Čechách - Janské Lázně 1:2 (1:1). Branky: J. Holeček - Borkovec, vlastní (Spitzer).

Utkání Libeč - Lampertice/Žacléř B, Černý Důl - Starý Rokytník a Bernartice - Kunčice nad Labem byla odložena.

Zdroj: Krkonošský deník

Sobota 11. 11. 2023

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

FK Baník Radvanice v Č. - SK Janské Lázně 1:2 (1:1)

Branky: 7´ Holeček - 11´ Borkovec, 53´ vlastní
ŽK 1:1
ČK 0:1 (Pour Richard)
Rozhodčí: Řezáč
Diváků 50

Sestava Janských Lázní: Kraus, Mihalík, Kozák, Sapár Michal, Pour Jan, Borkovec, Plšek, Hradecký, Pour Aleš, Havlina Tomáš, Maňuch, Pour Richard, Celba, Trýzna, Hlaváček Petr, Havlina Daniel, Macháček, Brát

Vyrovnané utkání s mírnou herní převahou hostů. Gólové šance se urodily na obou stranách, ale proměnit se podařilo jen dvě, když domácí proměnili hned tu první kdy hostující obraně pláchl Holeček a bez problémů zavěsil. Naštěstí hosté odpověděli téměř obratem. Zahrávaný roh poslal do domácí sítě s přehledem Borkovec. Pak se obě mužstva přetlačovali ve středu pole a zahazovali svoje šance. Úvod druhého poločasu patřil hostům, kterým k rozhodující brance pomohl domácí Spitzer, který poslal do vlastní sítě střelu Plška. Zbývající část zápasu pak pokračoval ve stejném duchu. Šance byly na obou stranách, hosté víceméně kontrolovali utkání, ale domácí měli i několik šancí na vyrovnání. Naštěstí neproměnili a hosté si tak odvezli plný bodový zisk a neprohráli ani po deváté v sezóně. Kaňkou je ČK pro Ríšu Poura, naštěstí po druhé ŽK za fauly.

Čtvrtek 9. 11. 2023

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

Lampertickou desítku dočepoval Skála. Tyrner Prosečnému nasázel šest (!) branek.

Tři skvělé individuální střelecké parády nabídlo čtrnácté dějství nejnižší okresní soutěže mužů na Trutnovsku. Svatoňovický Tomáš Tyrner stihl za jediný zápas půltucet branek, Martin Skála v Lamperticích řídil kanonádu proti Radvanicím a Miloš Šulc hattrickem zachránil výhru Lánova v derby nad Černým Dolem.
Zatímco na Hradecku, Jičínsku, Náchodsku i Rychnovsku je v okresních soutěžích na podzim už dohráno, pod Krkonošemi pokračují v první polovině listopadu obě třídy dospělých. Vedle přeboru také III. třída.
V jejím 14. kole nebyla nouze o divoké výsledky, ale ani o skvělé střelecké výkony. O tom všem ale v tradičním ohlédnutím Deníku. Mimochodem, v listopadu je v plánu odehrát ještě osm utkání, sedm o následujícím víkendu v rámci 15. kola, jeden pak v sobotu 18., kdy by se měla uskutečnit dohrávka 13. kola mezi rezervou Dolní Kalné a Janskými Lázněmi.

Okresní soutěž III. třídy - 14. kolo

Lánov - Černý Důl 3:0 (0:0). Branky: Miloš Šulc 3. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Na půdě lídra tabulky se potkaly dva nejlépe bránící celky soutěže a na vývoji skóre to bylo znát celou hodinu hry. Bezbrankový stav narušila až trefa domácího Miloše Šulce, jenž navíc v 76. minutě přidal druhou branku favorita a o sedm minut později dokonce zkompletoval hattrick.
Kuks - Mostek 1:2 (1:0). Branky: Fanta - T. Hampl, Krkonoška. Rozhodčí: Rohrbacher. ŽK: 3:6. ČK: 1:0 (90. Baláž). Diváci: 50. Jelikož fotbalisté Libče si ve 14. kole vybírali volný los, dostal tým Mostku ideální příležitost k návratu na druhou příčku tabulky. K tomu svěřenci trenéra Lebedy potřebovali vyhrát v Kuksu a první poločas se jim tu vůbec nevydařil. I přes herní převahu totiž prohrávali gólem Fanty 1:0. Po pauze už ale hosté zapnuli na vyšší obrátky a trefami Hampla s Krkonoškou zvrátili skóre zaslouženě na svou stranu.
Malé Svatoňovice - Prosečné 9:0 (5:0). Branky: T. Tyrner 6, F. Králíček, Múka, J. Hanák z pen. Rozhodčí: Beránek. ŽK: 1:3. Diváci: 40. S velkou parádou poskočili na třetí příčku v tabulce fotbalisté Malých Svatoňovic. Pomohla jim k tomu suverénní výhra 9:0 nad Prosečným. Hosty doslova sestřelil nejlepší bomber soutěže Tomáš Tyrner, jenž se za záda gólmana Řeháka trefil rovnou šestkrát, když v každém poločase zaznamenal čistý hattrick.
Kunčice nad Labem - Dolní Kalná B 3:5 (2:4). Branky: L. Míč, Binar, J. Míč - Koss 2, D. Ježek z pen., J. Jiřička, M. Ježek. Rozhodčí: Vinš. Hráno bez karet. Diváci: 40. Atraktivní přestřelku nabídl souboj tabulkových sousedů, který sledovali diváci v Kunčicích nad Labem. Hosté tu do utkání vstoupili jako uragán a soupeři za úvodních 40 minut nasázeli čtyři branky. Domácí se ale nevzdali, ještě do pauzy dvěma góly snížili a odpověď našli i po pauze na druhou branku z kopačky Jiřího Kosse. Ten se ale nakonec přesto stal hrdinou zápasu a právě jeho góly určily rozdíl mezi oběma soupeři.
Starý Rokytník - Horní Maršov 1:1 (1:1). Branky: V. Horčička - I. Duch. Rozhodčí: Beránek. ŽK: 0:3. Diváci: 40. Duel dvou mužstev z dolních pater tabulky se hrál ve Starém Rokytníku a atraktivita zápasu tomu i odpovídala. Padly pouze dvě branky, na každé straně jedna. Skóre otevřel hostující Igor Duch už v 9. minutě, na konečných 1:1 uzavřel minutu před přestávkou Vojtěch Horčička. Hosté v tabulce cennou remízou uhájili náskok jednoho bodu na svého konkurenta.
Lampertice/Žacléř B - Radvanice v Čechách 10:2 (2:1). Branky: M. Skála 4, J. Ondráško 2, Mádle, Šklíba, Vondrák, Lubas z pen. - Seňko, Kolman. Rozhodčí: Seidel. Hráno bez karet. Diváci: 45. Jasného favorita měl duel Lampertic/Žacléře B s Radvanicemi v Čechách. První poločas ještě vyzněl vyrovnaně, když na trefy Skály a Mádleho odpověděl trefou do šatny Seňko. Po pauze už ale domácí na hřišti dominovali, zářil především Martin Skála, jenž ke čtyřem trefám v utkání přidal navrch tři gólové asistence. Ne náhodou to byl právě se zraněním laborující borec, kdo v 90. minutě dokonal lampertickou desítku a soupeři tak zajistil nelichotivý dvojciferný nášup.

Utkání Janské Lázně - Bernartice bylo odloženo. Volný los měla Libeč.

Zdroj: Krkonošský deník

Sobota 4. 11. 2023

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

Vedoucí trio rozdávalo o minulém víkendu sedmigólové nářezy. Kuks udržel venkovní neporazitelnost.

Jeden jediný hráč se ve 13. kole JAKO Okresní soutěže mužů na Trutnovsku blýskl hattrickem. Povedlo se to Davidu Horváthovi, jenž třemi góly pomohl Lamperticím/Žacléři B vyhrát prestižní derby na půdě sousedních Bernartic. Dalších sedm fotbalistů se o víkendu střelecky prosadilo dvakrát.
Už jen poslední dvě kola zbývají fotbalistům odehrát v nejnižší okresní soutěži na Trutnovsku. Hitem 14. dějství bude souboj vedoucího Lánova s Černým dolem, atraktivní partii slibuje také menší derby mezi fotbalisty Kuksu a Mostku.
Než k sedmi víkendovým duelům dojde, je tu ohlédnutí za 13. kolem, v němž bylo v šesti zápasech k vidění dohromady 42 branek, což činí průměr rovných sedm tref na jedno utkání.

