Archiv novinek

 Výběr sezóny 


Neděle 15. 5. 2022

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

Svoboda/Janské Lázně - TJ Velichovky 0:1 (0:1) a 2:1 (1:1)

Středa 11. 5. 2022

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Jisklra Libeč 0:2 (0:1)

Branky: 23´ Vacek, 74´ Kuric
ŽK 3:1
Rozhodčí: Šiling
Diváků 55

Sestava J. Lázní: Sameš, Mihalík, Michal Sapár (85´ Borkovec), Tomáš Havlina, Regina ml., Kozák, Richard Pour (83´ Petr Hlaváček), Pospíšil, Celba (46´ Skalický), Le Duc Tuyen (46´ Aleš Pour), Hradecký

Domácí tým do zápasu od začátku šlapal, hrál aktivně, tlačil soupeře na jeho polovině. Byl to ale soupeř, který Vackem vstřelil po první závažné chybě domácí obrany vedoucí gól. Domácí dál tlačili, ale zkušená hostující obrana jim nedovolila žádné překvapení a když už skoro kapitulovala, štěstíčko stálo na jejich straně a míč z brankové čáry vždy někdo z hostů vykopl a zastoupil překonaného brankáře Linharta. Ve druhém poločase již domácím docházel dech, snažili se dál hrát aktivně, prostřídali, tlačili se do vyrovnání, ale dobře hrající obrana hostů jim vždy vystavila stopku. Trpělivý hosté vyčkávali a čekali na chybu, která přišla v 74´ a Honza Kuric střelou k tyči navýšil pro hosty vedení. Hosté se tak trpělivou obrannou hrou dostali ke třem bodům.

Středa 11. 5. 2022

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

Svoboda/Janské Lázně - FK Baník Radvanice 3:1 (3:1) a 3:1 (1:0)

Uterý 10. 5. 2022

Tréninky přípravek!

Od úterý 10.5. od 17:00 h zahajujeme tréninky přípravky na hřišti v Janských Lázních. Zároveň zveme všechny nadšené adepty a obdivovatele fotbalu ve věku 5-6 let a starší a jejich rodiče na pravidelné tréninky přípravky.

Sobota 7. 5. 2022

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - SK Spartak Hajnice 0:4 (0:4)

Branky: 2 Šereš, Kruliš, Sobanski
ŽK 2:1
Rozhodčí: Beránek
Diváků 45

Sestava J. Lázní: Sameš, Mihalík, Borkovec, Michal Sapár, Kozák (54´ Le Duc Tyen), Regina ml., Richard Pour, Skalický (71´ Petr Hlaváček), Aleš Pour, Hradecký, Pospíšil

První poločas jednoznačně patřil hostům, kteří se brzy po začátku utkání dostali Šerešem do vedení, které v polovině poločasu hlavičkou po rohu navýšil Kruliš. Domácí tým působil zakřiknutě a bez zájmu sledoval jízdu hostí. Do jeho závěru přidali hosté ještě Sobanskim a opět Šerešem další dva góly a bylo po zápase. Ve druhém poločasu domácí sice přidali, hosté však hráli co potřebovali. Domácí těch pár šancí, které si vytvořili, nedokázali dotáhnout do konce. Zápas se tak dohrál pro hosty v pohodě, kterou jim domácí tým nedokázal zkazit.

Sobota 7. 5. 2022

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

Svoboda/Janské Lázně 3:0 (0:0) a 2:1 (0:1)

Sobota 30. 4. 2022

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

Sokol Vítězná - SK Janské Lázně 2:1 (1:0)

Branky: 21´ Plch, 92´ Jákl - 57´ Kozák
ŽK 1:1
Rozhodčí: Kuric
Diváků 150

Sestava J.Lázní: Hudrlík, Mihalík, Michal Sapár, Borkovec, Regina ml., Sameš, Kozák, Richard Pour (74´ Jan Pour), Skalický, Daniel Havlina (71´ Petr Hlaváček), Aleš Pour (46´ Celba)

Komentář domácích:
V prvním poločase domácí z několika příležitosti využili pouze jedinou, a tak do druhého poločasu šli pouze s jednobrankovým náskokem. Na začátku druhé půle o něj mohli přijít po faulu ve velkém vápně, ale hosté pokutový kop neproměnili. Ale i přesto se jim v 57. min podařilo vyrovnat. Domácí se poté snažili strhnout vedení na svou stranu, ale do větších šancí se nedostali. Až v nastaveném čase se jim podařilo pěknou střelou Jákla strhnout vítězství na svou stranu.

Sobota 30. 4. 2022

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

FK Poříčí - Svoboda/Janské Lázně 1:1 (1:0) a 2:0 (0:0)

Sobota 23. 4. 2022

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Jiskra Podhůří 1:1 (1:0) PK 2:3

Branky: 9´ Pour Aleš - 52´ Peterka
ŽK 2:3
Rozhodčí: Boubín
Diváků 45

Sestava J.Lázní: Hudrlík, Mihalík, Michal Sapár, Borkovec, Regina ml., Sameš, Kozák, Pour Richard, Skalický, Pour Aleš, Hradecký

Zápas přinesl úporný boj ve středu pole plný osobních soubojů a nakopávaných míčů ze strany domácích a pokusy o kombinaci ze strany hostů. Domácí šli do vedení z druhé příležitosti krátce po zahájení utkání a zaslouženě po rychlé akci zakončoval Aleš Pour. V dalším průběhu ale zápas upadl do průměru. V průběhu prvního poločasu měli domácí několik šancí, protože hosté hráli zakřiknutě. Ve druhém poločasu však hosté viditelně přidali, naproti tomu domácí tým zůstal u své hry nakopávaných míčů. V 52´ rozhodčí nabídl odpískáním pokutového kopu proti domácím hostům vyrovnání, čehož využili a vyrovnali Peterkou stav utkání. Dále to již byl opět úporný boj až do okamžiku odpískání pokutového kopu proti hostům, ale domácí ho neproměnili. V těsném závěru v 86´ po ruce hostů ve svém pokutovém území dostali domácí šanci vzít tři body a jít. Oni ale opět odmítli, neproměněním druhé penalty. Zápas tak skončil remízou a v rozstřelu hosté byli úspěšnější. Dnešní den byl pro domácí penaltový den blbec, doufejme že nadlouho poslední.

