Středa 30. 11. 2022

Okresní soutěž mužů - OFS Trutnov - podzim

Fotbalové shrnutí po odehraném podzimu v Janských Lázních.

Janské Lázně se v okresní soutěži, po sestupu z okresního přeboru, oklepaly a ostudu klubu neudělaly. Přes počáteční šok v prvním utkání na hřišti Lampertic/Žacléře B a těsné prohry, přeci jenom zabraly a dokázaly dokráčet celkem bez problémů do skupiny o postup. To se podařilo především vnitřní silou týmu, který se v Jánkách vytvořil. Skupina zkušených hráčů dokázala mezi sebe perfektně začlenit mladé hráče z dorostenecké kategorie, kteří by jinak neměli ve své kategorii kde hrát, a oni naopak vdechli týmu rychlost, lehkost a chuť zase hrát fotbal. Domácí hřiště se tak stalo pro soupeře nedobytnou tvrzí, kterou kromě Pilníkova nikdo nedokázal v OS ztéci.
Návrat některých hráčů také posílil tým a to se projevilo i počtem hráčů, kteří vstřelili gól a tím se na vítězném tažení významně podíleli. Nebývalo tak samozřejmé, aby se na vstřelených gólech podílelo 16 hráčů. Někteří z mladých hráčů zakusili i vítězný pocit z prvního gólu v mužské kategorii - Honza Pour a Petr Hlaváček. Střelcem podzimu se stal s 10 brankami Zdenda Maňuch, který od září 2022 v sedmi kolech nastřílel 8 branek. Zdravou střeleckou rivalitou je i další střelec Tomáš Regina ml. s 8 brankami. To slibuje v jarní části sezóny napínavý souboj o krále střelců.
Další kapitolou, odrážející vynikající skóre 44:18, což je v počtu obdržených branek druhé nejlepší ve skupině, je obrana. Vojta „Fotbalová hlava“ Kozák, Karel „Volejbalista“ Borkovec, Jarda “Červenáček“ Mihalík, Honza „Vrtulník“ Hradecký, Vojta „Ironman“ Sameš je jistota, že soupeř bude mít problém. Pevná hradba před domácí brankou dokázala zaštítit i začátky našeho mladého gólmana Kuby Krause, který po konci v kategorii starších žáků byl ihned hozen do vody mezi chlapy a věru nepočíná si špatně. Umožnil tak dalšímu brankáři Kubovi Hudrlíkovi odskočit si do dalšího sportu - ragby - pro mistrovský titul a reprezentační povinnosti.
Záložní řada pookřála příchodem Máry Plška, jakoby nějaká kolečka do sebe zapadla a středová osa Mára Plšek, Tomáš "Hračička" Pospíšil, Tomáš „Bojovník“ Regina ml., Michal Sapár - je v plné sestavě opravdu kvalitní, zodpovědná směrem k vlastní brance, ale dopředu dostatečně flexibilní jako podpora útoku. Navíc má zdatné náhradníky pro případ potřeby Domču „Tmeliče“ Celbu a Le Duc Tuyena alias „Petera Funa“. Práce na hrotu je potom pro radost a tu dokáží bratři jaksepatří Honza - Ríša - Aleš Pourovi a klubový střelec Zdenda Maňuch – nebo právě další mladí hráči Petr a Štěpán Hlaváčkovi či naopak zkušenostmi opředený navrátilec Martin Trýzna, pěkně zúročit.
To se to potom Honzovi Sapárovi šéfuje lavičce, když tým šlape. Nebýt občas těch vrásek se sestavou, bylo by to i na spokojený úsměv.
Kapitolou samou pro sebe je nejdéle sloužící hráč klubu - osobnost Libor Macháček, který fotbalovou janskolázeňskou káru táhne už 27 sezónu a jeho pomoc i na poli trenérském asistenčním je neocenitelná. A na hřišti se do toho pořád umí opřít.
Někteří hráči, kteří jsou týmu blízcí, v dobách temných mu pomohli a jsou jeho duší, ale zatím hrát nemohou – Dan Havlina. Někteří hráči zamířili z rodinných a sportovních důvodů na jiné pažity – Tomáš Havlina - s vizí „nikdy neříkej nikdy“ možného návratu v budoucnu.
Bez řádné přípravy a údržby hřiště, by to ale týmu nemohlo šlapat tak, jak mu to teď šlape. Nebýt šikovných a ochotných lidí v klubu – Tomáše Havliny, Zuzky a Michala Krausových, Aleše a Jany Pourových, Míry Císaře a celé řady dalších - nebylo by vítězných zápasů ani smutků po prohraném zápasu. Tito lidé jsou stejným kořením jako hráči sami – za klub díky vám všem .
Klub se svým fungováním snaží krásnou hrou zvanou fotbal, potěšit svoje příznivce i patrioty Janských Lázní a nalákat nejmenší obyvatele města ke sportování. Tomu přispívají i sponzoři, kteří se nemalou finanční měrou v letošním roce podílejí na chodu klubu a kterým klub děkuje za podporu – Město Janské Lázně, Penzion Vydrovy boudy – Petr Vydra, Soukromý zemědělec Martin Hudrlík, Instalatérství Zbořil Trutnov, Penzion Lovrana, Malířská firma VRAPO Trutnov.


starší novinky | tisknout