Okresní soutěž III. třídy

Horní Maršov - Lánov 1:7 (1:2). Branky: Daniel Haider - P. Horák 2, Schmidt, J. Tošovský, L. Hájek, Foubík, Lelek. Lídr tabulky zajížděl na hřiště Horního Maršova, kde jej už po sedmi minutách zaskočila trefa druhého nejlepšího střelce soutěže Daniela Haidera. Brzy stihl vyrovnat Schmidt a gólem do šatny z kopačky Tošovskho šel favorit do vedení. Po pauze už bylo na hřišti jediné mužstvo a zrodil se přesvědčivý výsledek.

Radvanice v Čechách - Libeč 1:7 (0:2). Branky: J. Holeček - D. Horváth 3, J. Těžký 2, Jiří Janoušek, M. Beránek. Naprosto stejným výsledkem skončil duel hraný v Radvanicích v Čechách. Zde byli hosté z Libče zcela suverénní. Třemi góly Davida Horvátha vedli po 47 minutách 3:0 a po snížení Jana Holečka navýšili svůj náskok dalšími čtyřmi góly.

Mostek - Starý Rokytník 7:0 (3:0). Branky: Gábor 2, Piwko, Čajka z pen, Borůvka, T. Plecháč, Duchek. Pouze jeden tým dokázal ve 13. kole využít domácího prostředí. Podle očekávání to byl Mostek, který soka ze Starého Rokytníku rozstřílel 7:0. Dvěma trefami se blýskl Jakub Gábor, výsledek pečetil mostecký matador Dušan Duchek.

Černý Důl - Kunčice nad Labem 2:3 (1:2). Branky: Čámský, M. Rodr - O. Kužel, L. Míč, Sadský. Pokud se nějaký výsledek dá přirovnat k překvapení kola, pak nejspíš ten, který se zrodil na hřišti Černého Dolu. Domácí tu v roli papírového favorita podlehli rivalovi z Kunčic nad Labem, když sice dokázali dohnat dvougólovou ztrátu, v 86. minutě ale duel rozhodl hostující Ondřej Sadský.

Prosečné - Kuks 3:3 (2:0). Branky: Jakoubek 2, Pešta - Hrneček, Sochor, Mlauzi. Nejdramatičtější podívaou sledovali diváci v Prosečném. Zde domácí nad Kuksem vedli o přestávce už 2:0, soupeř ale dokázal vyrovnat. V 71. poslal Sokol svým druhým úspěchem v zápase znovu do vedení Martin Jakoubek, o pět minut později ale uzavřel stav na konečných 3:3 Mlauzi a prodloužil tak Jiskře venkovní neporazitelnost.

Bernartice - Lampertice/Žacléř B 2:6 (2:4). Branky: J. Svoboda 2 (1 z pen.) - S. Hejna 2, D. Hradecký 2, Vondrák, D. Suk. Výsledek podle očekávání nabídlo prestižní derby dosud bodově nulových Bernartic s Lamperticemi/Žacléřem B. Hosté udeřili už po minutě hry Stanislavem Hejnou a za dalších šest minut zvyšoval na 0:2 David Hradecký. Oba borci si v utkání připsali po dvou trefách. Stejný počin zvládl i domácí Jiří Svoboda, jeho branky ale vždy jen na chvíli mírnily soupeřův náskok.

Utkání Dolní Kalná B - Janské Lázně bylo odloženo. Volný los měly Malé Svatoňovice.

Zdroj: Krkonošský deník

Pátek 3. 11. 2023

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

Zápas Janské Lázně vs. Bernartice je odložen!

Pro nezpůsobilou hrací plochu je zítřejší zápas odložen na jaro. Déšť nám zkomplikoval poslední domácí zápas. Hřiště je pod vodou a není naděje na zlepšení do zítřejšího poledne.

Čtvrtek 2. 11. 2023

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

Utkání mužů s Dolní Kalnou B se odehraje v SO 18.11.2023 od 13:00 h!

Rozhodla tak STK na svém jednání.

Středa 25. 10. 2023

Janskolázeňský fotbal až v Indii?

Že nemožné? Ale to neznáte Dominika Celbu, ten zavezl janskolázeňský fotbal až do daleké Indie. Aktivní hráč týmu mužů zhlédl daleký, pro nás mnohdy neskutečný svět a nezapomněl na své spoluhráče a fandy domovského klubu SK Janské Lázně. Díky za pozdrav Domčo.

Středa 25. 10. 2023

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

Lánov jde na čele do trháku. Starý Rokytník vyhrál po osmi porážkách za sebou.

Ani tříbrankové vedení nemusí vždy na bodový zisk stačit. Své o tom po víkendu vědí fotbalisté Kuksu, kteří na soupeře z Malých Svatoňovic vlétli pořádně od podlahy a už po šestadvaceti minutách vedli 3:0. Jenže hosté to nezabalili, ještě do pauzy se vrátili do zápasu a po přestávce už pálili ostrými pouze oni.
Po dvanácti odehraných kolech už je to na oko zřejmé - fotbalisté Lánova míří do okresního přeboru. A když ne za postupem do něj, tak minimálně za vítězstvím ve III. třídě. V neděli totiž před stovkou diváků hladce zvládli i bitvu s druhým Mostkem a na čele tabulky si užívají již sedmibodový náskok! Skóre otevřel už ve 3. minutě vlastenec Čejky, hosté pak rivala trápili do konce poločasu, ve druhém už se ale favorit prosadil výraznější a nakonec duel i díky dvěma trefám Jana Lelka porazili 4:0.
Na druhé místo po neúspěchu Mostku poskočili fotbalisté Černého Dolu, kterým k posunu stačila i bezbranková remíza na hřišti Janských Lázní. Třetí jsou Malé Svatoňovice po famózním obratu, jehož dosáhly na hřišti Kuksu. Právě tam po půlhodině hry prohrávali o tři góly, do pauzy ale stihli dvěma trefami snížit a po přestávce už na hřišti dominovali (3:6). Dvougólovými zářezy se o obrat zasloužili Patrik Múka, Filip Králíček a Tomáš Tyrner.
Poslední v tabulce zůstávají Bernartice a nadále čekají na premiérový bod v sezoně. Tentokrát utržily "tenisového kanára" v Libči, kde je hattrickem pozdravil domácí Václav Jezvina.
V posledních zápasech se daří rezervě Dolní Kalné. Tentokrát vyhrála na trávníku Lampertic, kde první gól vstřelil David Ježek, druhý hosté přidali z penalty a třetí si domácí vsítili sami.
Za překvapení lze považovat výhru Starého Rokytníku nad Prosečným. Hosté brzy vedli po brance Przybyly a těsný náskok drželi ještě dvacet minut před koncem utkání. Pak ale zaúřadoval domácí Pavel Potoček, jenž dvěma zásahy otočil stav na konečných 2:1. Starý Rokytník na podzim slavil vítězství v 1. a 2. kole, od té doby však osmkrát v řadě prohrál, než přišel právě nedělní duel!

Okresní soutěž III. třídy

Lánov - Mostek 4:0 (1:0). Branky: Lelek 2, vlastní (Čejka), Foubík. Kuks - Malé Svatoňovice 3:6 (3:2). Branky: Baláž, Fanta, Šibor - Múka 2 (1 z pen.), F. Králíček 2, Tyrner 2. Libeč - Bernartice 6:0 (1:0). Branky: Jezvina 3, Jiří Janoušek, M. Beránek, M. Ullrich. Lampertice/Žacléř B - Dolní Kalná B 0:3 (0:1). Branky: D. Ježek, J. Jiřička z pen., vlastní (Brožek). Kunčice nad Labem - Horní Maršov 1:1 (1:0). Branky: Gaszi - F. Říha. Starý Rokytník - Prosečné 2:1 (0:1). Branky: P. Potoček 2 - Przybyla. Janské Lázně - Černý Důl 0:0. Volno měly Radvanice v Čechách.