Sobota 23. 4. 2022

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

Svoboda/Janské Lázně - Sokol Provodov 2:1 (1:0) a 1:0 (0:0)

Sobota 16. 4. 2022

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK MFC Svoboda n./Ú. - SK Janské Lázně 0:2 (0:0)

Branky: 69´ Havlina Tomáš, 88´ Sapár Michal
ŽK 0:2
Rozhodčí: Mader
Diváků 90

Sestava J.Lázní: Hudrlík, Mihalík, Michal Sapár, Borkovec, Regina ml. (90´ Pour Jan), Sameš, Kozák, Pour Richard (46´ Pour Aleš), Skalický (63´ Le Duc Tuyen), Hradecký, Havlina Tomáš

Komentář domácích:

V Krkonošském derby se v prvním poločase hrálo vyrovnané utkání, když ani jeden z týmu si nedokázal vytvořit gólovou šanci. Ve druhém poločase byl obrázek hry stejný do 70 min, kdy domácí neproměnili šanci na vstřelení gólu a bohužel potvrdilo se pravidlo nedáš - dostaneš -když z protiútoku skórovali hosté. Potom domácí dobývali svatyni hostů leč marně. V závěru hosté přidali z rohu hřiště pojišťovací gól a tak opět si odvezl tři body odvěký rival.

Ke komentáři se sluší dodat, že v prvním poločase byli lepší domácí hráči, kteří však dopláceli na nemohoucnost v zakončení. Hosté se nedokázali rozhýbat a slušně si přihrát. Ve druhém poločasu již hosté zrychlili hru a postupně převzali taktovku utkání, když domácím docházel dech. Gól po centru Kozáka na rozběhnutého Tomáše Havlinu byl exkluzivní a Tomáš se při zakončení nemýlil. A rozhodující gól Michala Sapára přímo z rohu byl jeden z těch nejpovedenějších v celé rozběhnuté sezóně. Domácí tak již potřetí nenalezli lék na bolístku jménem Jánky.

Sobota 16. 4. 2022

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

Svoboda/Janské Lázně - Rudník/Lánov 0:2 (0:1) a 0:4 (0:1)

Pondělí 4. 4. 2022

Sobotní zápas mužů odložen!

Z důvodů nezpůsobilé hrací plochy je sobotní zápas mužů s Libčí přeložen na středu 11.5.2022 od 17:30 h!

Neděle 3. 4. 2022

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

TJ Sokol Bílá Třemešná - Svoboda/Janské Lázně 1:5 (0:2) a 2:3 (1:2)

Sobota 2. 4. 2022

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

TJ Sokol Staré Buky - SK Janské Lázně 4:0 (1:0)

Branky: 30´ Andrle, 57´ Křižovič, 66´+ 80´ Knap
Bez karet
Rozhodčí: Votoček
Diváků 33

Sestava domácích: Sameš, Mihalík, Skalický, Kozák, Borkovec, Pour Richard, Pospíšil, Sapár Michal, Macháček, Pour Aleš, Pour Jan

Komentář domácích:
Domácí Sokolíci nastoupily za zimního počasí s touhou po vítězství a potěšit tak hrstku promrzlých diváků. Celé utkání měli pod kontrolou, jen díky své nemohoucnosti v proměňování šancí v prvním poločase svítil ukazatel skóre ,, jen '' 1:0. Janské Lázně nekladli příliš velký odpor, zasloužené vítězství, které mohlo být i vyšší, ale i tak odcházel domácí fanoušek spokojený!

Ke komentáři se sluší dodat jen to, že hosté nastoupili pouze s 11 hráči a v životní premiéře absolvoval svůj první celý zápas v mužském dospělém týmu i dorostenec Honza Pour. Mnoho omluvených a nemocných hráčů si vybralo svoji daň.

Sobota 26. 3. 2022

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

FK Mostek A - SK Janské Lázně 1:1 (1:1) 8:7 PK

Branky: 44´ Duchek - 14´ Pour Richard
ŽK 2:2
Rozhodčí: Smola
Diváků 60

Sestava J. Lázní: Hudrlík, Mihalík, Sameš, Skalický (56´ Celba), Kozák, Borkovec, Regina, Tomáš Havlina, Hradecký (52´ Pour Aleš), Pour Richard (63´ Le Duc Tuyen)

V úvodu utkání působili aktivnějším dojmem hosté, vytvářeli si i příležitosti, ale i ty nejvyloženější pohříchu zahazovali. Domácí se rozjížděli do utkání volněji a před branku hostů se dostávali poměrně obtížně. Svoje šance také na nerovném terénu nevyužili. Ve 14´ přišla přímočará akce centr Pospíšila na rozběhnutého Tomáše Havlinu na křídle, jeho centr před domácí branku a dorážka Ríši Poura do dítě. Hosté se tak po zásluze ujali vedení. V samém závěru poločasu se ujal hlavní role arbitr Smola, který svojí hrubkou daroval domácím vyrovnání. Po rozehrávce od branky hostů zastavil následně odpískáním hru, pro ležícího hráče domácích, ale po diskuzi o tom zda tato rozehrávka od branky hostí byla správná, nařídil v rozporu s pravidly, vrácení rozehrané hry až na zahrávání rohu domácích, namísto míče rozhodčího. Z tohoto rohu domácí Duchkem vyrovnali. Tato nespravedlnost viditelně rozhodila hostující tým, který se v první polovině 2. poločasu nechal přehrávat domácími, ale s této převahy nic nevytěžili. Ve druhé polovině 2. poločasu převzali otěže opět hosté a v závěru zatlačili domácí do defenzivy, ale gól dát nedokázali. Nutno dodat, že gólman hostí chytil v průběhu utkání domácím dvě jasné gólové příležitosti. V penaltové loterii byli šťastnější domácí.

