Sobota 20. 7. 2019

42. ročník Lázeňského poháru v Konstantinových Lázních 20. - 21.7.2019

Letošní ročník Lázeňského poháru je opět minulostí. Za krásného počasí, ta nedělní sprška s hromy a blesky pohodu nemohla zkazit, proběhl další povedený ročník. A jako již tradičně tým Janských Lázní opět doplatil na neférovost týmu, kdy většina hráčů zůstala v pohodičce doma, co by se namáhala a na turnaj tak odjelo 11 statečných:
Vojta Sameš, Michal Janíček, Roman Hruška, Karel Borkovec, Honza Stránský, Jirka Vorel, Zdenda Maňuch, Jan Kuric ml., Josef Štibraný, Patrik Žiga a Kamil Křižan.
Poslední zápas ve skupině s Mšenými Lázněmi jsme již hráli v deseti a to nám jedním hráčem pomohli domácí. O nedělním utkání, které jsme hráli v devíti ani nemluvím. Je mi z toho smutno, při vzpomínce na poslední výkop, kde se všichni rádoby parťáci kasali jak to jánky všem natřou. Skutek utekl a opět si to odneslo těch několik zodpovědných. Klobouk dolů před Kamilem Křižanem, který od nás odchází zpět na Moravu a přesto přijel nám pomoci. Chápu omluvu ze zdravotního stavu, nechápu omluvy typu "musím najednou na dovolenou, musím do práce, mám naplánovanou dovolenou, kterou ale již plánuji s vědomím a znalostí termínu Lázeňského poháru, prostě nemůžu" a podobné výplody, a to vše dva dny před odjezdem. Termín turnaje je přitom znám rok dopředu!!! Proto pro podobné břídili a rádobyhráče - příští rok je turnaj 18. - 19.7.2020 ve Velichovkách, kdyby náhodou chtěl někdo tvrdit, že o ničem neví a musí "najednou na dovolenou či bude mít neodkladnou směnu apod. Lázeňský turnaj ve fotbale mužů je dítětem našeho klubu a klub hrdě tuto tradici nese dál. Proto se domnívám, že účast našich hráčů je pro ně povinností a možná pro některé i ctí. Pokud tedy náš hráč tvrdí že je chlap, měl by cítit povinnost klubu pomoci a nenechat ho, na dnes již velice dobře hráčsky obsazeném turnaji, dehonestovat svoji nekázní a neúčastí výkony našeho týmu, který má určitě navíc než to co je nucen předvádět - v devíti se opravdu nedá hrát kvalitní fotbal. Jsme všem ostatním pro smích.


Časový rozpis a výsledky zápasů:

Sobota 20.7.2019

Klimkovice - Velichovky 6:0
Luhačovice - Konstantinovy Lázně 3:0
Lázně Bělohrad - Janské Lázně 7:0
Mšené Lázně - Železnice 0:1
Konstantinovy Lázně - Velichovky 5:2
Luhačovice - Klimkovice 1:0
Janské Lázně - Železnice 0:8 (0:3) 160 diváků
Lázně Bělohrad - Mšené Lázně 1:0
Klimkovice - Konstantinovy Lázně 4:1
Velichovky - Luhačovice 0:2
Mšené Lázně - Janské Lázně 7:1 3:1) br. Křižan diváků 150
Železnice - Lázně Bělohrad 1:0

Neděle 21.7.2019

utkání o 7.místo Velichovky - Janské Lázně 5:1 (3:1) br. Maňuch diváků 80
utkání o 5.místo Konstantinovy Lázně - Mšené Lázně
utkání o 3.místo Klimkovice - Lázně Bělohrad
FINÁLE - Luhačovice - Železnice

Závěrem patří hluboké poděkování těm jedenácti včetně trenéra, kteří neváhali a drželi klubový prapor statečně. Nesmírně si jich vážím. Chci poděkovat také fanouškům, kteří letos byli skvělí a byli na turnaji v hledišti vidět.

P.S.: ....zkuste si někdo z hráčů týmu chlapů, kteří se uhnízdili v pohodičce doma, se dva dny pohybovat po turnaji a poslouchat ty skryté a někdy velice hlasité narážky na to, jaký že to vlastně máme tým a co jsme to za klub, že zakladatelé - k smíchu.

Petr Janovec, sekretář FO

Pátek 19. 7. 2019

START A PRŮBĚH DALŠÍ FOTBALOVÉ SEZÓNY JE OPĚT JASNĚJŠÍ.

Fotbalový klub Janských Lázní i v příští sezóně obsadí dvě kategorie - OP mužů a OP starších žáků.

Muži se pravděpodobně utkají s týmy:
Mostku (postup ze 3.třídy)
Rudníku
Hostinného a Kocbeřemi (sestup z I.B třídy)
Vítěznou
Rtyní
Poříčím
Mladými Buky
Volanovem
Hajnicí
Strážným
Libčí
Podhůřím

Staší žáci budou mít za soupeře týmy:
Poříčí
Svobodu n./Ú.
Bílou Třemešnou
Malé Svatoňovice
Podhůří
Kuks


starší novinky | tisknout