Zdroj: Krkonošský deník

Sobota 21. 10. 2023

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Sokol Černý Důl 0:0

ŽK 2:2
Rozhodčí: Mader
Diváků 53

Sestava Janských Lázní: Kraus, Mihalík, Kozák, Hovězák, Pour Jan, Borkovec, Regina ml., Plšek, Hradecký, Pour Aleš, Havlina Tomáš, Pour Richard, Brát, Maňuch, Hlaváček Petr

Zápas, v kterém domácí šňůra neproher nebyla proražena a protáhla se na osm zápasů, ale fotbalový fanda nad hrou obou týmů zaplakal. Výrazně k tomu přispěl svým dílem i rozhodčí, kterému se utkání hodně nepovedlo a kouskoval svým rozhodováním hru na neuvěřitelný počet malých úseků. Hosté, hrající stylem ležící hráč je dobrý hráč, se proleželi do konce utkání. Domácí však také ze svého fotbalového projevu notně slevili a oproti minulému týdnu nedokázali svoji hru zrychlit a polehávajícího soupeře přehrát. Šance by se na obou stranách daly napočítat na prstech jedné ruky. Takže remíza je asi spravedlivým vyjádřením dění na hřišti.
Jediným pozitivem dnešního zápasu byl návrat rozhlasu na hřiště "V Klauze" a hlasu legendárního rozhlasáka a zakládajícího člena SK Jardy Kopeckého, který spolu s Vaškem Štěpem opět po více jak roce zprovoznili "hlas janskolázeňského stadiónu".

Pátek 20. 10. 2023

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

Kolman řídil demolici Bernartic. Na čele tabulky III. třídy nadále hráči Lánova.

Hráčem 11. kola JAKO Okresní soutěže III. třídy mužů byl na Trutnovsku Aleš Kolman, jenž si otevřel střelnici v utkání svých Radvanic v Čechách na půdě Bernartic. Hosté tak soupeři v tabulce odskočili a patří jim nyní dvanáctá pozice.
Čtyři kola zbývají odehrát v nejnižší okresní soutěži na Trutnovsku. V tom jedenáctém se zrodilo hned několik divokých výsledků.
Tak například v souboji dvou posledních mužstev III. třídy si fotbalisté Radvanic v Čechách otevřeli střelnici na hřišti Bernartic, kde vyhráli jednoznačně 9:1! O dvě branky méně (7:2) vstřelil lídr tabulky v derby na hřišti Prosečného. I zde se přitom čekal mnohem vyrovnanější výsledek.
Naprosto suverénně si počínali také fotbalisté Malých Svatoňovic, kteří na vlastním trávníku naložili bůra Starému Rokytníku.
A teď celky, které se trefily čtyřikrát. Bez inkasované branky to zvládl celek Černého Dolu proti Lamperticím/Žacléři B, s jedním inkasovaným gólem se lehce smiřoval Mostek proti Kunčicím nad Labem a výsledkem 4:2 vyhrála rezerva Dolní Kalné s Libčí.
Nejvyrovnanější nakonec bylo další prestižní derby, v němž hráči Janských Lázní zvítězili v Horním Maršově 3:1.
Střelcem kola byl Aleš Kolman, jemuž sice v zápise o utkání rozhodčí připsal pět branek, dle vyjádření samotného hráče však vstřelil "pouze" čtyři.
Šlágrem 12. kola bude nedělní bitva prvního Lánova s druhým Mostkem, vyrovnaný souboj slibuje také duel v Janských Lázních, kam už v sobotu přijede Černý Důl.

Zdroj: Krkonošský deník

Neděle 15. 10. 2023

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

TJ Jiskra Horní Maršov - SK Janské Lázně 1:3 (0:2)

Branky: 49´ Vaněk - 37´ Sameš, 45´ Trýzna, 63´ Regina ml.
ŽK 0:2
Rozhodčí: Vinš
Diváků 80

Sestava Janských Lázní: Kraus, Mihalík, Kozák, Sapár Michal, Borkovec, Sameš, Plšek, Pour Aleš, Regina ml., Hovězák, Pour Jan, Brát, Trýzna, Polák, Pour Richard

Očekávané derby přineslo dva rozdílné poločasy. V prvním jasně vládli hosté, které mohl do vedení poslat už ve 4´ po samostatném úniku Aleš Pour, ale nepřelstil domácího brankáře. Hosté jasně diktovali tempo zápasu, jejich pohyb dělal domácímu týmu hodně starostí. Hosté dokázali domácí zatlačit na vlastní polovinu a nedovolili jim vytvořit si příležitosti ke skórování. Jejich brejkoví hráči čekali na šanci marně. Skóre otevřeli po zásluze hosté po centru Vojty Kozáka, který posadil skvělou nahrávku na hlavu Vojty Sameše před brankou a ten nikým nebráněn pohodlně skóroval. Tlak hostů pokračoval i nadále a odměnou byl hostům ve 43´ druhý gól, tentokrát premiérový v této sezóně, kdy po závaru před domácí brankou zakončoval Martin Trýzna. Po přestávce se však obraz hry změnil. Hosté ubrali v pohybu a domácím nakonec začala jít hra dopředu. Ve 49´ zahrával roh Haider a hlavou se trefil Vaněk a snížil stav zápasu na 1:2. Domácí se nadechli a další část druhého poločasu patřila jim, kdy se dostávali do šancí, ale popravdě spíše dál od branky hostí. V 63´ trpěliví hosté vystihli přihrávku domácích, Tomáš Regina ml. dostal přihrávku za domácí obranu a tentokrát nedal domácímu gólmanovi šanci a vlastně rozhodl zápas. Pro něho to byl také premiérový gól v probíhající sezóně. Potom tlak domácích již nebyl tak vidět a když nevyužili ani nadvakrát šanci z přímého kopu před koncem utkání, zápas se dohrál v poklidu a hosté si výsledek pohlídali.
Celek hostů tak ani po sedmé nepoznal porážku (od 3.9.2023) a ve vyrovnané tabulce se škrábe nahoru. Z hlediska dalšího vývoje bude důležitý sobotní zápas doma s Černým Dolem, který je na 2.místě tabulky a na něm bude důležitá úplná sestava, bez řady potenciálních omluvenek!

Středa 11. 10. 2023

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

III. TŘÍDA MUŽŮ: Lánovští jdou do trháku. Zvládnou i nedělní derby v Prosečném?

V zápasech Černého Dolu padá v rámci nejnižší fotbalové soutěže na Trutnovsku suverénně (!) nejméně branek. Potvrdil to i šlágr desátého dějství, ve kterém se na hřišti Libče zrodil vůbec první bezbrankový výsledek tohoto soutěžního ročníku.
Ještě před týdnem vypadala tabulka JAKO Okresní soutěže III. třídy mužů na Trutnovsku ohromně vyrovnaně. Jubilejní 10. kolo ale mnohé změnilo, minimálně na oko. Ve víkendovém šlágru totiž při vzájemné bitvě ztratili body rivalové z Libče a Černého Dolu, čehož využil lídr z Lánova, kterému soupeř z Malých Svatoňovic příliš starostí nedělal.
V utkání tradičních soupeřů z Janských Lázní a Mostku padaly góly až v závěrečných pětadvaceti minutách. Do vedení šli hosté, body ale brali domácí.
Zápas v Lánově sliboval zajímavou podívanou a tušili to i diváci, jichž se při utkání sešlo nejvíce v celém desátém dějství (100). Lákaly je jistě góly. Jak by ne, vždyť oba soupeři byli před úvodním hvizdem nejlépe střílejícími celky v soutěži (39 vs. 38).
A co víc! Možnosti poskočit na druhou příčku nevyužil Mostek, který si v Janských Lázních připsal třetí porážku z posledních čtyř zápasů. V 67. minutě přitom hosty posunul do vedení nestárnoucí Víťa Robek, soupeř však v závěrečných minutách přispěchal s obratem, který řídili střelecky Maňuch s Havlinou, když potrestali červenou kartu mosteckého Piwka ze 72. minuty.
Nejlepšího výsledku z pohledu hostujících mužstev dosáhli v neděli fotbalisté Kuksu. Ve Starém Rokytníku se na úvodní gól čekalo 55 minut. Pak si ale vlastence vstřelil domácí Potoček a záhy vedli hosté o tři branky, když se prosadili Hrneček s Mlauzim. V závěru ještě přidal dvě trefy Hanek a Jiskra mohla vedle vítězného pokřiku oslavovat také skok na pátou pozici.
Lamperticím/Žacléři B se soupeř z Horního Maršova pro vzájemný zápas předem omluvil z důvodu nedostatku hráčů a tak zbývá poslední odehraný duel. Radvanice v Čechách na svém krásném pažitu vyzvaly rezervu Dolní Kalné a ta si v utkání počínala zcela suverénně. Při výhře 4:0 se dvěma zásahy blýskl kapitán Jiří Koss.
Do konce podzimní části zbývá účastníkům III. třídy odehrát pět kol. Šlágrem toho jedenáctého bude jistě zmiňované derby mezi Prosečným a Lánovem, další prestižní souboj nabídne střet zeměpisných sousedů z Horního Maršova a Janských Lázní. Poslední Bernartice budou proti předposledním Radvanicím usilovat o premiérové body v sezoně.