Komentář domácích:
První jarní mistrovské utkání přineslo na obou stranách neúplné sestavy, velké množství nepřesností a hru převážně mezi vápnem. Hosté vedli po rychlém brejku po ztrátě domácích. Gól domácích vsítil navrátilec do sestavy D. Duchek. Po změně stran byli domácí rozhodne nebezpečnější, gólové situace však neproměnil Truhlář ani Borůvka. Hosté měli jednu šanci opět po chybné rozehrávce. V penaltách se štěstí přiklonilo na stranu domácích.

Středa 23. 3. 2022

POZOR přelosování soutěže starších žáků!

Z důvodů odstoupení týmu Žacléře/Mladé Buky B ze soutěže OP starších žáků, byla jarní část soutěže přelosována s novými termíny.

Neděle 6. 3. 2022

Jiskra Libeč - SK Janské Lázně 4:3 (1:3)

Branky: 2 Kulda, Regina ml.
Diváků 20
Přípravné utkání

Středa 22. 12. 2021

Smutná zpráva ve vánoční čas pro oddíl stolního tenisu

Život přináší mnohé rozpory, kdy v obecně svátečním vánočním čase plném očekávání a tužeb přináší i zprávy smutné a nečekané. Dnes opustil náš tým Sportovního klubu Janské Lázně dlouholetý člen a vedoucí oddílu stolního tenisu PETR BUREŠ. Člověk s velkým Č, který pro sport a volný čas dětí udělal za mnoho let spoustu práce. Obětoval mnoho hodin ze svého volného času, nikdy neváhal pomoci druhým. Vybudoval tradici mezinárodního turnaje tělesně postižených v Janských Lázních.
Sportovní klub Janské Lázně a vedení fotbalového klubu se sklání jeho památce s upřímnou soustrastí jeho rodině.

Uterý 21. 12. 2021

KRÁSNÉ VÁNOCE

Přejeme krásné prožití vánoc všem fotbalistům, trenérům i příznivcům SK Janské Lázně.

Neděle 14. 11. 2021

Vloženy termíny pro jarní sezónu OP mužů.

Do záložky rozpis utkání vloženy termíny pro jarní část OP mužů.

Sobota 30. 10. 2021

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK MFC Svoboda - SK Janské Lázně 0:1 (0:1)

Branka: 17´ Hradecký
ŽK 2:0
Rozhodčí: Hradecký
Diváků 100

Sestava Janských Lázní: Sameš, Sapár Michal, Regina ml. (59´ Pour Aleš), Kozák, Pospíšil, Pour Richard, Havlina Tomáš, Celba, Skalický, Hradecký, Mihalík

Komentář domácích:
Za velmi příjemného počasí přijel do Svobody odvěký rival z Janských Lázní. Po chvilkové oťukávačce se po zaspání domácí obrany dostal ke střele Hradecký a otevřel skóre. Potom měli hosté ještě několik šancí, ale bez efektu vstřeleného gólu. Do druhého poločasu domácí přišli jako vyměnění, začali aktivně , měli několik slibných šancí ,leč gól ne a ne vstřelit. Ke konci zápasu začali hosté hru kouskovat a tím získali minuty navíc. a tak i když by utkání slušelo remíza ,tak si z krkonošského derby odvezli body hosté.

K domácímu komentáři se sluší dodat, že převaha hostů v prvním poločase byla více než výrazná a řadu gólových šancí hosté nevyužili. Druhý poločas patřil domácím, kteří přišli do druhé poloviny více nažhaveni, ale nedokázali své šance proměnit. Hosté v závěru utkání opět převzali otěže, ale také nedokázali své další šance proměnit.

Sobota 30. 10. 2021

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

TJ Velichovky - Svoboda/Janské Lázně 0:0 a 2:2 (0:1)

Čtvrtek 28. 10. 2021

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

Svoboda/Janské Lázně - TJ Sokol Malé Svatoňovice 0:1 (0:0) a 1:2 (0:2)

Sobota 23. 10. 2021

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - Fotbal Club Mladé Buky 4:1 (2:1)

Branky: 4´+ 70´ Pospíšil, 23´ + 55´ Skalický - 30´ Doležal
ŽK 0:1
Rozhodčí: Novotný
Diváků 65

Sestava Janských Lázní: Sameš, Sapár Michal, Havlina Daniel (70´ Pour Aleš), Borkovec, Regina ml., Kozák, Pospíšil, Pour Richard, Havlina Tomáš, Celba, Skalický

Pohledný zápas pro oba kluby nesmírně důležitý v závěru soutěží, přinesl pro diváka koukatelný fotbal z obou stran. Na těžkém terénu plném vody oba týmy předváděli ofenzivní fotbal. Domácí tým předváděl nejlepší fotbal za celou podzimní sezónu. V týmu se poprvé představili oba bratři Havlinové a v ofenzivě to bylo znát. Ve 4´ po centru Tomáše Havliny z křídla dorazil do prázdné branky Pospíšil a domácí využili svoji první šanci bezezbytku. Ve 23´ zabojoval domácí Skalický před brankou hostí a dokázal dorazit, na první pohled ztracený míč, do sítě hostů a zvýšil vedení domácích na 2:0. Hosté dál bojovali a dokázali před poločasem zvednout prapor, když se Doležal trefil nechytatelně do horního růžku domácí branky z přímého kopu. Po poločasové přestávce domácí i nadále tlačili soupeře a ten začal postupně ztrácet dech a domácí je začali přehrávat. Svůj druhý gól přidal Skalický po střele typu "když nevíš co s míčem kopni ho na branku" a to tak šikovně, že náhradník v brance hostů, který musel zastoupit zraněného Kaňku neměl šanci. Patnáct minut před koncem přidal svůj druhý gól i Pospíšil a zajistil tak klid v závěru utkání pro domácí vedením 4:1. V samotném závěru utkání již domácí předvedli exhibici a je jen škoda, že ty 3 jasné brankové příležitosti, kdy nedokázali domácí dopravit míč do prázdné branky hostů, neproměnili v góly. Dnes si zaslouží absolutórium celý domácí tým, který zápas odmakal ve vysokém tempu a vrátil tak hostům porážku z jejich hřiště. Pilířem úspěchu byli oba dvougólový střelci Skalický a Pospíšil, podpořený výkonem Dominika Celby na beku a hrou obou bratrů Havlinů. Ostatní domácí hráči přispěli také nezanedbatelnou částí svým stabilním herním výkonem k jasnému vývoji zápasu v domácí prospěch.

Sobota 23. 10. 2021

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

Sokol Provodov - Svoboda/Janské Lázně 1:2 (1:0) a 0:2 (0:0)

Sobota 16. 10. 2021

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Jiskra Libeč 1:0 (0:0)

Branka: 50´ Celba
ŽK 2:2
Rozhodčí: Smola
Diváků 50

Sestava Janských Lázní: Sameš, Mihalík, Aleš Pour, Richard Pour, Michal Sapár, Borkovec, Regina ml, Pospíšil, Kozák, Hradecký Jan, Celba

Fotbalově zajímavý zápas od obou soupeřů. V úvodu zápasu se předvedli oba brankáři Mahrla i Sameš, když chytili sólový nájezd soupeře a zlikvidovali jasné gólové příležitosti. Pak se hrál zápas převážně ve středu pole jen s náznaky šancí na obou stranách. Gól domácích nemohl být pro odpískaný faul uznán a proto se do šaten šlo za bezgólového stavu. Ve druhém poločase při jedná z šancí a závaru před brankou hostů dokázal Dominik Celba z polohy ležícího střelce bleskově vstát a dorazit míč z těsné blízkosti za záda brankáře hostí a domácí se ujali vedení. A jak se nakonec ukázalo bylo to branka rozhodující. Hra se po vstřeleném gólu ještě více zrychlila a přelévala se na obě strany. Šance na další góly měli obě strany, ale hosté i jasné šance nedokázali proměnit. Stejně dopadli i domácí, i když v samém závěru zápasu Mahrla chytil domácím tři jasné góly.
Vyzdvihnout je dnes třeba celý domácí tým, který hrál v jedenácti hráčích pozorně a konsolidovaně. Velice dobrý výkon předvedl Dominik Celba jako jediný střelec utkání, opět jako v řadě předcházejících zápasů Vojta Kozák i brankář Vojta Sameš. Řada hráčů hrála ze sebezapřením s úrazy z předcházejících zápasů. Klobouk dolů, že nastoupili a dokázali podat vynikající výkon.

Sobota 16. 10. 2021

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

Svoboda/Janské Lázně - FK Poříčí u Trut. 1:3 (1:2) a 0:2 (0:1)

Neděle 10. 10. 2021

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

TJ Sokol Malé Svatoňovice - Svoboda/Janské Lázně 0:1 (0:0)

Neděle 10. 10. 2021

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

Žacléř/Mladé Buky B - Svoboda/Janské Lázně 0:2 (0:1)

Sobota 9. 10. 2021

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

FK Sokol Volanov - SK Janské Lázně 2:0 (1:0)

Branky: 6´ Zeman, 59´ Musil
ŽK 2:1
Rozhodčí: Nývlt
Diváků 90

Sestava Janských Lázní: Hudrlík, Mihalík, Michal Sapár, Borkovec, Regina ml., Kozák, Skalický, Pour Richard, Pour Aleš, Celba, Sameš

Hosté dorazili k zápasu ve značně oslabené sestavě, pouze s jediným střídajícím hráčem (Hradecký), který ovšem měl také zdravotní problémy. V úvodu zápasu měl dvě šance Regina, ale nedokázal domácí překvapit a šance zakončit. Pak již žezlo zápasu převzali domácí a drželi ho po celý zápas. Hosté po obdržené brance dlouho drželi domácí hráče na uzdě a mohli doufat v překvapení. Druhá branka ale vše zvrátila a pro domácí tým vše zapadlo do předpokládaných kolejí.

Komentář domácích:
Domácí Sokolíci chtěli odčinit nezdar z minulého zápasu, kde nechali dva body na půdě Libče. Hon za třemi body jim velice ulehčili hostující hráči, kteří pouze bránili a nekladli žádný odpor. Domácí si připisují zasloužené tři body do tabulky a v podzimní části pokračují stále bez prohry.

Sobota 2. 10. 2021

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Baník Rtyně 2:3 (1:1)

Branky: 36´ Maňuch, 54´ Kozák - 5´ (PK) + 69´ Prouza, 59´ Brus
ŽK 1:0
Rozhodčí: Doubic
Diváků 70

Sestava Janských Lázní: Hudrlík, Mihalík, Michal Sapár, Borkovec, Regina ml., Daniel Havlina (72´ Pour Aleš), Kozák, Maňuch (63´ Skalický), Pospíšil, Pour Richard, Hradecký (81´ Štibraný)

V utkání zaspali domácí hráči prvních dvacet minut a navíc od 5´ po proměněném pokutovém kopu Prouzou prohrávali 0:1. Bylo vidět, že několik hráčů domácích nebylo ve své kůži a dělali by vše jiné, jen ne hrát fotbal. V závěru prvního poločasu však domácí přeci jenom zabrali a brankou Maňucha srovnali skóre. Ve druhém poločasu se hra přeci jenom vyrovnala, domácí šli do vedení po hlavičce Vojty Kozáka. Hrál se fotbal nahoru dolů. Hosté srovnali dorážkou Bruse z rohového kopu. O 10 min později domácí obraně utekl opět Prouza a dokázal protlačit míč do branky. V samém závěru měl na noze dvakrát vyrovnání Michal Sapár, ale nedokázal trefit branku. Za zmínku ještě stojí výborný výkon rozhodčích. Svoji premiéru si v domácím dresu odbyl Dan Havlina.