JAKO Okresní soutěž III. třídy
Lánov – Malé Svatoňovice 5:1 (3:0). Branky: L. Hájek 2, P. Horák, J. Hartig, Foubík - Drlička. Janské Lázně – Mostek 2:1 (0:0). Branky: Maňuch, Havlina - V. Robek. Starý Rokytník – Kuks 0:5 (0:0). Branky: Hanek 2, vlastní (P. Potoček), L. Hrneček, Mlauzi. Kunčice nad Labem – Prosečné 2:0 (0:0). Branky: D. Kužel, Podorozhnyi. Radvanice v Čechách – Dolní Kalná B 0:4 (0:2). Branky: Koss 2, D. Navrátil, Jaríček. Lampertice/Žacléř B – Horní Maršov nehráno. Libeč – Černý Důl 0:0. Bernartice měly volný los.

Zdroj: Krkonošský deník

Sobota 7. 10. 2023

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - FK Mostek 2:1 (0:0)

Branky: 78´ Maňuch, 81´ Havlina Tomáš - 67´ Robek
ŽK 2:1
ČK 0:1 (72´ Piwko)
Rozhodčí: Špáta (JC)
Diváků 40

Sestava Janských Lázní: Kraus, Mihalík, Kozák, Borkovec, Sameš, Havlina Tomáš, Plšek, Pour Aleš, Pour Richard, Pour Jan, Brát, Maňuch, Hradecký, Hlaváček Petr

Bojovné utkání od obou týmů, šance na obou stranách. Hra se odehrávala především ve středu pole, kde probíhal tvrdý, ale čestný boj. První poločas rozuzlení nepřinesl. Oba týmy měli šance na skórování, domácí tým měl možná nepatrně více šancí, ale domácí obrana pracovala dobře. Po změně stran boj pokračoval. Bylo jasné, že kdo dá branku má velkou šanci vyhrát. To se povedlo po střele Robka z křídla s nešťastnou tečí domácího hráče v 67´ hosté vedli 0:1. Domácí však nesložili zbraně a když se v 72´ poroučel do sprch po druhé žluté kartě hostující hráč Piwko, začali domácí ještě více tlačit na soupeře. V 78´ udělala obrana hostí chybu a míč se dostal na kopačky Zdendy Maňucha a ten nezaváhal a vyrovnal skóre střelou z vápna. Když už se všichni připravovali a smiřovali s remízou, napřáhl z 25 m Tomáš Havlina a propálil vše co mu stálo v cestě. Tři body tak zůstaly na domácím hřišti a zápas přinesl domácím body i ve třetím zápase v řadě.

Uterý 3. 10. 2023

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

Třetí třída hlásí zápletku. Lánov ztratil suverenitu, obrala ho Jiskra Kuks!

Deváté kolo JAKO Okresní soutěže III. třídy mužů na Trutnovsku nabídlo hned dva čtyřgólové střelce. Výhru Malých Svatoňovic 5:0 nad Kunčicemi nad Labem režíroval skvělým výkonem Tomáš Tyrner, stejným počinem se v utkání Mostku proti Lamprticím/Žacléři B blýskl domácí Martin Borůvka.
Odehráno je teprve devět kol, ale už po nich je zřejmé, že také nejnižší okresní soutěž na Trutnovsku se letos vyplatí sledovat. Stačí se podívat na „strkanici“ v čele tabulky. Ambiciózní celek Lánova v ní vede už pouze o tři body a co víc, tlačí se na něj hned trojice pronásledovatelů.
O svoji suverenitu přišli Lánovští trochu nečekaně na hřišti Kuksu. Jen pár desítek metrů od místního hospitalu vyhráli domácí poločas zásluhou proměněné penalty Hrnečkem, po hodině hry ale hosté skóre otočili, když na trefu Dominika Šulitky navázal soupeřův vlastenec.
Oběma góly byla využita přesilovka po vyloučení domácího Všetečky, jeho spoluhráči ale i o deseti dokázali stav srovnat, když se v 83. minutě prosadil Fanta. Záhy počet hráčů na hřišti vyrovnal Škoda, čímž soupeři vlil krev do žil. V 90. minutě totiž Jiskra udeřila potřetí a zásluhou Lukáše Hrnečka se zrodila vůbec první porážka lídra v sezoně.
Jako mlsní psi se rázem projevili fotbalisté Libče a Černého Dolu. Prvně jmenovaný tým zvládl nervózní koncovku v Horním Maršově, kde vyhrál 3:2. Sokol zase prokázal trpělivost v bitvě s Radvanicemi v Čechách, které přetlačil v závěrečných minutách dvěma góly (2:0).
Oba vítězné týmy se vedoucímu celku tabulky přiblížily na rozdíl tří bodů a vyrovnaly tak Mostek, který už v sobotu suverénně přejel Lampertice/Žacléř B 9:0. Čtyřmi góly se na kanonádě podílel Martin Borůvka.
Zajímavé souboje se ale hrály i na dalších stadionech. Atraktivní partii v Prosečném ovládli fotbalisté Janských Lázní. Při jejich výhře 5:2 se žádný z hráčů netrefil více než jednou, hosté přitom už ve 2. minutě vedli o dvě branky!
Rezerva Dolní Kalné se mohla pochlubit nejen nejvyšší návštěvou kola (80 diváků), hlavně ale hattrickem Jaroslava Jiřičky, jenž třemi góly v závěrečné dvacetiminutovce zlomil odpor snaživého outsidery.
Vedle mosteckého Borůvky se čtyřikrát v zápase prosadil také Tomáš Tyrner z Malých Svatoňovic. Svému týmu tím výrazně pomohl k vítězství 5:0 nad Kunčicemi nad Labem.
Desáté dějství nabídne opět pikantní duely. Hitem bude sobotní řež mezi Libčí a Černým Dolem. Snadnou úlohu jistě nebude mít Mostek na hřišti nevyzpytatelných Janských Lázní. V neděli pak dojde k derby mezi Kunčicemi nad Labem a Prosečným, na půdu lídra tabulky dorazí soupeř z Malých Svatoňovic.

JAKO Okresní soutěž III. třídy

Kuks – Lánov 3:2 (1:0). Branky: L. Hrneček 2, Fanta – D. Šulitka, vlastní (Munzar). Mostek – Lampertice/Žacléř B 9:0 (5:0). Branky: Borůvka 4, Piwko 2, Krkonoška, Špidlen, Čajka. Černý Důl – Radvanice v Čechách 2:0 (0:0). Branky: Z. Pavlíček z pen., O. Šťastný. Horní Maršov – Libeč 2:3 (0:1). Branky: Dolejška z pen., Daniel Haider – J. Težký 2, Císařovský. Malé Svatoňovice – Kunčice nad Labem 5:0 (4:0). Branky: Tyrner 4, Teichman z pen. Dolní Kalná B – Bernartice 3:0 (0:0). Branky: J. Jiřička 3. Prosečné – Janské Lázně 2:5 (0:4). Branky: J. Marek, Marx – Sameš, D. Havlina, Pour, Uiberlay, T. Havlina z pen. Starý Rokytník měl volný los.

Zdroj: Krkonošský deník

Sobota 30. 9. 2023

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

TJ Sokol Prosečné - SK Janské Lázně 2:5 (0:4)

Branky: 57´ Marek, 86´ Marx - 1´ Sameš, 2´ Havlina Daniel, 22´ Pour Aleš, 44´ Uiberlay, 71´ Havlina Tomáš (PK)
ŽK 1:1
Rozhodčí: Wiesner
Diváků 50

Sestava Janských Lázní: Kraus, Mihalík, Kozák, Havlina Daniel, Borkovec, Sameš, Havlina Tomáš, Plšek, Pour Aleš, Uiberlay, Hovězák, Pour Richard, Hradecký, Pour Jan

Hosté rozjeli zápas ostře a ve 2´ vedli po gólech Sameše hlavou a Dana Havliny z dorážky již 2:0 a domácí nestíhali. Po celý první poločas byli lepším týmem hosté, když nedali svým pohybem a přesností přihrávek domácím šanci. To potvrdili i dalšími dvěma góly Aleše Poura a Michala Uiberlaye. To ještě řadu příležitostí neproměnili, včetně břevna po střele Uiberlaye. Druhý poločas přinesl pro domácí více držení míče. V 57´ využili domácí chyby hostů a snížili gólem Marka. Domácí se snažili pozornou obranou hosty držet co nejdál od branky. Domácí vrhli vše do útoku a poskytovali hostům příležitosti k výpadům za obranu. Žádný z nich však hosté neproměnili. Před závěrem utkání domácí zahráli rukou ve svém pokutovém území a Tomáš Havlina odpískaný pokutový kop bez problémů proměnil. V samém závěru ještě domácí brankou Marxe hlavou z rohového kopu korigovali na konečných 2:5. Hosté tak náročný týden zvládli se šesti vyhranými body a co nejvíce potěšilo byla předvedená hra v obou utkáních.

Sobota 30. 9. 2023

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

Lánov jde do trháku. Ve vloženém čtvrtečním kole zaváhaly Mostek i Libeč.

Gólové přestřelky, jeden pořádný debakl, hattricky, solidní divácké návštěvy, to vše bylo k vidění ve čtvrtečním vloženém 1. kole JAKO Okresní soutěže mužů na Trutnovsku.
Sváteční čtvrtek využili účastníci JAKO Okresní soutěže III. třídy k sehrání vloženého 1. kola a v sedmi zápasech došlo k řadě zajímavých výsledků.
Tak například lídr tabulky Lánov si doma proti posledním Bernarticím otevřel střelnici a soupeři nasypal jedenáct branek. Druhý Mostek podruhé v řadě prohrál, když tentokrát nezvládl přestřelku na horké půdě Sokola Prosečné. Domácím výhru zajistil hattrickem Martin Jakoubek, dva góly přidal Josef Marek.
Druhou příčku ale hosté uhájili, třetí Libeč totiž padla na hřišti Janských Lázní. Čtvrtý je Černý Důl, který i díky trefám Zdeňka a Marka Pavlíčkových vyhrál jeden ze šlágrů na trávníku rozjetého Kuksu. Možnost poskočit na medailové pozice doma prohospodařily celky Kunčic nad Labem a Malých Svatoňovic. Druhý jmenovaný tým prohrál domácí bitvu s Horním Maršovem 3:4 vinou gólu Igora Ducha z 90. minuty!
Souboj mužstev z dolní poloviny tabulky ve Starém Rokytníku rozhodl hattrick Jiřího Kosse z Dolní Kalné. Nejnižší soutěž na Trutnovsku pokračuje již o tomto víkendu 9. kolem.

Zdroj: Krkonošský deník

Čtvrtek 28. 9. 2023

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Jiskra Libeč 2:1 (2:0)

Branky: 26´ Sameš, 38´ Borkovec - 53´ Janoušek
ŽK 1:2
Rozhodčí: Weisner
Diváků 65

Sestava Janských Lázní: Kraus, Mihalík, Kozák, Pour Jan, Borkovec, Hovězák, Sameš, Havlina Tomáš, Plšek, Pour Aleš, Havlina Daniel, Pour Richard, Polák, Le Duc Tuyen, Trýzna, Macháček, Brát

Pohledný zápas od obou týmů. První poločas patřil domácím, kteří hosty k ničemu nepustili a dokázali góly Sameše a Borkovce převahu vyjádřit. Po přestávce však hosté viditelně přidali a domácím to už tolik nelepilo. Vyjádřením změny poměrů na hřišti bylo snížení hostů gólem Janouška. Hosté byly ve druhém poločase lepším týmem, ale domácí , na rozdíl od minulých utkání, dokázali být koncentrovaní a výsledek ubránili. V samém závěru byly gólové šance na obou stranách, ale výsledek již zůstal. Domácí si tak připsali teprve druhou třígólovou výhru.

Čtvrtek 28. 9. 2023

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

Pozdní budíček v Libči. Rychle inkasované branky ukončily Mostku neporazitelnost.

Vzácně vyrovnaná byla bilance víkendových utkání v JAKO Okresní soutěži III. třídy mužů mezi domácími a hostujícími celky. „Doma“ body zůstaly ve třech případech, stejný počet mužstev si ze hřišť soupeřů odvezl výhru, jeden duel pak skončil nerozhodně.
Už pouze fotbalisté Lánova zůstávají v nejnižší okresní soutěži na Trutnovsku bodově stoprocentní. Zatímco sami si v 8. kole hravě poradili se soupeřem ze Starého Rokytníku, dosavadní lídr tabulky Mostek padl na hřišti Libče a vedle neporazitelnosti se rozloučil také s prvním místem v tabulce.
V Libči šlo o jednoznačný šlágr kola a domácí do něho vstoupili fantasticky. Než se jejich soupeř stihl rozkoukat, prohrával po šesti minutách hry 2:0. Na trefy Meisnera s Těžkým navíc navázal vlastenec Čechoviče a po jednadvaceti minutách bylo o výsledku rozhodnuto. Ve druhé půli se oba celky trefily jednou.
Stejný výsledek se stejným gólovým pořádkem se hrál také v Lamperticích, kde domácí hráči před padesátkou diváků přehráli soka z Prosečného. Třetím týmem, který využil vlastního hřiště byl již zmiňovaný Lánov. Při jeho výhře 7:0 se blýskli dva dvougóloví střelci Petr Foubík a Jan Gregor. Prvně jmenovaný přitom před návštěvou kola (100 diváků) otevíral skóre po necelé minutě hry!
Ve třech případech se v osmém dějství radovala hostující mužstva. Kuks s přispěním dvou tref Lukáše Hrnečka vyplenil půdu Kunčic nad Labem (3:0), Jiskra Horní Maršov i díky dvěma brankám Daniela Haidera vyhrála v Radvanicích v Čechách 3:1 a jediný gól v podání Martina Svobody stačil na tři body fotbalistům Černého Dolu v Bernarticích.
Nejatraktivnější duel viděli fotbaloví příznivci v Janských Lázních. Domácí Plšek v 51. minutě zvyšoval vedení svého týmu na 2:0 a zdálo se, že pečetí výhru na podzim trápícího se mužstva. Hosté ale třemi góly skóre otočili a alespoň bod nakonec v 89. minutě Janskolázeňským vystřelil Havlina.
Třetí třída v tomto týdnu pokračuje nabitým programem. Už ve čtvrtek se hraje vložené 1. kolo, jehož šlágrem bude kupříkladu souboj Kuksu s Černým Dolem, tedy týmů, které se pohybují v horní polovině tabulky. Vyrovnaná by mohla být také bitva mezi hráči Prosečného a Mostku.
Třetí třída v tomto týdnu pokračuje nabitým programem. Už ve čtvrtek se hraje vložené 1. kolo, jehož šlágrem bude kupříkladu souboj Kuksu s Černým Dolem, tedy týmů, které se pohybují v horní polovině tabulky. Vyrovnaná by mohla být také bitva mezi hráči Prosečného a Mostku.

JAKO Okresní soutěž III. třídy

Lánov – Starý Rokytník 7:0 (4:0). Branky: Foubík 2, Gregor 2, Lelek, L. Hájek, Tošovský. Libeč – Mostek 4:1 (3:0). Branky: J. Těžký 2, Meisner, vlastní (Čechovič) – Krkonoška. Janské Lázně – Malé Svatoňovice 3:3 (1:0). Branky: A. Pour, Plšek, Havlina – Múka, Tyrner, F. Králíček. Kunčice nad Labem – Kuks 0:3 (0:2). Branky: L. Hrneček 2, Fanta. Bernartice – Černý Důl 0:1 (0:1). Branka: M. Svoboda. Lampertice/Žacléř B – Prosečné 4:1 (2:0). Branky: Šklíba, J. Ondráško, J. Baše, Drábek – J. Lokvenc. Radvanice v Čechách – Horní Maršov 1:3 (1:2). Branky: Seňko – Daniel Haider 2, Varga. Dolní Kalná B měla volný los.