Sobota 2. 10. 2021

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

Svoboda/Janské Lázně - FK Baník Radvanice v Č. 4:1 (2:1) a 4:1 (1:0)

Uterý 28. 9. 2021

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

TJ Sokol Staré Buky - SK Janské Lázně 3:0 (2:0)

Branky: 5´ Šošovička, 37´ Andrle, 63´ Knap (PK)
ŽK 4:4
Rozhodčí: Kriegler
Diváků 80

Sestava Janských Lázní: Hudrlík, Borkovec, Mihalík, Michal Sapár, Sameš, Kozák, Richard Pour, Regina ml, Maňuch, Skalický, Štibraný

Ze strany hostů nepovedené utkání. Brzká branka po chybě obrany nastavila ráz utkání. Oba soupeři působili ospalým dojmem, ale domácí přesto dokázali pojistit do poločasu vedení. Hosté bez řady hráčů základní sestavy se i po poločase snažili manko smazat, měli i gólové šance, nastřelili tyč, ale v závěru utkání rozhodčí spolkl vějičku domácího hráče a odpískal pokutový kop pro domácí, jehož proměněním bylo rozhodnuto.

Komentář domácích:
Domácí Sokolíci nastoupily s touhou navázat na sobotní výkon a potvrdit tři body, což se jim povedlo. Celé utkání měli pod kontrolou, k čemuž jim pomohla i brzy vstřelená branka. Janské Lázně nekladli příliš odpor, jejich výkon však byl sympatický a nutno dodat, že i oni měli možnost ke skórování. Zasloužené vítězství, které mohlo být i vyšší, ale i tak odcházel domácí fanoušek spokojený! Dobrý výkon předvedla i trojice rozhodčích z Jičína.

Sobota 25. 9. 2021

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

FK Poříčí u Trutnova - SK Janské Lázně 0:0 3:2 PK

ŽK 0:1
Rozhodčí: Mader
Diváků 50

Sestava Janských Lázní: Hudrlík, Borkovec, Mihalík, Michal Sapár (73´ Skalický), Sameš, Kozák, Pospíšil, Richard Pour (64´ Celba), Hradecký (35´ Maňuch), Regina ml., Tomáš Havlina

Komentář domácích:

Poříčští v prvním poločase opět doplatili na neproměňování šancí. Nejprve napálil břevno Janas a když Kuhn překonal brankáře hostí, tak ho na brankové čáře zastoupil obránce. Domácí se sice tlačili do brány, dobře kombinovali, ale to bylo vše. Hosté byli nebezpeční jen z brejků. Takže poločas skončil 0:0. Ve druhém se vývoj opakoval jen s tím rozdílem, že domácí svými chybami vybízeli hosty ke skórování. Naštěstí i hosté předvedli stejnou střeleckou nemohoucnost, a to i když šli 3 sami na jednoho. A tak se rozhodlo o zápase v penaltách, ve kterých byli šťastnější domácí.

Sobota 25. 9. 2021

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

Žacléř/Mladé Buky B - Svoboda/Janské Lázně 4:3 (3:2) a 5:0 (2:0)

Sobota 18. 9. 2021

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Sokol Staré Buky 2:0 (1:0)

Branky: 34´ Richard Pour, 78´ Kozák
ŽK 2:2
Rozhodčí: Laštovka
Diváků 70

Sestava Janských Lázní: Hudrlík, Borkovec, Mihalík, Michal Sapár, Sameš 68´ Celba), Kozák, Maňuch (80´ Pour Aleš), Pospíšil, Pour Richard, Hradecký, Regina ml.

První poločas se hrál víceméně mezi vápny a oba týmy měly problémy se zakončením. Aktivnější domácí byli po většinu poločasu lepším týmem, ovšem bez zakončení či nějaké vyložené brankové příležitosti. Vše změnila 34 min kdy neúnavný domácí tahoun Pospíšil zatáhl po křídle míč a nacentroval ho před branku hostí, kde se míč dostal až na vzdálenější tyč kde byl Ríša Pour a ten otevřel nikým nehlídán skóre. Ve druhém poločasu hráli domácí se zajištěné obrany a čekali na brejkovou příležitost, takže hosté byli opticky více u míče, ale jejich zakončení většinou sebral vynikající Vojta Kozák nebo opět opora mezi domácími tyčemi Jakub Hudrlík. Hosté však nedokázali svoji optickou převahu přetavit v branku a tak uhodilo na domácí straně a po rohu propasíroval míč v 78 min do sítě hostů Vojta Kozák a zajistil domácím klid v závěru utkání. Hosté se v závěru utkání pokusili výsledek zvrátit, ale Hudrlík opět svými zákroky udržel tři body doma.