Zdroj: Krkonošský deník

Sobota 23. 9. 2023

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Sokol Malé Svatoňovice 3:3 (1:0)

Branky: 26´ Pour Aleš, 51´ Plšek, 89´ Havlina Tomáš - 58´ Múka, 70´ Tyrner, 85´ Králíček
ŽK 0:1
Rozhodčí: Laštovka
Diváků 53

Sestava Janských Lázní: Kraus, Mihalík, Kozák, Pour Jan, Borkovec, Regina ml., Sameš, Havlina Tomáš, Plšek, Pour Aleš, Hradecký, Maňuch, Pour Richard, Trýzna

Drama opět v režii domácího týmu, se stává v posledních zápasech pravidelností. Dobrá kombinační hra, dobrý pohyb, nepřeberná přehlídka šancí na vstřelení gólu, ale závěr zápasu je pro náš tým boj o "holý fotbalový život". Stejný scénář byl k vidění i v tomto zápase. První poločas ze strany domácích ofenzivní smršť, ovšem pouze s jediným gólem Aleše Poura, byl pro domácí slabou útěchou na předvedenou hru. Celá řada šancí zůstala domácími neproměněna. Buď nevhodným zakončením útočících hráčů nebo skvělými zákroky brankáře hostů Teichmana. Hosté působili v prvním poločase zakřiknutě a nedokázali se proti dobře hrajícím domácím prosadit. Poločasové vedení domácích dávalo tušit ještě lítý boj. Po návratu ze šaten domácí přidali druhý gól Plškem a vše vypadalo jasně a zřetelně. Pak ale domácí nepochopitelně ubrali v tempu, přidali se dvě individuální chyby domácích a rázem byli hosté na koni, z kterého již do konce utkání nesestoupili. Hosté krátce po druhém gólu snížili gólem Múky na rozdíl jediného gólu. Ani to domácí nevyburcovalo a nechali hosty převzít otěže zápasu. Logické vyústění muselo přijít a přišlo vyrovnávacím gólem Tyrnera. A když těsně před koncem hosté Králíčkem v 85´ dokonce otočili vývoj utkání, byli domácí na ručník. Tady se ale ukázala soudržnost a bojovnost domácího týmu, když na kolenou, ale se vztyčenou hlavou bojovali až do konce a v jedné z posledních příležitostí Tomáš Havlina dokázal vystřelit vyrovnání, které popravdě nakonec zápasu asi patřilo.

Čtvrtek 21. 9. 2023

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

Mostek využil lánovského odpočinku a po sedmém kole se vyhřívá v čele III. třídy.

V utkání mezi Malými Svatoňovicemi a Lamperticemi/Žacléř B byly k vidění rovnou dva hattricky. Na svědomí je měli domácí Tomášové Tyrner s Teichmanem. Hlavně jejich zásluhou domácí rozstříleli svého soupeře vysoko 9:0.
Tradičně hodně branek padalo v dalším dějství JAKO Okresní soutěže III. třídy mužů na Trutnovsku. Vůbec nejvíc jich bylo k vidění v Malých Svatoňovicích, kde si domácí fotbalisté otevřeli střelnici v souboji s Lamperticemi/Žacléř B.
Nejvíce diváků, rovná stovka, přišlo na utkání mezi Horním Maršovem a Bernarticemi. Šlo přitom o souboj dvou posledních celků tabulky, které dosud na podzim nezískaly ani bod. Tentokrát se dočkali domácí hráči, jimž k vítězství 5:0 výrazně dopomohl hattrick kanonýra Daniela Haidera. Hned dva třígólové střelce měl již zmiňovaný duel v Malých Svatoňovicích, odkud si drtivou porážku 9:0 odvezl tým Lampertice/Žacléř B. Zde se hattrickem blýskli Tomáš Tyrner a jeho jmenovec Teichman.
Jelikož lídr tabulky z Lánova v 7. kole odpočíval zásluhou volného losu, mohli se do čela v případě výhry probojovat fotbalisté Mostku. A tak se i stalo. Vítězství 3:0 tentokrát režírovali zkušení matadoři Vítězslav Robek a Radek Záruba. Soupeř přitom domácím úlohu výrazně ulehčil, když k utkání dorazil jen o deseti.
Za šlágr kola se dal označit souboj Prosečného s Libčí. Domácí do něj vkročili lépe, když skóre ve 42. minutě otevřel Reiner. Hosté ale ještě do přestávky stihli Horváthem vyrovnat a stejný hráč v 66. minutě stav otočil. V úplném závěru pak výhru Libče pečetil Ullrich a Jiskra se tak posunula mezi pětici nejlepších mužstev podzimu.
Také zbylé tři duely byly dost vyrovnané. V Černém Dole o vítězství domácího Sokola nad rezervou Dolní Kalné (2:1) rozhodl vlastenec hostujícího Davida Ježka, v utkání Starého Rokytníku s Kunčicemi nad Labem (2:3) byla vítěznou trefou ta, kterou zaznamenal v 59. minutě hostující Matěje Fraštia. Bitva Kuksu s Janskými Lázněmi pak nabídla jedinou dělbu bodů v tomto kole, když na konečných 2:2 vyrovnával v 77. minutě domácí Zlámal.

JAKO Okresní soutěž III. třídy
Mostek – Radvanice v Čechách 3:0 (2:0). Branky: V. Robek 2, Záruba. Malé Svatoňovice – Lampertice/Žacléř B 9:0 (5:0). Branky: Tyrner 3, Teichman 3, F. Králíček 2, Múka. Starý Rokytník – Kunčice nad Labem 2:3 (0:2). Branky: J. Sůra, V. Horčička – M. Krejčík, D. Kužel, Fraštia. Prosečné – Libeč 1:3 (1:1). Branky: Reiner – D. Horváth 2, Ullrich. Černý Důl – Dolní Kalná B 2:1 (0:0). Branky: Z. Pavlíček, vlastní (D. Ježek) – M. Lukeš. Kuks – Janské Lázně 2:2 (0:1). Branky: Fanta, Zlámal – Maňuch, Uiberlay. Horní Maršov – Bernartice 5:0 (2:0). Branky: Daniel Haider 3, Gurský 2 (1 z pen.). Lánov měl volný los.

Zdroj: Krkonošský deník

Neděle 17. 9. 2023

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

Jiskra Kuks - SK Janské Lázně 2:2 (0:1)

Branky: 51´ Fanta, 77´ Zlámal - 38´ Maňuch, 56´ Uiberlay
ŽK 1:1
Rozhodčí: Přiklopil
Diváků 60

Sestava Janských Lázní: Sameš, Kozák, Michal Sapár, Jan Pour, Borkovec, Petr Hlaváček, Plšek, Aleš Pour, Uiberlay, Hovězák, Mihalík, Maňuch, Polák

V utkání byli hosté lepším týmem, ale nedokázali se vyvarovat chyb a domácí nemilosrdně trestali. Do vedení šli hosté po povedené akci Zdendy Maňucha, který opět jako žolík krátce po vystřídání a vstupu do utkání vsítil vedoucí gól v době, kdy hosté sice s převahou, ale bez proměňování šancí diktovali tempo zápasu. Krátce po přestávce se domácí po chybě v obraně dočkali gólem Fanty vyrovnání. Již za dalších pět minut hosté kopali přímý kop a Michal Uiberlay vymetl pavučinku v domácí bráně a hosté šli opět do vedení. Bolest hostů s proměňováním šancí pokračovala a i přes vyložené příležitosti nedokázali skóre navýšit. Trest přišel před koncem utkání, kdy hostující obrana podcenila nakopnutý míč z půlky domácích, který se dostal nedůsledností k domácímu Zlámalovi a ten ustanovil konečné skóre utkání. Hosté v tomto utkání jednoznačně ztratili dva body.

Uterý 12. 9. 2023

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

Dva hattricky a navrch sedm dvougólových střelců. Šesté kolo III. třídy bavilo.