Sobota 18. 9. 2021

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

Svoboda/Janské Lázně - TJ Sokol Bílá Třemešná 2:4 (1:1) a 4:1 (3:0)

Sobota 11. 9. 2021

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - SK MFC Svoboda 1:0 (0:0)

Branka: 64´ Kozák
ŽK 1:1
Rozhodčí: Laštovka
Diváků 130

Sestava Janských Lázní: Hudrlík, Mihalík (69´ Pour Aleš), Tomáš Havlina (87´ Celba), Regina, Borkovec, Sameš, Kozák, Maňuch (60´ Skalický), Pospíšil, Pour Richard, Hradecký

Derby po 16 letech jak má být. Oba týmy s velkou vůlí po vítězství, bojovností, s rivalitou na hřišti i v hledišti a šance na obou stranách hřiště. Dobrá divácká kulisa viděla bojovný zápas obou týmů. V úvodu utkání byli více u míče hosté, ale po 15 min se rozjeli domácí a převzali taktovku utkání, ale nedokázali svoje šance proměnit. Hosté hrozili z brejků, ale Vojta Kozák zatahoval brzdu vždy v čas. Do šaten se tak rozcházeli oba týmy za nerozhodného stavu. Druhý poločas přinesl ještě bojovnější hru, která se divákům musela líbit. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, vyznamenali se oba gólmani, kteří svými zákroky drželi prapory obou týmů. Rozhodla tak standardní situace z rohového kopu v 64 min, který skvěle rozehrál Tomáš Pospíšil a posadil ho na hlavu Vojty Kozáka, který se nemýlil a otevřel skóre. Zápas se potom hrál nahoru a dolů, hosté šli sami na domácího gólmana, ale poslali míč ve vyložené příležitosti vedle branky. Na domácí straně unikal Tomáš Havlina, byl faulován ve vyložené příležitosti na hranici velkého vápna, ale píšťalka zůstala němá. Perlu napjatému zápasu dal ještě nejistý rozhodčí Laštovička, když ve třetí minutě nastaveného času odpískal proti domácím pokutový kop. Ten však bravůrně vychytal Kuba Hudrlík a rozhodl tak, že tři body zůstaly doma.

Sobota 11. 9. 2021

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

Svoboda/Janské Lázně - FK Baník Radvanice v Č. 0:1 (0:1) a TJ Sokol Malé Svatoňovice - Svoboda/Janské Lázně 1:1 (0:1)

Středa 8. 9. 2021

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

FK Baník Radvanice v Č. - Svoboda/Janské Lázně 1:3 (1:0) a 1:0 (0:0)

Sobota 4. 9. 2021

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

Fotbal Club Mladé Buky - SK Janské Lázně 4:2 (3:1)

Branky: 8´ Štěpánek Michael, 25´ Sucháň (PK), 39´ Šulitka (PK), 90´ Kancok (PK) - 13´ Skalický, 77´ Maňuch (PK)
ŽK 2:4
Rozhodčí: Weisner
Diváků 90

Sestava Janských Lázní: Hudrlík, Borkovec, Michal Sapár, Kozák, Maňuch, Mihalík, Pospíšil, Regina ml., Pour Aleš, Pour Richard, Skalický

Komentář domácích:
Do Mladých Buků přijel nevyzpytatelný soupeř z Janských Lázně. Hned od začátku byli aktivnější domácí. V 8.minutě našel Sucháň svým pasem Karmáčka, který míč předložil mladobuckému Lewandovskimu Štěpánkovi a ten neměl problém zavěsit. O pět minut později propasovali domácí míč za Kaňkovi záda a podkrkonošské derby bylo vyrovnáno. Poté mohl sudí nařídit na obou stranách penaltu. Nejprve spadl v hostujícím vápně Štěpán, poté v domácí Kozák, v obou případech byla však píšťalka rozhodčího němá. O několik minut později byl však nařízen pokutový kop po faulu na Kancoka. Domácí exekutor Sucháň neměl problém skórovat. O 15 minut později byl znovu nařízen pokutový kop pro domácí, faulovaný byl Štěpánek a pokutový kop proměnil Šulitka. Do kabin se tak šlo za stavu 3:1. V druhé půli hráli domácí bez pohybu a do hry se tak začali dostávat i hosté, když musel několikrát zasahovat i domácí brankář Kaňka. V 77.minutě si nešťastně nastřelil ruku jinak spolehlivě hrající Kment a hostující Maňuch se postaral o dramatický závěr - 3:2. Domácí obrana však fungovala spolehlivě. V 91.minutě ještě pláchl hostující obraně domácí kapitán Sucháň a byl faulován v pokutovém území. Pokutový kop proměnil Kancok, který v neděli oslaví čtvrtstoletí. Zároveň si ještě po Suchánově střídání oblékl poprvé mladobuckou kapitánskou pásku, což neuniklo domácímu pokladníkovi.

Sobota 4. 9. 2021

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

Svoboda/Janské Lázně - Rudník/Lánov 0:1 (0:1) a 1:2 (1:2)

Neděle 29. 8. 2021

Okresní přebor starších žáků - OFS Trutnov

Svoboda/Janské Lázně - TJ Velichovky 2:2 (1:1) a 1:1 (0:0)

Branky domácích: Kloz, Brát, Kostadinov

Sobota 28. 8. 2021

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

TJ Jiskra Libeč - Sportovní klub Janské Lázně 3:0 (2:0)

Branky: Linhart J., Meisner, Kuric
Rozhodčí: Bittman
ŽK: 2:2
Diváků: 40

Sestava Janských Lázní: Hudrlík, Borkovec, Michal Sapár, Hradecký, Kozák, Macháček (61´ Skalický), Sameš, Mihalík, Pospíšil, Regina ml., Aleš Pour

Komentář domácích:

Na docela těžkém terénu neponechali domácí nic náhodě a zaslouženě vedli v první půli 2:0, ikdyž hosté v první půli nastřelili břevno domácího gólmana. Druhá půle začala v režii hostů, ale gól se jim nepodařilo vstřelit. Byl to ale Honza Kuric, který přehozením hostujícího gólmana pojistil domácím vítězství. Několik vyložených šancí libečtí ve druhé půli ještě nevyužili.

Sobota 21. 8. 2021

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - FK Sokol Volanov 2:8 (1:5)

Branky: 39´ + 47´ Regina ml. - 28´ + 32´ + 33´ Holas,45´+1, 68´ Voňka (2x PK), 57´ Miklušák, 84´ + 90´ Mach
ŽK 2:3
Rozhodčí: Smola
Diváků 65

Sestava Janských Lázní: Zajíček (46´ Sameš), Borkovec (74´ Štibraný), Michal Sapár, Hradecký, Kozák, Macháček (46´ Celba), Sameš, Mihalík (46´ Skalický), Pospíšil, Pour Richard, Regina

Hosté nastoupili sebevědomě, ale domácí tým jim dokázal v obraně zdatně sekundovat. Před poločasem však přišel kolaps, kdy hosté 3 brankami v rozmezí 5 minut posunuli zápas do jasného směru. Domácí ještě snížili gólem Tomáše Reginy ml., ale pečeť zařídil rozhodčí, který v nastaveném čase odpískal pokutový kop proti domácím. Po poločasové přestávce se domácí nadechli a druhým gólem se prezentoval Tomáš Regina ml. a mohl hned v další šanci přidat třetí, ale zamířil těsně mimo. Hosté se ale oklepali a začali opět heát svoji hru a v závěru přidali další góly. Domácí dnes významně zklamala hra dopředu, nedokázali držet míč a hosté naopak jejich chyby trestali. Zápasu nepomohl nejistý rozhodčí, který si nedokázal zjednat respekt a hosté toho plně využívali.

Sobota 14. 8. 2021

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

TJ Baník Rtyně v Podkrkonoší - SK Janské Lázně 0:0 PK 2:3

Bez karet
Rozhodčí: Votoček
Diváků 70

Sestava Janských Lázní: Hudrlík, Borkovec, Hradecký, Kozák, Macháček (60´ Maňuch), Pospíšil, Pour Richard, Regina ml., Sameš, Sapár Michal, Mihalík (79´ Skalický)

Komentář domácích:

Průběh zápasu lze vyhodnotit jako bezzubé dobývání hostující obrany od domácích. Co je platná územní převaha, když je hra bez nápadu, plná chyb v rozehrávce, bez finální přihrávky s zoufalým zakončením. Tím nemohli překvapit odpovědně bránící hráče hostujícího celku. Po bezbrankové remíze pak penalty jen dokonaly dílo rtyňských hráčů, kdy hosté berou bod navíc.

Ke komentáři je třeba dodat, že i hosté zahodili několik 100 % šancí a útok poprvé i "kousal" a udržel míč na noze, což bylo především zásluhou Tomáše Pospíšila. Jistota na pozici stopera v osobě Vojty Kozáka a celé obrany přiváděla domácí k zoufalství.

Sobota 7. 8. 2021

Okresní přebor mužů - OFS Trutnov

SK Janské Lázně - FK Poříčí 1:4 (0:4)

Branky: 69´ Bartusik - 6´ + 17´ Kuhn, 24´ Killar, 37ˇ Potoček
ŽK 1:1
Rozhodčí: Weisner
Diváků 60

Sestava Janských Lázní: Sameš, Pour Richard, Pour Aleš, Hradecký, Kozák, Borkovec, Regina ml., Štibraný (46´ Zadražil), Celba, Sapár Michal, Bartusik

V prvním poločase vládli hosté, které svoji převahu jasně vyjádřili využitím příležitostí. Druhý poločas již byl vyrovnanější, hosté trochu ubrali a domácí naopak přidali a hra se alespoň opticky vyrovnala. Domácí podržel gólman Sameš. V závěru zápasu pak domácí upravili skóre zápasu na 1:4 brankou Bartusika.

Pátek 30. 7. 2021

Nová sezóna je tu!

OP mužů 2021-22:

Skupina A:
Bílá Třemešná
Strážné
Vítězná
Mostek A
Podhůří
Hajnice
Hostinné
Rudník A

Skupina B:
Mladé Buky
Staré Buky
Poříčí
Rtyně
Volanov
Libeč
Janské Lázně
Svoboda nad Úpou


OP starších žáků 7+1:
Poříčí
Svoboda/Janské Lázně
Radvanice
Rudník/Lánov
Malé Svatoňovice
Bílá Třemešná
Velichovky
Provodov
Žacléř/Mladé Buky B

Zdravíme všechny hráče a příznivce fotbalu!

Pro další sezónu okresního fotbalu byly rozdány noty, takže můžeme stručně rekapitulovat nadcházející čas fotbalový, doufejme že už nerušený dalšími nařízeními nebo zdravotnickou situací v celé ČR.
SK Janské lázně do nadcházející sezóny přihlásil tým mužů a starších žáků do okresního poháru (minulá rok byla soutěž nedohrána - zrušena proto zůstáváme v OP). Z důvodů nedostatku mladých hráčů v uvedené kategorii byl však nucen vytvořit pro soutěž tzv. "souklubí" se Svobodou n./Ú., kdy oba kluby vytvoří jeden tým složený z hráčů obou klubů. Žáci své domácí zápasy sehrají ve Svobodě n./Ú.
Na novou fotbalovou generaci rozhodně nerezignujeme a naši trenéři mládeže (manželé Boleslavští) vychovávají novou generaci malých fotbalistů v předpřípravce a přípravce, zatím to na soutěž není, ale za rok uvidíme.

I v letošním roce plánujeme účast na 44. ročníku Lázeňského poháru mužů tentokrát v Železnici. Pohár bude jedinou přípravou na novou sezónu, protože už o týden později hrajeme pohárové utkání.