Fotbalisté Lánova dál vévodní JAKO Okresní soutěži III. třídy mužů na Trutnovsku. V šestém kole si poradili s prestižním derby na hřišti Kunčuc nad Labem. Už v dalším dějství ale bude lídr pauzírovat a šanci probojovat se do čela dostane aktuálně druhý Mostek.
Dál bodově stoprocentní. Fotbalisté Lánova a Mostku v novém soutěžním ročníku III. třídy pouze vyhrávají. Prvně jmenovaný tým přitom v 6. kole zajížděl ke šlágru kola na půdu Kunčic nad Labem. V zajímavém derby padlo šest branek a padla také neporazitelnost domácích hráčů.
Hosté do utkání vstoupili dvěma trefami už před přestávkou, po ní ale soupeř dvakrát dokázal snížit na rozdíl jediné branky a pojistku na vítězství Lánova dal až v 90. minutě Jakub Tošovský.
Mostek v neděli vyhrál mnohem jednoznačnějším způsobem, když na půdě Bernartic uspěl výsledkem 7:0. Už v prvním poločase zaznamenal hattrick Jak Polák, v závěrečné desetiminutovce se dvakrát prosadil Čedík. Pokud Mostečtí vyhrají také příští domácí duel s Radvanicemi, vyšvihnou se do čela tabulky, jelikož lídr z Lánova má v 7. kole volný los.
Nejvyšší návštěva přišla o víkendu na souboj Dolní Kalné B s Horním Maršovem. Aktéři zápasu se divákům odměnili gólovou přestřelkou, na jejímž konci se radovali domácí hráči. Na výsledku 5:3 se hattrickem podílel David Ježek, za hosty odpovídal dvěma góly Daniel Haider.
Výsledkem 4:2 skončil duel Libče s Malými Svatoňovicemi a stejně tak souboj Janských Lázní proti Starému Rokytníku. V prvním případě se na straně vítězů dvakrát střelecky prosadil David Horváth, ve druhém Zdeněk Maňuch.
Také zápas mezi Radvanicemi a Prosečným rozhodl dvougólový střelec. Tomáš Seňko ve druhé půli otočil průběh utkání poté, co hosté trefou Špičky ovládli první poločas. Výsledek 3:1 pečetil v 83. minutě Kolman.
Pouze v jednom střetnutí 6. kola si soupeři body rozdělili. V Lamperticích domácí nad soupeřem z Kuksu dvakrát vedli, hosté ale pokaždé dokázali vyrovnat.

JAKO Okresní soutěž III. třídy

Kunčice nad Labem – Lánov 2:4 (0:2). Branky: Míč 2 – L. Hájek 2, Foubík, J. Tošovský. Bernartice – Mostek 0:7 (0:4). Branky: Jan Polák 3, Čedík 2, Duchek, Kuric. Libeč – Malé Svatoňovice 4:2 (2:1). Branky: D. Horváth 2, Meisner, Linhart – Tyrner, Turek. Radvanice v Čechách – Prosečné 3:1 (0:1). Branky: Seňko 2, Kolman – D. Špička. Lampertice/Žacléř B – Kuks 2:2 (1:1). Branky: Vondrák z pen., Mačo – Šibor, Hrneček. Janské Lázně – Starý Rokytník 4:2 (2:1). Branky: Maňuch 2, Mihalík, M. Plšek – Horčička, Handlíř. Dolní Kalná B – Horní Maršov 5:3 (3:1). Branky: D. Ježek 3, Kalenský, Vl. Bartoš – Daniel Haider 2, Olšák. Černý Důl měl volný los.

Zdroj: Krkonošský deník

Sobota 9. 9. 2023

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Sokol Starý Rokytník 4:2 (2:1)

Branky: 38´ + 44´ Maňuch, 75´ Mihalík, 88´ Plšek - 3´ Hořčička, 64´ Handlíř
ŽK 0:1
Rozhodčí: Beránek
Diváků 45

Sestava Janských Lázní: Celba, Mihalík, Kozák, Sapár Michal, Pour Jan, Borkovec, Havlina Daniel, Plšek, Pour Richard, Havlina Tomáš, Pour Richard, Pour Aleš, Maňuch, Hradecký, Polák, Hlaváček Petr

Domácí nezachytili úvod utkání a hosté už ve 3´ gólem Hořčičky vedli 0:1. A v nepříliš povedeném utkání pokračovali i v průběhu prvního poločasu, kdy se nedokázali proti pozorně bránícímu soupeři prosadit. Premiérový domácí kapitán v Dominik Celba si vedl dobře nejen v nové roli kapitána, ale i v roli brankáře kde srdnatě bojoval a zaskočil hostující útočníky, zároveň výrazně podržel šance domácích na otočení výsledku utkání, kdy několika zákroky z rodu gólových hostům nedovolil navýšit skóre. Domácí trenér po prvních 30 minutách přecházel sestavu, oživil hru příchodem Zdendy Maňucha a Honzi Hradeckého a karty se nejdříve herně, pak i výsledkově začala měnit. Zdenda Maňuch zavelel k obratu svými dvěma góly v rozmezí 6 minut a do šaten se šlo domácím výrazně lépe. Hosté však nesložili zbraně a z přímého kopu prostřelil Handlíř klubko hráčů a začínalo se znovu. Domácí hosty už při hře výrazně přehrávali, ale domácí trefovali tyče a břevna. Dvakrát domácí dostali míč do sítě, dvakrát rozhodčí gól neuznal. Naštěstí se trefil před koncem utkání Mihalík a Plšek a premiérové plné body zůstali nakonec doma.

Neděle 3. 9. 2023

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

TJ Lánov - SK Janské Lázně 2:0 (0:0)

Branky: 58´ + 80´ Lelek
Bez karet
Rozhodčí: Přiklopil
Diváků 100

Sestava Janských Lázní: Sameš, Mihalík, Sapár Michal, Pour Jan, Borkovec, Regina ml., Plšek, Pour Richard, Hlaváček Petr, Pour Aleš, Kozák, Havlina Tomáš, Celba

Hosté byli po celý první poločas domácím vyrovnaným soupeřem. Na brankové příležitosti to bylo také vyrovnané. Hrál se rychlý pohledný fotbal. Byl to především tvrdý boj ve středu hřiště. Domácí jasnou tutovku ve 20´ neproměnili, když hráč trefil v jasné příležitosti brankáře hostí Sameše. Hosté zase neproměnili tutovku ve 25´ kdy Tomáš Havlina prováhal ideální příležitost po průniku do malého vápna. Po přestávce se v úvodu poločasu podařila kombinační akce, Lelek prošel obranou a otevřel skóre. Před závěrem utkání podobný scénář se stejným obsazením přinesl domácím uklidnění a dvougólový rozdíl. Hosté se snažili, ale od poloviny druhého poločasu již domácím nestačili.

Sobota 26. 8. 2023

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Sokol Kunčice n./Labem 4:6 (1:3)

Branky: 42´ + 76´ Hlaváček Petr, 78´ vlastní, 90´ Polák - 18´ Vondráček (PK), 25´ + 59´ Míč Lukáš, 41´ Kužel, 51´ Míč Jiří, 57´ Sadský
ŽK 2:2
ČK 1:0 (Kraus)
Rozhodčí: Šeda
Diváků 30

Sestava Janských Lázní: Kraus, Mihalík, Sapár Michal, Pour Jan, Borkovec, Regina ml., Sameš, Havlina Daniel, Pour Richard, Hradecký, Maňuch, Trýzna, Hlaváček Petr, Pour Aleš, Macháček, Havlina Tomáš

Neděle 13. 8. 2023

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

Lampertice/Žacléř B - SK Janské Lazně 2:2 (2:0)

Branky: 7" Blažek, 32" Karásek - 51' Hradecký, 68" Maňuch
ŽK 1:2
Rozhodčí: Vinš
Diváků 80

Sestava Janské Lázně: Kraus, Mihalík, Kozák, Pour Jan, Borkovec, Hlaváček Petr, Havlina Daniel, Macháček, Plšek, Pour Aleš, Polák, Hradecký, Trýzna, Maňuch

Úvodní utkání nové sezóny začali lépe domácí, kdy po dvou individuálních chybách hostující obrany odskočili po gólech Blažka a Karáska na dvougólové vedení. Hosté, v nekompletní sestavě, nedokázali udržet míč, nahrát si a vytvořit si šance. Po přestávce za hosty nastoupil Maňuch, trenér přeskupil síly a najednou to byli hosté, kdo ovládli hru a začali si vytvářet šance. Brzy po přestávce za hosty Honza Pour zatáhl míč po křídle a poslal perfektní centr na hlavu Hradeckého, který nezaváhal a snížil na rozdíl jediného gólu. Vyrovnání po tlaku zařídil loňský nejlepší střelec sezóny Zdenda Maňuch, svoji střelou podél gólmana. V samém závěru byl proti hostům nařízen pokutový kop, který domácí hráč poslal do břevna a oba soupeři si dle nového pravidla, poprvé v sezóně rozdělili body a dá se říci, že spravedlivě.