OKRESNÍ PŘEBOR MUŽŮ

Okresní přebor muži bude sehrán ve schématu – 16 družstev 2 skupiny po 8 družstvech regionálně, na jaře 1.-4.družstvo z každé skupiny o postup, 5.-8. družstvo z každé skupiny o udržení a sestup do 3.třídy (v příští sezoně plánován OP opět na 14 družstev, proto bude více sestupujících – ale záleží také na počtu přihlášených do nové sezony 2022/2023). Družstva si budou do jara přenášet bonusové body 3, 2, 1, 0 bodů podle umístění po podzimní části.

OKRESNÍ PŘEBOR STARŠÍCH ŽÁKŮ

V každém kole 3 dvojutkání dvou družstev (A-B, C-D, E-F) a jeden turnaj tří družstev (G+H+I). V tomto ročníku v naší soutěži budou hrát dvě družstva z OFS Náchod – Sokol Provodov a TJ Velichovky. Utkání se hrají 2x20 minut.

Z důvodu personálního nedostatku rozhodčích přistoupil OFS k dalším opatřením ve vztahu k začátkům utkání. Jedná se o změnu některých začátků utkání, kdy družstva byla zvyklá hrát utkání dospělých v úřední začátek (obvykle 17.00 hod, mimo konec podzimu a začátku jara), ale nyní se muselo přistoupit i k začátkům utkání dospělých „3 hodiny před úředním začátkem“ v o něco vyšší míře. Rozdělení spravedlivě u všech družstev kde to bylo možné a během podzimu to „potká“ každého (sobotní i nedělní utkání). Tímto opatřením se snaží OFS nehrát v úřední čas více než 4 – 6 utkání a moci tedy použít rozhodčí i na utkání 3 hodiny před v jiných utkáních. Nastane-li zlepšení v počtech rozhodčích, vrátí se k obvyklým začátkům.

Novinkou je také povinná účast týmu mužů v okresním poháru. Proto sehrajeme týden před zahájením soutěží úvodní kolo poháru v Lamperticích.

Sobota 24. 7. 2021

Výsledky 44. ročníku Lázeňského poháru ve fotbale mužů v Železnici

Lázně Bělohrad - Konstantinovy Lázně 2:0
Luhačovice - Velichovky 1:1 PK 6:5
Železnice - Mšené Lázně 2:2 PK 4:5
Klimkovice - Janské Lázně 0:1 br. Pour Richard diváků 190
Konstantinovy Lázně - Mšené Lázně 0:2
12:30 Velichovky - Janské Lázně 1:0 diváků 150
Lázně Bělohrad - Železnice 1:1 PK 1:3
Luhačovice - Klimkovice 1:1 PK 4:3
Železnice - Konstantinovy Lázně 3:1
Klimkovice - Velichovky 0:2
Mšené Lázně - Lázně Bělohrad 0:3
Janské Lázně - Luhačovice 0:3 diváků 120

Neděle 25.7.2021

8:30 utkání o 7. místo Klimkovice - Konstantinovy Lázně 3:1 (2:1)
9:30 utkání o 5. místo Janské Lázně - Mšené Lázně 2:2 (1:1) PK 4:5 br.Sameš, Bažant diváků 110
10:30 utkání o 3. místo Luhačovice - Železnice 3:1 (1:0)
11:30 FINÁLE Velichovky - Lázně Bělohrad 0:1 (0:1) diváků 300

Pondělí 31. 5. 2021

VV FAČR ukončil soutěžní ročník 2020/21

Na základě harmonogramu rozvolňování ze strany státních institucí, byl VV FAČR na svém úterním zasedání dne 4. 5. 2021 nucen schválit ukončení nedohraného soutěžního ročníku 2020/21.

Sobota 1. 5. 2021

DESATERO PRO RESTART SOUTĚŽÍ_AKTUÁLNÍ INFO (VV FAČR)

Byť se to může zdát v dnešní době unáhlené, utopické, chceme být na případný restart soutěží připraveni hned, jak to jen bude možné. Právě z toho důvodu dnes VV projednal restart soutěží, včetně navazujících témat. Shrnutí aktuální situace, jakož i nová opatření v této věci:

1. Přestupní období se prodlužuje do 14.5.2021.

2. S ohledem na aktuální vývoj soutěží Výkonný výbor rozhodl o plošném zrušení kompenzačních poplatků pro ročník 2020/2021, a to v plném rozsahu.

3. Soutěžní ročník bude plošně restartován dohrávkou podzimní části soutěže.

4. Řídící orgán soutěže určí „inkubační dobu“ pro přípravu klubů před restartem soutěže.

5. Soutěžní ročník se nebude prodlužovat, tzn. všechny soutěže budou ukončeny do 30.6.2021, resp. do 27. 6. 2021.

6. Pro regulérní ukončení SR je nutné odehrát více než 50 % všech soutěžních utkání v dané soutěži (Soutěžní řád schválen před začátkem soutěže).

7. Soutěžní utkání se odehrávají v maximálním možném počtu, která opatření ze strany Vlády ČR dovolí.

8. Pokud jde o kontumaci, pak
a. za odehraná utkání se považují i kontumovaná,
b. utkání klubu, který je z důvodu rozhodnutí hygieny umístěn do karantény, se nekontumuje.

9. V případě různého počtu odehraných utkání na konci soutěžního ročníku se použije koeficient.

10. Termín pro plošné zrušení soutěží se prozatím neurčuje.

Výkonný výbor FAČR

Sobota 13. 3. 2021

Proběhly volby do OFS Trutnov

Ve včerejších volbách na valné hromadě OFS Trutnov byli zvolení:

předseda OFS - Pilný Marek

Členové výkonného výboru

Hrubeš Pavel
Ježek Stanislav
Kafka Bohumil
Kotyk Radek
Šiling Karel
Štěpař Jiří

Revizní komise:

Bednařík Eduard
Püschel Klaus
Tomšík Zdeněk st.


aktuální novinky | tisknout