Všemu ale kralovalo v prvním utkání fantasmagorické pravidlo platné jen pro 3. třídu okresní soutěže a to bylo hokejové střídání. Na hřišti panoval takový zmatek, že chvíli nebylo jasné kdo je ve hře a kdo právě ze hry odchází a hlavně v které chvíli se tak děje. Takže po obvodu hřiště, sice mimo čáry, se pohybovali hráči v dresech = odejít ze hřiště nejkratší cestou. Pro obrany stresující - je ten hráč ve hře není ve hře, mám si ho hlídat? Takže v reálu byly chvíle když na se hrálo ve 12, protože nový hráč kdesi odcházel, nový již od laviček nastoupil na hřiště. Zkrátka pravidlo, které se našemu okresnímu vedení povedlo!! Ve finále všichni řvali na rozhodčí ať to hlídají, ale jak? To není v lidských silách a při obsazení jedním rozhodčím to teprve bude to správné peklo. Jak to laikové budou hlídat?
Pojďme vytvořit hnutí klubů hrající 3.třídu "DOST BYLO HOKEJE VE FOTBALE", pojďme vyjádřit názor, že nejsme ovce v ohradě OFS. V jiných případech se hlasuje o každé blbosti, ptal se někdo klubů 3.třídy zda o to vůbec je zájem a přinese to něco hře, původně nazývané FOTBAL?

Sobota 5. 8. 2023

Pohár OFS Trutnov

SK Janské Lázně - FC Mladé Buky 0:3 (0:1)

Branky: 37´ + 53´ Hrubeš, 57´ Kancok
ŽK 1:2
Rozhodčí: Zahájský
Diváků 35

Sestava Janských Lázní: Kraus, Hradecký (46´ Celba), Kozák (46´ Mihalík), Sapár Michal, Pour Jan, Havlina Daniel (68´ Trýzna), Regina ml, Havlina Tomáš, Pour Richard (46´ Borkovec), Maňuch, Plšek

Vyrovnaný zápas v 1. poločase kdy se v podstatě nic nedělo, domácí měli tři gólovky, ale do vedení šli hosté po nešťastné teči Hradeckého, kterého trefila střela Hrubeše. Hrálo se na těžkém terénu za stálého deště, který k fotbalu moc nelákal. Ve druhém poločase již domácí vyklidili pozice a dovolili hostům převzít iniciativu, kterou vyjádřili dalšími dvěma góly.

Uterý 1. 8. 2023

První zprávy o nové sezóně - aktualizace 8.7.2023!

Sezóna skončila a v dohledu je už sezóna nová. SK Janské Lázně zůstávají i nadále v okresní soutěži mužů spolu s:

Libčí, Lánovem, Prosečným, Mostkem, Malými Svatoňovicemi- Lamperticemi/Žacléř B, Starým Rokytníkem, Černým Dolem, Dolní Kalnou B, Kuksem, Kunčicemi nad Labem, Horním Maršovem, Radvanicemi, Bernarticemi

Důležitou změnou pro další sezónu je zrušení zahrávání penalt v případě nerozhodného stavu na konci utkání, změna systému na podzim - jaro každý s každým a počet účastníků v OS = 15 tzn. každý tým bude mít jedno víkendovou pauzu na podzim a jednu na jaře. Náš tým si ji odbude hned ve 2 herním víkendu tj. 19.-20.8.2023.
Další výraznou změnou je střídání hráčů ve 3. třídě mužů - střídání je možné provádět opakovaně = hokejovým způsobem, tzn. že střídání se týká všech hráčů a náhradníků uvedených v zápise o utkání, v max. počtu 7 hráčů. Střídání musí být provedeno v přerušené hře. V posledních 10 min utkání lze střídat pouze 2 hráče. Hráč který byl vystřídán, se smí v témže utkání znovu vrátit na hrací plochu a zúčastnit se další hry.

Hracím dnem domácích utkání pro další sezónu zůstává sobota 14:00 h, na podzim s postupným posunem do poledních hodin.

Lázeňský pohár hrajeme v Luhačovicích o víkendu 22.-23.7.2023.

Soutěže zahajujeme o víkendu 5. - 6.8.2023 kdy se hraje úvodní kolo okresního poháru s Mladými Buky na hřišti v JL. O dalším víkendu 12.-13.8.2023 již zahajujeme soutěž v NE 13.8.2023 opět, jako v loňské sezóně, zápasem od 17:00 h v Lamperticích.

Neděle 30. 7. 2023

SK Janské Lázně - TJ Sokol Staré Buky 4:4 (2:1)

Branky Janských Lázní: Maňuch, Havlina Tomáš, Regina ml., Plšek

Přípravné utkání.

Sobota 22. 7. 2023

Lázeňský pohár ve fotbale mužů 2023 - Luhačovice

VÝSLEDKY TURNAJE

Sobota 22.7.

Janské Lázně - Klimkovice 0:3 (0:2) 120 diváků
Lázně Bělohrad - Konstantinovy Lázně 1:0
Luhačovice - Velichovky 1:0
Železnice - Mšené Lázně 3:0
Velichovky - Janské Lázně 6:0 (4:0)
Lázně Bělohrad - Železnice 0:2
Klimkovice - Luhačovice 0:3
Mšené Lázně - Konstantinovy Lázně 2:0
Klimkovice - Velichovky 1:1 PK1:3
Mšené Lázně - Lázně Bělohrad 1:1 PK 1:3
Luhačovice - Janské Lázně 3:0 (3:0) 90 diváků
Konstantinovy Lázně - Železnice 0:3

Neděle 23.7.

Utkání o 7. místo Konstantinovy Lázně - Janské Lázně 0:0 (0:0) PK 4:5
Utkání o 5. místo Mšené Lázně - Klimkovice 1:3 (1:2)
Utkání o 3. místo Velichovky - Lázně Bělohrad 1:1 PK 4:3
11:30 h FINÁLE Železnice - Luhačovice 0:0 PK 5:6

Napsali o poháru:

Lázeňský pohár kořistí domácích Luhačovic. Dva východočeské celky s medailemi

O uplynulém víkendu se na jihu Moravy uskutečnil již 46. ročník nejstaršího fotbalového turnaje v Česku. Populární Lázeňský pohár při příležitosti oslav 120 let od vzniku klubu hostily Luhačovice a nutno hned na úvod zmínit, že organizátorské taktovky se chopily skvěle. Z východních Čech do Zlínského kraje s početným zástupem.
Mezi osmi tradičními účastníky ani letos nechyběly hned čtyři celky z Královéhradeckého kraje, které byly pro tentokrát rovnoměrně rozděleny do dvou základních skupin dle pořadí z minulého ročníku. Ve druhé skupině se o první místo prali dva konkurenti z jarní části I. A třídy a Železnice ve velké odvetě proti Lázním Bělohrad vyhrála vzájemný duel 2:0, což ji katapultovalo do nedělního finále, soupeře pak do souboje o bronz. Všechna utkání v základních skupinách se hrála na 2 x 20 minut. Oba nejsledovanější zápasy druhého hracího dne skončily nerozhodně. V utkání o třetí příčku penaltový rozstřel lépe zvládly Velichovky, jež přemohly Lázně Bělohrad po remíze 1:1. Finále v normální hrací době 2 x 25 minut branku nepřineslo a střelba ze značky pokutového kopu šla lépe pořadatelskému celku. Mimochodem stejným výsledkem skončila také bitva o sedmou příčku, ve které byly v penaltách proti Konstantinovým Lázním úspěšnější Janskolázeňští. Tři nejúspěšnější týmy si rozdělily i individuální ceny. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen domácí Jan Jelínek a brankářem železnický mladík Filip Burgert. Pouhé tři vstřelený branky stačily velichovskému Marku Panenkovi k ceně pro nejlepšího střelce turnaje.
Na tradiční schůzce oddílů bylo následně potvrzeno, že příští ročník zavítá do Velichovek a to o víkendu 20. – 21. července 2024.

Zdroj Krkonošský deník 25.7.2023

0. 0. 0000

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov

Jiskra Bernartice - SK Janské Lázně _:_ (0:2)


aktuální novinky | tisknout